Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 20, 2011 12:11 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
To jest gruba kasa, której nie ma.


Masz na myśli, że na prace torowe powinna iść gruba kasa, ale tej kasy nie ma. Dobrze rozumiem?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 20, 2011 22:30 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
D O K Ł A D N I E

I to naprawdę gruba... Jak dotąd gro inwestycji kolejowych jest wysysana przez drogi... drogie przejazdy, wiadukty, tunele... i co ma z tego kolej? Jak to co.. ma odśnieżać przez 5 lat :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 21, 2011 7:32 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
i co ma z tego kolej? Jak to co.. ma odśnieżać


Znam ten przepis. Ale trudno z niego zrobić jakąś kampanię anty...

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 21, 2011 8:35 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
I właśnie w tym jest problem, ze łatwiej się jeździ po kolei, niż prowadzi kampanię prokolejową. I to wykorzystują media.

Można np. pomyśleć o wykorzystaniu akcji "Bezpieczny przejazd" - znacie? Na pewno znacie :wink:

I teraz jak to jest 98% wypadków jest z winy użytkowników drogi... ba przejazd jest to było nie było skrzyżowanie dwu dróg... naturalne było by zatem aby akcja była prowadzona przez zarządców dróg w trosce o kierowców.

A jak jest? To kolej wydaje kasiorę w trosce o "konkurencję" - zwróćcie uwagę, że wśród organizatorów akcji są:
- Kolej
- Policja
- ...
A nie ma GDDKiA - Czemu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 29, 2011 8:06 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Ciekawe, czy to efekt tego że koleją zajął się niekolejarz? A jak Wasze wrażenia z wyjazdów świątecznych?

Cytuj:
Szok: na kolei miło i porządnie. Pasażerowie chwalą

Krzysztof Śmietana, 28.12.2011

Co się dzieje na kolei? - nie mogą się ostatnio nadziwić podróżni. I nie są to wcale narzekania na brud i tłok, wręcz przeciwnie - sypią się pochwały za pochwałami.

Zachowanie kolejarzy zaskakuje pasażerów, którzy wracają po świętach do Warszawy. - W Wigilię rano jechałam pociągiem TLK "Kormoran" do Częstochowy, a w drugi dzień świąt wracałam tą samą trasą TLK "Oleńka". W obie strony kierownik pociągu przez głośniki witał i żegnał podróżnych, informował o godzinie przyjazdu na kolejne stacje i długości postoju. Przypominał też, by zabrać ze sobą bagaż. Byłam zaskoczona tymi uprzejmościami - relacjonuje pani Katarzyna. Dodaje, że do tej pory głośniki w pociągach TLK niemal zawsze były nieme. - Co więcej, w drodze powrotnej, a wracałam wieczorem, gdy było już ciemno, podawano, do jakiej stacji się zbliżamy. Przy okazji komunikat był uzupełniany o informację, że pociąg będzie na niej punktualnie, zgodnie z rozkładem - podkreśla nasza czytelniczka.

W miłej atmosferze przebiegła nawet kontrola biletów. Konduktor uprzejmie poprosił pasażerkę o uzupełnienie danych na bilecie imiennym. Sam zaoferował, że pożyczy długopisu, a na koniec życzył: "Wesołych świąt!". - Szok po prostu! - nie może się nadziwić pani Katarzyna.

Zaskoczony podróżą TLK podczas świąt był też pan Wojciech. - Na początku obsługa życzyła miłej podróży przez głośniki, a potem dokładnie informowała, do której stacji dojeżdżamy. Tuż przed Warszawą w związku z pięciominutowym opóźnieniem usłyszeliśmy zaś, że do pociągu w stronę Wrocławia lepiej przesiąść się na Dworcu Centralnym, a nie na Wschodnim - chwali pasażer.

Kolejarze starają się też dobrze informować media. Kilka dni temu rozesłali dziennikarzom dokładny grafik dyżurów rzeczników kolejowych na Dworcu Centralnym w okresie świąteczno-noworocznym. W Wigilię i dwa dni świąt mieli oni cały czas czuwać pod telefonem i błyskawicznie tam przyjechać, gdyby działo się coś niepokojącego. Z kolei na stronie www.intercity.pl można na bieżąco obserwować, czy pociągi się spóźniają. Spotkamy tu nawet prognozy dotyczące tłoku w poszczególnych składach.

Co się stało, że kolejarze nagle zaczęli być tacy mili i zorganizowani? Wydaje się, że próbują zatrzeć fatalnie wrażenie po zeszłorocznym chaosie spowodowanym atakiem zimy i zmianą rozkładu jazdy. Wszędzie, gdzie się da - czy to w telewizji, czy na Twitterze - dopinguje ich i wydaje polecenia nowy minister transportu Sławomir Nowak. Na początku grudnia powołał na kolei sztab antykryzysowy. Kolejarzom dał wtedy ścisłe wskazówki. Oto niektóre z nich. "Już po 10 minutach" od awarii pociągu pasażerowie muszą otrzymać pierwszy komunikat o przyczynach awarii, i to nawet z przeprosinami, a pełną informację mają dostać najpóźniej po 30 minutach. W przypadku poślizgu powyżej pół godziny na większych dworcach miały być wydawane gorące napoje. Po tak szczegółowych instrukcjach kolejarze na wszelki wypadek wolą być więc mili dla podróżnych.

Minister Nowak jest nowy, więc pewnie chce się pokazać. Zobaczymy, na jak długo wystarczy energii i jemu, i kolejarzom.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 30, 2011 0:10 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
olek napisał(a):
Ciekawe, czy to efekt tego że koleją zajął się niekolejarz?


Ta.. po prostu jest pewien młody ambitny od planowania remontu taboru i teraz więcej wagonów jest w ruchu.. a ten młody ambitny to kolejarz z krwi i kości. Właśnie poprzedni "taborowiec" był mało kolejowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 14, 2012 12:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek
źródło: Facebook.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 3:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
Ach ta polityczna poprawność :wink:

Swoją droga to widziałem kiedyś inną przeróbkę tej naklejki. Została ucięta w ten sposób, ze z drugiego wyrazu znikło "ępu",


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 12:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
O jakości polskiej kolei świadczą palacze. Myślę nad wlepkami edukacyjnymi dla palaczy pociągowych.

Kultura zobowiązuje
Palaczu, przed zapaleniem papierosa upewnij się, że:
1. Twoi pasażerowie nie mają nic przeciwko.
2. Żaden z twoich współpasażerów nie jest w ciąży.
3. Wszyscy współpasażerowie są pełnoletni.
4. Czy inni też nie chcieliby zapalić. ;-)
5. Znaczek "zakaz palenia" jest niewidoczny.

A generalnie to nie mam wyboru, bo jeżdżę najczęściej z rowerem i muszę korzystać z kanarówy i już niejednokrotnie miałem takie sytuacje (z ryzykiem pobicia), że mam ochotę po prostu przestać jeździć. Snuję wciąż plany jakiejś masowej akcji przeciwko paleniu w pociągach (bo czasem wciągam do gry innych pasażerów niepalących i widzę, że jest to milczenie beznadziei).

I w ogóle w pociągach KM są już rożnego rodzaju wlepki, ale nie ma w ogóle nalepek z telefonami alarmowymi, albo systemu SMS-owego jak w ZTM. To byłoby całkiem dobre rozwiązanie. To takie małe niedociągnięcie - przecież ważniejsze jest by nie stać na pomoście.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 21:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Wojtek napisał(a):
I w ogóle w pociągach KM są już rożnego rodzaju wlepki, ale nie ma w ogóle nalepek z telefonami alarmowymi, albo systemu SMS-owego jak w ZTM. To byłoby całkiem dobre rozwiązanie.

W czasach, gdy jeszcze łudziłem się że pisanie do KM co kolwiek zmieni, w którymś z pism przy okazji poprosiłem o konkretne informacje kogo i jak (nazwa instytucji + numer telefonu) mam powiadamiać o osobach łamiących zakaz palenia/picia w pociągach, lecz niestety w odpowiedzi przemilczano tę część :evil:

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL