Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 9:21 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Rynek Kolejowy napisał(a):
Komisja Europejska: PKP najgorszą koleją w Europie
„Gazeta Prawna” informuje o raporcie Komisji Europejskiej na temat stanu polskiej kolei. Wynika z niego, że Polacy oceniają naszą kolej jako najgorszą w Europie. Chodzi właściwie o wszelkie możliwe aspekty: od braku informacji na stacjach, brudnych pociągów, dworców i peronów, aż po niepunktualności pociągów. „Gazeta Prawna” donosi, że właściwie we wszystkich statystykach polska kolej zajmuje ostatnie miejsce.


Fot. Rafał Jasiński Według raportu 46 proc. Polaków jest niezadowolonych z informacji o rozkładach jazdy, 41% sądzi, że dworce kolejowe są niebezpieczne. 62 proc. ankietowanych ma poważne zastrzeżenia do stanu toalet, kawiarni i sklepów znajdujących się w obrębie dworców. Aż 71proc. Polaków uważa, że perony są brudne.

Według 73 proc. ankietowanych pociągi jeżdżą za rzadko, a 53 proc.uważa, że nie jeżdżą one punktualnie. Na tle średniej europejskiej niezadowolenia z punktualności (19 proc.) polscy kolejarze wypadają słabo.

Dotychczas zaprezentowane wyniki uplasowały Polskę na ostatnim miejscu w rankingu. W dwóch kategoriach nie zajęliśmy ostatniego miejsca: „Tylko” 21 proc. ankietowanych uważa, że w Polsce są problemy z zakupieniem biletu na pociąg. Polacy nie są też zadowoleni z obsługi w pociągach, ale w Holandii i w Niemczech poziom zadowolenia jest niższy.


_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 9:30 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Odkopalem material źródłowy:
http://ec.europa.eu/public_opinion/flash/fl_326_en.pdf

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 10:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Z innych ciekawych danych raportu:
- 84% Polaków jeździ koleją mniej niż raz w miesiącu. Jest to czwarty wynik od końca w Europie tuż przed: Finlandią, Irlandią, Hiszpanią (a Hiszpanie mają tylko szybkie koleje!) (mając jedną z najdłuższych sieci kolejowych w Europie!)
- Tuż za naszą granicą, w Czechach 12% osob jeździ koleją codzienne!, a kolejne 14% kilka razy w tygodniu!

Czytam dalej i mi po prostu kopara...w większości jesteśmy ponad 50% poniżej średniej satysfakcji europejskiej.
- 53% Polaków nie uznaje prędkości pociągów za satysfakcjonującą (średnia EU-27 to 19%)
- 51% Polaków nie jest zadowolona z częstotliwości kursowania (średnia EU-27 - 23%)
- 40% Polaków nie jest zadowolona z bezpieczenstwa na pokładzie pociągu (średnia EU-27 - 15%)
- 71% Polaków nie jest zadowolona z czystości i utrzymania dworców (średnia EU-27 - 36%)
- 63% Polaków nie jest zadowolona z punktualności pociągów (średnia EU-27 - 33%)
- 42% Polaków nie jest zadowolona z bezpieczeństwa na dworcach (średnia EU-27 - 21%)
- 46% Polaków nie jest zadowolona z informacji o rozkładach jazdy (średnia EU-27 - 20%)
- 51% Polaków (dających odpowiedź na pytanie) nie jest zadowolona z mozliwosci przesiadkowych (średnia EU-27 - 25%)

Ciekawe są też zestawienia satysfakcji i dyssatysfakcji z usług kolei w zależności od częstości podróżowania. Burzą mój przewidywany obraz opinii, bo okazuje się, że gorsze opinie o kolei mają Ci co z niej korzystają często, niż Ci co z niej korzystają rzadko lub w ogole. To oznacza, ze kolej ma przeciętnie dobry obaz w społeczeństwie, ale traci na bliższym kontakcie.

A z innej beczki - jaki to jest potencjał do rozwoju solidnego biznesu.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Ostatnio edytowano Cz cze 16, 2011 10:53 przez Wojtek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 10:18 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Dla mnie najbardziej szokujące jest chyba fakt, że nie tylko wyprzedzamy Rumunię i Bułgarię, plasując się na ostatnim miejscu w prawie wszystkich kategoriach oceny funkcjonowania kolei, ale również wyprzedzamy Wielką Brytanię, Holandię i Niemcy, czyli kraje o bardzo dużej liczbie podróży koleją w... niedostatecznej pojemności pociągów względem liczby pasażerów. W tej kategorii Rumunia i Bułgaria plasują się całkiem wysoko. Tylko nam udało się równocześnie mieć najgorsze czasy jazdy i największy tłok.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 11:04 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
A czy jest komentarz PKP? Domyślam się, że zasłonią się statystyką typu: 98% Polaków to malkontenci.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 12:07 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Mają inną dobrą możliwość zasłony. "Sondaż przypadł na okres największych utrudnień związanych ze zmianą rozkładu jazdy i remontami. Po skończeniu remontów na pewno statystyki się poprawią". Już to widzę. Remonty moga wpłynąć tylko na jedną ze składowych raportu.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 22:31 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
A jak ma być skoro od przeszło 20 lat prawie nie ma inwestycji na kolei?

A te co są teraz, to są głównie pisane pod "wymogi" eurosajuza, czyli zamiast remontować podmiejskie to się robi "wielkie modernizacje" bo tylko to chUnia łyka.

Na szczęście wreszcie jest całkiem dobra "góra" czyli zarówno min. Massel jak i dyr. PLK mają pomysły i powoli zaczynają coś działać w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 7:09 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Phinek napisał(a):
A jak ma być skoro od przeszło 20 lat prawie nie ma inwestycji na kolei?


Ja bym wskazał jako główne źródło problemu nie tyle inwestycje, co bieżące utrzymanie. Dzięki jego polskiej wersji nawet niedługo po inwestycjach nie widać większej różnicy.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 8:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Ja bym wskazał jako główne źródło problemu nie tyle inwestycje, co bieżące utrzymanie


O nie!. Bieżące utrzymanie stołków biurowych jest bardzo dobrej jakości. obecnie jest więcej stołków, niz robotników torowych na km linii.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 19, 2011 23:53 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
Oj panowie... panowie... jak chcecie choćby w mikro skali zaznać problemu, to zapraszam do Rogowa na prace torowe.

To jest gruba kasa, której nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL