Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 27, 2011 12:08 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Phinek napisał(a):
Za blokowanie ruchu w tunelu też można wlepić mandat... zwłaszcza, że ZTCW to w tunelu nie wolno parkować. :lol:


Zgadza się. Do tego podczas zatrzymania niezależnie od jego powodu należy utrzymać od poprzedzającego pojazdu odległość min 5m. Ktoś to widział na wisłostradzie w korku? Albo na trasie w-z?

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 27, 2011 14:23 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Ależ nasze TIRy by wcale w tunelu nie stały!
"Stąd rozbieżność między kilometrami przejechanymi wg licznika i wg GPSa, Panie Władzo. Ja to chyba i ze trzy dni w tym tunelu jeździłem, w tę i z powrotem!"
A że naliczaliby za kilometry na GPSie, to "jazda w tunelu" byłaby darmowa.*)

*) Dla tych, co się jeszcze nie zorientowali: Są urządzenia zakłócające sygnał GPS. Zwykle używane są podczas kradzieży samochodów z lokalizatorem GPS, ale Polak bez problemu znalazłby więcej zastosowań w razie potrzeby.:wink:

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 27, 2011 17:12 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
KAŻDE rozwiązanie techniczne da się obejść, więc pisząc, że GPS da się zakłócić nie podajesz tak naprawdę żadnego argumentu. Zwłaszcza, że zakłócanie GPSu jest naprawdę mało skuteczne i znając istotę działania systemu GPS można śmiało stwierdzić, że jest to obecnie dla naszej szerokości geograficznej najlepszy sposób na lokalizację pojazdu na drogach. Zaś wprowadzenie tachometrów opartych o system GPS zapewne mieściłoby się w tych samych kosztach co Viaboxy. Odpadłaby natomiast konieczność stawiania drogich bramek i ich utrzymywania (znaczna część bramek jest zasilana z agregatów prądotwórczych).

Reasumując koszty wdrożenia były by zapewne mniejsze niż koszty ViaTolla zaś koszty utrzymania mogły by być niższe przy jednoczesnej większej dokładności i uniwersalności systemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 27, 2011 19:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Ależ ja nie jestem przeciwny GPS-winietom, wręcz przeciwnie! Uważam to za bardziej wiarygodny system niż obecny, w dodatku koszt wprowadzenia byłaby dla większości przewoźników nikły, gdyż i tak muszą mieć odbiorniki aby jeździć u zachodnich sąsiadów.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 0:19 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Wt lis 01, 2011 0:15
Posty: 1
Phinek napisał(a):
KAŻDE rozwiązanie techniczne da się obejść, więc pisząc, że GPS da się zakłócić nie podajesz tak naprawdę żadnego argumentu. Zwłaszcza, że zakłócanie GPSu jest naprawdę mało skuteczne i znając istotę działania systemu GPS można śmiało stwierdzić, że jest to obecnie dla naszej szerokości geograficznej najlepszy sposób na lokalizację pojazdu na drogach. Zaś wprowadzenie tachometrów opartych o system GPS zapewne mieściłoby się w tych samych kosztach co Viaboxy. Odpadłaby natomiast konieczność stawiania drogich bramek i ich utrzymywania (znaczna część bramek jest zasilana z agregatów prądotwórczych).

Reasumując koszty wdrożenia były by zapewne mniejsze niż koszty ViaTolla zaś koszty utrzymania mogły by być niższe przy jednoczesnej większej dokładności i uniwersalności systemu.


GPS zakłóca sam siebie, zwłaszcza w słabszej klasy sprzęcie... A gdyby kazać zunifikować kierowcom sprzęt to wyszłoby kilka razy drożej jak ten ViaToll.
Próbowano wprowadzić podobny system u Niemców i nawet w tak, zdawałoby się, porządnym kraju jak Niemcy była z nim kilkuletnia obsuwa i masa problemów. Efekt był taki, że żałowano, że nie zastosowano tam technologii mikrofali, takiej jak u nas. Zresztą jak za parę lat przyjdzie do unifikacji systemów w UE, to Niemcy będą mieli problem, a nie my.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 8:46 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
Kasandro napisał(a):
GPS zakłóca sam siebie,...


Bardzo ciekawe stwierdzenie - źródło poproszę, bo z 10 książek które przeczytałem o systemach satelitarnych wynika coś zgoła innego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 12:02 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Rok temu we wrześniu przeprowadzałem się do Holandii, dlatego dowiadywałem się wielu rzeczy. W 2012 roku ma tam zostać wprowadzony podatek od każdego kilometra przejechanego samochodem (osobowym też), liczony na podstawie GPS-ów zamontowanych w każdym samochodzie.

http://news.consumerreports.org/cars/20 ... g-gps.html

http://cryptogon.com/?p=12105

http://news.consumerreports.org/cars/20 ... g-gps.html

Dlatego też mnie dziwi takie stwierdzenie. Czy to kolejna rzecz, której u nas, wg polskich inżynierów, "niedasię"?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 12:57 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sie 01, 2010 2:01
Posty: 145
czyli będzie tam podatek + akcyza z benzyny? :0


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 14:21 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 10:48
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
ajarmoniuk napisał(a):
Rok temu we wrześniu przeprowadzałem się do Holandii, dlatego dowiadywałem się wielu rzeczy. W 2012 roku ma tam zostać wprowadzony podatek od każdego kilometra przejechanego samochodem (osobowym też), liczony na podstawie GPS-ów zamontowanych w każdym samochodzie.


Po dalszym spojrzeniu pachnie to inwigilacją.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 04, 2011 19:29 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
KrOOliK napisał(a):
czyli będzie tam podatek + akcyza z benzyny? :0

Najlepszy sposób, żeby jeździć i mało, i oszczędnie.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL