Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 20, 2013 16:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Ruszają konsultacje ws. nowego zagospodarowania pl. Małachowskiego. Uwagi można składać za pośrednictwem platformy konsultacyjnej (link poniżej - jest to dość bezstresowe, bo nawet nie trzeba się logować), bądź bardziej tradycyjnymi kanałami.

http://www.konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/plac-malachowskiego-centrum-miasta-centrum-wydarzen

Cytuj:
Weź udział w konsultacjach społecznych na temat planowanych funkcjonalności placu Małachowskiego. Powiedz nam, co może się na nim dziać!

Plac Małachowskiego w Warszawie, wytyczony w 1825 r. położony jest w Śródmieściu – u zbiegu ulic Królewskiej, Traugutta, Mazowieckiej i Kredytowej, w pobliżu instytucji świata kultury, biznesu, nauki oraz religii, niedaleko pięknych tras spacerowych – Ogrodu Saskiego czy Krakowskiego Przedmieścia. Jest to miejsce z ogromnym, ale niewykorzystanym potencjałem, które dziś nie zachęca mieszkańców oraz turystów do kulturalnego, aktywnego spędzania wolnego czasu.

Instytucje sąsiadujące z placem Małachowskiego zawiązały partnerską koalicję w celu wsparcia procesu rewitalizacji placu Małachowskiego. Reprezentują ją: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy oraz firma HOCHTIEF Development Poland Sp. z o.o., która przywraca blask słynnej kamienicy Hrabiego Raczyńskiego.

Urząd Dzielnicy Śródmieście, wraz z koalicją instytucji, chce przywrócić temu miejscu funkcje placu miejskiego w jego współczesnej wersji – stworzyć przestrzeń publiczną przyjazną dla mieszkańców i turystów.
Mamy nadzieję, że wyremontowana przestrzeń placu stanie się polem do rozwijania partnerstwa publiczno-prywatnego i inicjatyw lokalnych, stworzy przyjazną przestrzeń wymiany doświadczeń, wrażeń, prezentacji autorskich projektów i wspólnej kreacji.

W chwili obecnej przygotowywane są założenia do konkursu architektonicznego na remont pl. Małachowskiego. Nieodłącznym elementem opracowania konkursu będzie przebudowa ulic oraz zmiana organizacji ruchu.

Zanim jednak będzie przygotowany projekt remontu placu, chcemy usłyszeć Twoją opinię.

Podstawa prawna
Ustawa z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym
Tekst ustawy w Internetowym Systemie Aktów Prawnych

Forma:
Masz pomysł, jak sprawić, aby plac Małachowskiego tętnił życiem?
Napisz do nas!

Chcesz podyskutować o jego funkcjach i programie?
Zgłoś się na jeden z warsztatów konsultacyjnych!

Warsztat I: sobota 2 marca, godz. 10.00-14.00 – Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1
Warsztat II: środa 6 marca, godz. 17.30-20.30 – Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3


Polecam to uwadze wszystkich. Przede wszystkim myślę, że warto lobbować za rezygnacją z dwóch pasów ruchu na Kredytowej i Mazowieckiej na rzecz uporządkowania parkowania i przystosowania do ruchu rowerowego. Gdzieś w prasie czytałem, że planowana jest reorganizacja ruchu w taki sposób, aby samochody wyjeżdżające z Traugutta miały nakaz skrętu w prawo - warto by zawalczyć o to, aby nie dotyczył on rowerów.

To na tę chwilę wszystko, co przyszło mi do głowy, ale zachęcam do burzy mózgów w tym wątku. Fajnie, że biorą się za ten plac, to bardzo ładne miejsce w Warszawie, a obecnie zaniedbane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 25, 2013 8:59 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Można się też powołać na opracowanie na temat ruchu rowerowego na ulicach lokalnych, gdzie zalecany jest kontrapas na Kredytowej.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 01, 2013 20:29 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Ja swoje uwagi zgłosiłem na: http://konsultacje.um.warszawa.pl/uwagi ... o-remoncie - jak nie macie ochoty/pomysłu, by wpisywać własne, zawsze możecie poprzeć moje :)

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 01, 2013 22:38 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
axxenfall napisał(a):
Ja swoje uwagi zgłosiłem na: http://konsultacje.um.warszawa.pl/uwagi ... o-remoncie - jak nie macie ochoty/pomysłu, by wpisywać własne, zawsze możecie poprzeć moje :)


Fajnie napisałeś. Też mi po głowie chodziło rondo jako propozycja do rozważenia, szczególnie ze względu na przesunięcie Kredytowej względem Traugutta.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL