Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 7:54 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
całe to spotkanie i wszelkiej maści "konsultacje społeczne" na podobne tematy wrzuca się do kosza , z tego spotkania też.


Domyślam się. postulaty w sprawie tej ulicy pierwszy raz można było zgłaszać chyba 3 lata temu. Przeczekali aż najwięksi krzykacze z tamtego okresu przycichną i teraz lansują dalej 2x3.
http://www.zm.org.pl/?a=kds_bkiirwpd-098-stanowiska_6
http://www.zm.org.pl/?a=wincentego-098

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 11:01 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
grzcie2083 napisał(a):
Czyżby nikt nie zauważył że wszelkiej maści organizacje żydowskie mają więcej do powiedzenia w tym kraju , niźli my Polacy?

Jakie "wszelkiej maści organizacje żydowskie" masz na myśli? Rozwiń proszę.

I ponawiam pytanie - czy gmina żydowska nakazuje budowę autostrady?

Rozumiem, że gmina żydowska zgłasza zastrzeżenia co do samego przebiegu drogi. Jak każdy zainteresowany podmiot, ma do tego chyba prawo. Można dalej dyskutować co do zasadności tego protestu, nie ma sprawy.

Ale najpierw uprzejmie proszę o wskazanie:
1. w którym miejscu gmina żydowska nakazuje budowę dwujezdniowej drogi?
2. które organizacje żydowskie mają "więcej do powiedzenia w kraju, niźli my Polacy"?
3. jakich Polaków masz na myśli?
4. czy uważasz gminę żydowską za organizację niepolską?

Mam też pytanie do innych użytkowników tego forum - czy głoszenie tutaj antysemickich treści uważacie za rzecz normalną i pożądaną?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 17:56 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Groob napisał(a):
Mam też pytanie do innych użytkowników tego forum - czy głoszenie tutaj antysemickich treści uważacie za rzecz normalną i pożądaną?

Ależ waść se trąbę wielką znalazł do dęcia... Nikiej Jozue... :wink:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 31, 2012 21:20 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Cytuj:
Czyżby nikt nie zauważył że wszelkiej maści organizacje żydowskie mają więcej do powiedzenia w tym kraju , niźli my Polacy?


Też uważam, że tego typu wypowiedzi nie powinny mieć miejsca.

Chyba logiczne, że skoro inwestycja przebiega obok, a nawet wchodzi częściowo na teren Cmentarza Żydowskiego, to projekt jest uzgadniany z zarządcą tego cmentarza. Tak samo jak w przypadku każdej innej osoby czy instytucji. Poza tym, nie rozumiem Twojej logiki, z jednej strony uważasz, że ulica jest za szeroka, a z drugiej, że niepotrzebnie inwestor ustąpił gminie żydowskiej, czyli źle, że nie zrobił jej jeszcze szerszej ?

Moim zdaniem z projektu wynika, że raczej gmina żydowska zgodziła się na kompromis, bo inwestycja i tak wchodzi częściowo w dawne granice cmentarza. Myślę, że można było ten teren całkiem ominąć, gdyby zawęzić ulicę w tym miejscu do przekroju 2x2 + wąskie chodniki/ścieżki rowerowe lub wspólne ciągi w tym miejscu i oczywiście zero jezdni lokalnych i parkingów (tylko w tym 'wąskim gardle' więc chyba nie byłoby to znaczące utrudnienie).

W ogóle w tradycji żydowskiej jest tak, że cmentarz jest cmentarzem raz na zawsze i nie wolno go naruszać, likwidować itp. i myślę, że to jest bardzo mądry zwyczaj i warto by było go odnosić do wszelkich cmentarzy. Oczywiście, mogą być jakiejś pojedyncze wyjątki w przypadku jakiś mega-inwestycji typu zbiornik wodny, ale nie przy pierwszej lepszej ulicy.

Dla mnie jeszcze bardziej bulwersujący jest fakt, że projekt zakłada wyburzenie tego drewnianego, historycznego budynku niedaleko Ronda Żaba. Przecież też można było zrobić tutaj węższą jezdnię, poprowadzić ją bardziej na wschód i wszystko zmieścić ! Takich budynków jest już naprawdę bardzo mało i byłaby wielka szkoda gdyby nie udało się zachować. Może jakimś wyjściem byłoby przeniesienie w inne miejsce, tylko podejrzewam, że pewnie przy takiej próbie całość rozpadłaby się na kawałki.

Co do całokształtu projektu: też uważam że bez sensu robić kolejną autostradę. Fajnie, że projekt przewiduje porządne i powiązane z otoczeniem ścieżki rowerowe. Podoba mi się też projekt jezdni serwisowych (fajnie powiązane ze ścieżkami, wyniesione przejścia itp.). Ale główne jezdnie są zdecydowanie przesadzone. 2x2 by wystarczyło + gdzieniegdzie pasy do skrętu, ale też nie koniecznie osobne i do skrętu w lewo i w prawo. Ekrany, estakady, przejścia podziemne, kładki - tego oczywiście nie powinno być przy miejskiej ulicy. Dalej: skrzyżowania 'na prawe skręty' powinny wyglądać tak, że jest osobny pas do skrętu, wysepka i pas włączenia. Skrzyżowanie z lokalną gruntową drogą (chyba wjazd na działki) między Samarytanką a Gilarską i kilka skrzyżowań na północ od Kondratowicza tak właśnie wygląda, ale cała reszta już nie. Nie rozumiem, dlaczego nie zrobili bezpieczniejszego rozwiązania przy wszystkich takich skrzyżowaniach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 02, 2012 5:47 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Groob napisał(a):
Mam też pytanie do innych użytkowników tego forum - czy głoszenie tutaj antysemickich treści uważacie za rzecz normalną i pożądaną?


Jako użytkownikowi mnie też się nie podoba antysemicki ton wypowiedzi i obarczanie gminy żydowskiej odpowiedzialnością za głupotę pani prezydent, ZMIDu, planistów i projektantów. Dlatego cieszę się i dziękuję, że dałeś zdecydowany odpór.

Co do meritum, to jak na razie nadzieja w janosikowym i kryzysie. To śmieszne, ale jako rdzenny warszawiak jestem zdecydowanym zwolennikiem janosikowego - gdyby go nie było, beton do reszty zniszczyłby to miasto. A tak to może uda się przeczekać najgorszy etap fascynacji...

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 03, 2012 19:14 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Jakoś nie zauważyłem, by z okazji kryzysu i janosikowego wystąpił wysyp tanich (czy relatywnie tanich) inwestycji niesamochodowych. Mokotów z Ursynowem budują sobie KEN zamiast np. tramwaju wzdłuż Puławskiej, a na drogi rowerowe pieniędzy brak.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 08, 2012 5:56 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
G.Madrjas napisał(a):
Jakoś nie zauważyłem, by z okazji kryzysu i janosikowego wystąpił wysyp tanich (czy relatywnie tanich) inwestycji niesamochodowych. Mokotów z Ursynowem budują sobie KEN zamiast np. tramwaju wzdłuż Puławskiej, a na drogi rowerowe pieniędzy brak.


Jak była kasa, to też nie budowano ani linii tramwajowych (wyjątek: 2005), ani tras rowerowych (wyjątek: okolice 1998, na długo przed okresem prosperity). Zrealizowano za to kupę inwestycji szkodliwych zarówno pod kątem samego czasu i warunków podróży, jak i szerzej rozumianej jakości życia w mieście (i przygotowano do realizacji kolejne). Oczywiście są wyjątki - np. metro (ale ono się buduje niezależnie czy jest kasa czy nie), rozwój SKM, Krakowskie Przedmieście. Ale generalnie jak widzę, na co miasto wydaje kasę, to wolę żeby jednak więcej poszło na biedne dzieci w Bieszczadach. Po pierwsze - nie szkodzić.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 26, 2014 13:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
Groob napisał(a):
grzcie2083 napisał(a):
Czyżby nikt nie zauważył że wszelkiej maści organizacje żydowskie mają więcej do powiedzenia w tym kraju , niźli my Polacy?

Jakie "wszelkiej maści organizacje żydowskie" masz na myśli? Rozwiń proszę.

I ponawiam pytanie - czy gmina żydowska nakazuje budowę autostrady?

Rozumiem, że gmina żydowska zgłasza zastrzeżenia co do samego przebiegu drogi. Jak każdy zainteresowany podmiot, ma do tego chyba prawo. Można dalej dyskutować co do zasadności tego protestu, nie ma sprawy.

Ale najpierw uprzejmie proszę o wskazanie:
1. w którym miejscu gmina żydowska nakazuje budowę dwujezdniowej drogi?
2. które organizacje żydowskie mają "więcej do powiedzenia w kraju, niźli my Polacy"?
3. jakich Polaków masz na myśli?
4. czy uważasz gminę żydowską za organizację niepolską?

Mam też pytanie do innych użytkowników tego forum - czy głoszenie tutaj antysemickich treści uważacie za rzecz normalną i pożądaną?

MB napisał(a):
Też uważam, że tego typu wypowiedzi nie powinny mieć miejsca.
olek napisał(a):
Jako użytkownikowi mnie też się nie podoba antysemicki ton wypowiedzi i obarczanie gminy żydowskiej odpowiedzialnością za głupotę pani prezydent, ZMIDu, planistów i projektantów. Dlatego cieszę się i dziękuję, że dałeś zdecydowany odpór.

@Groob, @MB, @Olek - jesteście przewrażliwieni, podajcie definicję antysemityzmu i wtedy dopiero wróćcie c'nie?
Ja tu nie widzę żadnego antysemityzmu.
I jeszcze jedno - mamy pluralizm i wolność słowa, zatem każdy ma prawo wygłaszać swoje poglądy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nadwrażliwcom mogą się wydawać "kontrowersyjne", czasy cenzury prewencyjnej chyba minęły jakieś 25 lat temu ... chyba że niektórzy za nimi tęsknią ... no offence


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL