Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 9:56 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Jest robione, ale nie ma żadnego znaczenia. Zna ktoś przypadek, by samochód po przeglądzie nie został dopuszczony do ruchu, bo spalał źle lub za dużo?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 10:20 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 10:48
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
Mój 21 letni samochód nie miał robione, więc to fikcja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 12:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
W ciągu 10 lat miałem tylko jeden przegląd, gdzie było to sprawdzane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 13:33 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Nie wiem gdzie wy jeździcie na te badania.
Posiadam samochód od 95 roku i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby podczas badania technicznego nie przeprowadzono analizy spalin.
Czy dowody nie są przedłużane jeśli wynik jest negatywny to nie wiem, bo zawsze mam auta w takim przedziale wiekowym, że nie mam takiego zagrożenia, ale to oddzielna kwestia.
W każdym razie wynika mi z tego, że na badaniu byłem przynajmniej 16 razy i ZAWSZE miałem przeprowadzane badanie spalin.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 13:37 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Mi też nikt tego nie sprawdzał, 19-letni polonez...
Może sprawdzają tylko gdy w razie złych wyników da się to poprawić, a starsze samochody traktują ulgowo - bo jeśli nie przejdzie przeglądu tu, to właściciel załatwi go na lewo?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 14:23 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
A może nie wiecie jak się to robi. Bo to dyskretne jest. Zahacza się na rurze wydechowej taki mały czujnik na przewodzie podłączonym do komputera i po krzyku. To może sobie wisieć, jak inne elementy wozu są sprawdzane jednocześnie i umknąć uwadze.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 15:52 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:46
Posty: 523
Lokalizacja: Kąty Węgierskie
Wojtek napisał(a):
A może nie wiecie jak się to robi. Bo to dyskretne jest. Zahacza się na rurze wydechowej taki mały czujnik na przewodzie podłączonym do komputera i po krzyku. To może sobie wisieć, jak inne elementy wozu są sprawdzane jednocześnie i umknąć uwadze.


No to, żeś Wojtku wymyślił. Powinniśmy się obrazić za robienie z nas półgłówków :-).Pewnie jeszcze przegląd robiło Ci 5 mechaników i każdy zajmował się inną sprawą? Nic dziwnego, że nie widzieliśmy bo jak mrówki się uwijali :-P.

Potwierdzam zdanie kolegów. Przez kilkanaście lat może ze dwa razy ktokolwiek w naszych samochodach je sprawdzał. Kilka razy się nawet upomniałem, z ciekawości. Ale jak "nie trzeba" to nie naciskałem. Przecież nikt normalny nie chce zakończyć wizyty o kilkaset złotych mniej w portfelu. Jestem pewien, że musi być jakiś odgórny prikaz. Przecież to powinien być czysty interes dla branży. Zwłaszcza tam gdzie są stacje diagnostyczne przy warsztatach. Jednak przepuszczają prawie wszystko.

Może kiedyś o tym pisałem. Jechałem rowerem przez różne końce świata w rozlewisku Biebrzy. Wsie takie, gdzie na głównej ulicy były kocie łby, albo nawet brak jakiejkolwiek nawierzchni. Świnie pasły się po kątach. Żadnego sklepu ani innych oznak cywilizacji. Wyjechaliśmy z tego typu "miejscowości" a na końcu STACJA DIAGNOSTYCZNA (sic!). Ciekawe co tam się dzieje.

No i wracając do tematu:
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

PAP/DziennikZachodni napisał(a):
Według czwartkowych informacji działającego przy wojewodzie śląskim Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we wtorek dopuszczalne normy stężenia pyłu przekroczone zostały w Zabrzu o 1244 proc., Rybniku o 1086 proc., Sosnowcu o 856 proc., Wodzisławiu o 728 proc., Gliwicach o 582 proc., Żywcu o 540 proc., Katowicach o 468 proc., Częstochowie o 396 proc. Dąbrowie Górniczej o 350 proc., Tychach o 290 proc., Cieszynie o 110 proc, i Bielsku-Białej - o 94 proc.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie pogoda w czwartek będzie sprzyjała utrzymywaniu się wysokiego stężenia pyłu w woj. śląskim. Oznacza to, że przez całą dobę będą utrzymywały się bardzo wysokie przekroczenia dopuszczalnych stężeń pyłu - szczególnie w miastach, a także w kotlinach górskich, dolinach i obniżeniach terenu.
NASTAŁA ASTRONOMICZNA ZIMA. MROZU JEDNAK NIE BĘDZIE. ZOBACZ PROGNOZĘ NA ŚWIĘTA
Na tych obszarach szczególnie dotkliwa będzie tzw. niska emisja, będąca przede wszystkim efektem spalania węgla oraz śmieci w domowych kotłowniach i piecach. Jednym z jej składników jest tzw. pył zawieszony będący mieszaniną cząstek stałych i ciekłych. Zawiera m.in. drobinki węgla (sadzy), substancje lotne: siarczany, azotany, chlorki, a także substancje toksyczne: wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, dioksyny i furany.

Ponieważ w aglomeracjach katowickiej i rybnicko-jastrzębskiej, Częstochowie oraz powiatach żywieckim i wodzisławskim dobowe stężenie pyłu zawieszonego przekroczyło we wtorek alarmowy próg 200 mikrogramów na metr sześcienny powietrza, urząd marszałkowski woj. śląskiego wydał w środę ostrzeżenie o ryzyku wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych.

Jak napisano w ostrzeżeniu, najbardziej narażeni na drażniące działanie pyłu zawieszonego są osoby cierpiące na choroby układu oddechowego i na niewydolność krążenia (szczególnie starsi i dzieci), a także wykonujące wysiłek fizyczny na wolnym powietrzu. Chorym - w razie nasilenia niekorzystnych objawów - specjaliści zalecają kontakt z lekarzem.

Osoby najmocniej odczuwające skutki zanieczyszczeń powietrza powinny unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni oraz wysiłku fizycznego na powietrzu - zwłaszcza w pobliżu ulic o dużym nasileniu ruchu. Zaleca się też, by chorzy mający trudności z oddychaniem pozostawali w zamkniętych pomieszczeniach.

Po konsultacji ze specjalistami samorząd woj. śląskiego zaapelował do mieszkańców rejonów, gdzie występują najwyższe stężenia zanieczyszczeń, o: ograniczenie ruchu samochodowego, rezygnację ze spacerów z dziećmi, ograniczenie spalania paliw takich, jak: muły i miały węglowe oraz stosowanie - gdzie to możliwe - do ogrzewania pomieszczeń gazu bądź grzejników elektrycznych.

_________________
Nie taka zła jak ją malują
DobraStronaPolski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 17:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Sprawdzano mi w 7-letnim saabie w stacji na Limanowskiego (badanie robili chyba z pół godziny, przyczepili się do zbyt jasnego odcienia migaczy), natomiast ani w nowszym fordzie z dieslem, ani w starszym fiacie - nie (bo robiłem badania gdzie indziej)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 17:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
PMN76 napisał(a):
Nie wiem gdzie wy jeździcie na te badania.
Posiadam samochód od 95 roku i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby podczas badania technicznego nie przeprowadzono analizy spalin.

To może pochwal się gdzie jest taka uczciwa stacja kontroli pojazdów.
Wojtek napisał(a):
A może nie wiecie jak się to robi. Bo to dyskretne jest. Zahacza się na rurze wydechowej taki mały czujnik na przewodzie podłączonym do komputera i po krzyku. To może sobie wisieć, jak inne elementy wozu są sprawdzane jednocześnie i umknąć uwadze.

W ciągu ostatnich 13 miesięcy byłem na trzech przeglądach, dwoma samochodami, w dwóch miejscach (Wawer i Pruszków), i w żadnym nie było nic wkładane do rury, bo stałem za samochodem czekając aż majster wszystko zrobi. Jedyna rzecz, która go interesowała z tyłu to działanie świateł.

Czytałem w literaturze fachowej, że w niektórych samochodach można (lub wkrótce będzie to możliwe) badać spaliny poprzed złącze diagnostyczne EOBD/OBDII. Ale to dotyczy jedynie samochodów mocno naszpikowanych elektroniką, w których niemal wszystko ma czujnik, i niemal każdy czujnik jest dublowany przez inny. Nie wiem czy w Polsce w ogóle są takie samochody, a nawet jeśli tak, to czy jaki kolwiek warsztat zainwestował w tak zaawansowany sprzęt? Jednak w moim przypadku na pewno nikt nie grzebał przy gniazdko OBD, raz bo jest dobrze ukryte, dwa bo już jest zajęte przez mój własny kabelek.

Mój szwagier jest mechanikiem i z racji zawodu często bywa w okolicznych stacjach kontroli pojazdów z samochodami klientów, nigdy nie robiono mu badania spalin. Twierdzi, że szkoda im drogiego sprzętu, a może nawet szkoda kasy na prąd i papier do wydruku. Przestrzegł mnie przed poruszaniem tego tematu podczas kontroli, gdyż "rozbiorą ci samochód do ostatniej śrubki i co ci z badania spalin jak znajdą całą masę innych błędów?" Gdy zadzwoniłem kiedyś do stacji kontroli z zapytaniem czy podczas badania mają możliwość sprawdzenia spalin, odpowiedzieli że owszem, ale odpłatnie.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 20:39 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Piwoslaw napisał(a):
To może pochwal się gdzie jest taka uczciwa stacja kontroli pojazdów.


Nie upieram się przy swoim.
Jak widać z relacji innych po prostu miałem farta.
Zazwyczaj korzystam ze stacji Toyota Bielany przy ul. Klaudyny, ale byłem też w stacji w Zaborowie (powiat Warszawski Zachodni) przy ul. Warszawskiej, a także w Blizne Łaszczyńskiego, też przy Warszawskiej (przedłużenie Górczewskiej).
We wszystkich tych stacjach do kontroli podchodzono bardzo rzetelnie.
Jakiś pojedynczych wizyt w innych stacjach nie pamiętam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL