Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 05, 2012 10:45 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Cudze chwalicie, swego nie znacie. Wczoraj drałując na dworzec Wschodni (od czasu wpuszczenia samochodów na most Śląsko-Dąbrowski transport pieszy stał się konkurencyjny czasowo wobec komunikacji miejskiej w ciągu ul. Jagiellońskiej) odkryłem, że na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Okrzei jest faza all-green dla pieszych. Nie miałem czasu się dokładnie przyjrzeć, ludzie raczej nie wykorzystywali tego do przechodzenia na ukos, nie wiem nawet czy czas tej fazy jest wystarczający do przejścia na ukos bez przebiegania, ale jest.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 05, 2012 11:15 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr gru 05, 2012 10:50
Posty: 27
Ostatnio coś się zarządcy tymi światłami bawią. Niedawno sygnalizację na skrzyżowaniu Broniewskiego x Krasińskiego przeprogramowano tak, że rowerzystom światło zielone zapala się kilka sekund szybciej niż pieszym (mi tam pasuje :)).

Od dzisiaj sygnalizacja przy Placu Grunwaldzkim natomiast działa tak, że cykl światła zielonego dla pieszych i rowerzystów trwa zaledwie kilka sekund. Mimo iż wjeżdżam na przejazd równo z zapaleniem zielonego światła, zanim z niego zjadę już mi zaczyna zielone migać (przejazdy przez Popiełuszki i Wojska Polskiego). Pieszy albo musi biec, albo pokonywać skrzyżowanie w dwóch cyklach. Dziś rano kończyło się to tak, że ludzie lądowali zaskoczeni na czerwonym na środku jezdni.

To skrzyżowanie odkąd pamiętam zawsze było drożne, ruch pieszych tam jest spory. Nie wiem co za dureń się za to zabrał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 05, 2012 13:18 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Ciekawe skąd te eksperymenty się biorą. BTW, z krótkimi cyklami to nie jestem przekonany, czy to tak źle - tak jest np. na Potsdamer Platz w Berlinie, cykle są wściekle krótkie, we wszystkie strony. Ludzie często stoją na wysepkach pomiędzy jezdniami, ale nigdy długo.
Osobiście - jako pieszy - wolę krótkie cykle - pod warunkiem, że wszystkie fazy są krótkie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 06, 2012 11:35 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr gru 05, 2012 10:50
Posty: 27
Dziś sygnalizacja przy Placu Grunwaldzkim działała już po staremu. Widać trafiłem na jakieś eksperymenty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 07, 2012 13:15 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
olek napisał(a):
Cudze chwalicie, swego nie znacie. Wczoraj drałując na dworzec Wschodni (od czasu wpuszczenia samochodów na most Śląsko-Dąbrowski transport pieszy stał się konkurencyjny czasowo wobec komunikacji miejskiej w ciągu ul. Jagiellońskiej) odkryłem, że na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Okrzei jest faza all-green dla pieszych. Nie miałem czasu się dokładnie przyjrzeć, ludzie raczej nie wykorzystywali tego do przechodzenia na ukos, nie wiem nawet czy czas tej fazy jest wystarczający do przejścia na ukos bez przebiegania, ale jest.


Ja przechodziłem już tam na ukos ;-) Zresztą myślałem, że to już od dawna wiadomo -
mówiliśmy z Patrykiem o tym rozwiązaniu na spotkaniu w szkole na Brzeskiej :-)
(Rodzice chcieli takie rozwiązanie na skrzyżowaniu Brzeskiej z Ząbkowską).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL