Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 05, 2012 13:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Czołem!

Przygotowuję właśnie tekst organizacji ruchu w Wiedniu (temat zresztą był niejednokrotnie omawiany na stronie ZM) i szukam danych z Warszawy, które mógłbym porównać ze wskaźnikami, które udało mi się znaleźć dla Wiednia. Może ktoś z Was ma pomysł, gdzie ich szukać? Chodzi o następujące dane:

1. powierzchnia stref pieszych w Warszawie
2. długość ulic objętych ograniczeniem 30 km/h (w km)
3. długość ulic jednokierunkowych
4. liczba przystanków bez barier architektonicznych na tle liczby wszystkich przystanków
5. liczba antyzatok autobusowych w Warszawie
6. długość buspasów warszawskich (w km)

Jeśli chodzi o punkty 1-3, to uzyskałem już informację od Biura Drogownictwa, że takich danych się nie gromadzi, więc pytanie dotyczy raczej tego, czy może jakieś NGO-sy ich nie zgromadziły.

Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł, gdzie znaleźć takie dane, będę bardzo wdzięczny!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 05, 2012 14:32 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Uczynny wiele nie będę:

1. Musisz sobie sam policzyć - powierzchnia starego/nowego miasta + chmielnej i Pasażu Wiecha i w zasadzie to wyczerpuje temat, ale... jak definiujemy strefę pieszą? - czy np: pasaż w okolicy stacji metra Stokłosy to tez strefa piesza, albo dziedziniec Arkadii? - czy uliczki osiedlowe na Ursynowie to też strefa piesza (albo tempo 30)?
3. Może o długość ulic jednokierunkowych wystąp do ZDM? Ewentualnie musisz zrobić spis z dobrego planu miasta i policzyć.
4. Mapa Barier SISKOM lub ZTM.
5. Liczba antyzatok - tylko są na Stalowej - chyba 4 sztuki - łatwo sprawdzić.
6. Długość buspasów - to na pewno BDiK ma (o to nie wystąpiłeś!) lub ZTM. Obecnie ok. 30km. Możesz też spróbować posumować z prezentacji Transeko z konferencji MiT w 2011 roku.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 05, 2012 19:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Stary Trampek napisał(a):
Chodzi o następujące dane:
[...]
2. długość ulic objętych ograniczeniem 30 km/h (w km)

To są zwykle ulice w zarządzie dzielnicy i próbowałem uzyskać informację o nich w UD Żoliborz i Bielany. Ich wiedza ograniczała się do tego, że jakieś strefy są, ale kiedy powstały, co obejmują, po co itd. - tego już nie wiedzą. W końcu opisałem je sam objeżdżając rowerem dookoła każdą strefę. Mam mapkę obejmująca część położoną bliżej Trasy AK - brakuje na pewno strefy 30 na Młocinach w okolicach ul. Encyklopedycznej. Nie ręczę za aktualność mapki, jest z 2008 r. i mogło się to i owo zmienić w obie strony. Napisz na priv, marek.slon@wp.pl, to Ci to podeślę.
Ale w Warszawie i tak jest lepiej niż u mnie na wsi, czyli w gminie Izabelin. Jak tu ludzie zaczęli się domagać strefy ograniczenia prędkości, to na odczep się postawili JEDEN znak strefowy pod komisariatem: obowiązuje wszędzie i nigdzie... I policz tu człowieku kilometry nim objęte.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 21, 2012 12:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Panowie!
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, że reaguję dopiero dziś, ale byłem przez ostatni tydzień w rozjazdach.

Jeśli chodzi o strefy piesze, strefy TEMPO 30 i ulice jednokierunkowe, to w tej chwili nie będę tego liczył - chodziło mi raczej o ustalenie, czy w ogóle to ktokolwiek w Warszawie wie. Wychodzi na to, że nie, co jest bardzo symptomatyczne.

Marku, dziękuję Ci bardzo za chęć pomocy, ale stworzenie takiego społecznego spisu dla całej Warszawy to by było duże przedsięwzięcie, którego na dzień dzisiejszy po prostu nie mogę się podjąć.

Udało mi się jednak ustalić kilka "twardych" liczb, ZTM był pod tym względem bardzo pomocny. Dzielę się nimi, bo myślę, że i wielu Forumowiczów mogą zainteresować. Oto one (stan 9 XI 2012):

Długość pasów dla komunikacji zbiorowej w Warszawie:

łącznie: 42 643 m
tramwajowe: 930 m
autobusowe: 36 863 m
tramwajowo-autobusowe: 4 850 m

Liczba antyzatok funkcjonujących w Warszawie:

Dwie, w zespole Konopacka na ul. Stalowej. Są to antyzatoki tramwajowe.

Nie gromadzi się danych dot. liczby przystanków ZTM pozbawionych barier architektonicznych.

Ponadto otrzymałem szczegółowe dane dot. liczby przystanków w Warszawie z rozbiciem na poszczególne dzielnice, z wyszczególnieniem przystanków T, A i TA, wyposażonych w wiaty, słupki i ławki. Mam też szczegółowe dane dot. każdego z pasów dla komunikacji zbiorowej z osobna. Te dane też chętnie udostępnię, ale to już na maila, więc proszę do mnie pisać na priva.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL