Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 11:34 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
axxenfall napisał(a):
Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich napisał(a):
Jeśli ktoś się na nie zaplącze raz na godzinę, to przywrócimy starą organizację ruchu.
To dobrze ilustruje podejście do osób z problemami w poruszaniu się -- jeżeli jest ich niewiele, możemy ich olać po równo.

Pełna komuna.
Już wieszcz Majakowski nauczał: Jednostka niczym, jednostka zerem! :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 23, 2011 17:02 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
ajarmoniuk napisał(a):
Jeśli już, to w nocy będą robić pomiary.


A niech robią w nocy... wówczas są przesiadki między nocnymi :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 11, 2011 8:20 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Ja to jednak zapominalski jestem i gdzieś mi sie zawieruszyła treść pisma, które wysłalem w kwietniu lub maju w sprawie zrobienia pomiarów ruchu pieszego na E.Plater. Ale wynik akcji jest pozytywny:
Jarosław Osowski, Gazeta Wyborcza napisał(a):
.Popularne przejście przy Centralnym zostaje na stałe

Po monitach i protestach ratusz wreszcie zdecydował: popularna zebra wytyczona tymczasowo w poprzek ul. Emilii Plater nie będzie zlikwidowana. Zarząd Dróg Miejskich ma tu urządzić przejście z prawdziwego zdarzenia.Kiedy w zeszłym roku kolejarze zamknęli do remontu podziemny korytarz prowadzący z Dworca Centralnego pod ul. Emilii Plater w pobliże Dworca Śródmieście, na jezdni wyklejono żółte pasy. Nie od razu, bo najpierw straż miejska wlepiała mandaty pieszym przebiegającym w tym miejscu na dziko. Upomnieliśmy się o nich w "Gazecie", potem Zielone Mazowsze zorganizowało happening i miasto zdecydowało się na prowizoryczne rozwiązanie, zastrzegając, że to "tylko na czas remontu". Ten się jednak skończył i w maju pytaliśmy, co dalej z zebrą, z której korzysta mnóstwo osób spieszących z bagażami do pociągów albo idących do Złotych Tarasów. Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk nie wykluczał wtedy, że przejście na powierzchni zostanie na zawsze.

Wczoraj okazało się, że to już pewne. Taką informację przekazał nam Daniel Łaga, śródmiejski radny PO, który złożył kolejną interpelację w tej sprawie. - Właśnie dostałem krótką odpowiedź, która mnie bardzo cieszy: miejski inżynier ruchu Janusz Galas informuje, że zgodnie z decyzją wiceprezydenta miasta Jacka Wojciechowicza zebra nie zostanie zlikwidowana - mówi radny Łaga. Dodaje, że Zarząd Dróg Miejskich ma teraz tak przystosować przejście, by przestało być prowizorką.

- Trzeba tam trochę pogłówkować, np. jak zabezpieczyć pieszych przed autobusami, które wyjeżdżając z pętli przy Dworcu Centralnym, skręcają w lewo w stronę ul. Świętokrzyskiej. Zauważyliśmy, że kierowcy nie zwracają uwagi na przechodzących ludzi. Musimy też przystosować to przejście dla niepełnosprawnych i obniżyć krawężniki - wylicza rzecznik ZDM Adam Sobieraj. Dodaje, że ustawienie sygnalizacji z prawdziwego zdarzenia (bez kabli dyndających na wietrze) to wydatek przynajmniej pół miliona złotych.

W czerwcu wicedyrektor ZDM Maciej Michniewicz informował radnego Łagę, że takiej kwoty nie ma zarezerwowanej w tegorocznym budżecie. Przytoczył też wyniki obserwacji. Okazuje się, że w godz. 13-13.30 po włączeniu zielonego światła przez zebrę przy Dworcu Centralnym przechodzi nawet 80-120 osób. "W tym samym czasie do klatek schodowych przejścia podziemnego usytuowanych po obu stronach ul. Emilii Plater kierują się pojedyncze osoby" - odnotowują drogowcy.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 11, 2011 19:22 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Nie chcieli zrobić tego od razu to niech teraz płacą. Na pewno ludzie będą szczęśliwi, że marnuje się tyle kasy.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 14, 2011 21:23 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Na najbliższej sesji Rady Warszawy zatwierdzone zostaną środki w wysokości 600 000 PLN dla ZDM na opracowanie projektu wykonawczego i budowę stałego przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną.

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 7:58 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
...bo po co płacić raz, kiedy można dwa razy? Urząd miasta powinien to sobie przełożyć na łacinę i umieszczać w nagłówkach oficjalnej korespondencji.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 03, 2012 14:45 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Taxiblokada na Emilii Plater
Konrad Majszyk 01-02-2012, ostatnia aktualizacja 01-02-2012 02:00
Taksówkarze zablokują ul. Emilii Plater, walcząc z pasami. Ratusz: „Zebra” zostanie. Nawet kosztem korków

Kolejowy remont przejścia podziemnego w ramach przebudowy Dw. Centralnego za 47 mln zł dobiegł końca (tunel dla pieszych jest już wysprejowany). Ale wymalowana na żółto „zebra" wciąż istnieje i bije rekordy popularności. To denerwuje taksówkarzy, którzy mają problemy z wyjazdem spod największego dworca w Polsce.
– Spod Centralnego robimy kilkaset kursów dziennie. To przejście na powierzchni to przekleństwo – mówi Dariusz Jasiński z Sawa Taxi. – Przez te pasy w czasie szczytu wyjazd spod dworca w lewo, do Świętokrzyskiej, zajmuje 20 minut. Skoro jest tunel pod ziemią, te pasy powinny zniknąć – apeluje.
Wersję taksówkarzy potwierdzają kierowcy miejskich autobusów, którzy też mają problemy z włączeniem się do ruchu w Emilii Plater. Przegubowy solaris Miejskich Zakładów Autobusowych potrafi całkowicie zablokować skrzyżowanie.
Taksówkarze z Sawa Taxi bombardują pismami i telefonami miejskie urzędy. Twierdzą, że szykują blokadę ul. Emilii Plater. Organizacja ruchu mniej przeszkadza korporacji MPT, która ma postój od strony Alej.
– Ratusz nie myśli o ułatwieniach dla taksówek. Ostatnio podał nas do sądu klient z Kanady, który spóźnił się na samolot. Z powodu korków podróż spod Centralnego na lotnisko Okęcie trwała 1 godz. 20 minut – twierdzi Dariusz Jasiński.
Pieszy nie górnik

Na zapowiedź taxiblokady ostro reagują ekolodzy.
– Pod ziemią może przebywać górnik, a nie przechodzień – mówi Wojciech Szymalski z Zielonego Mazowsza. – W Śródmieściu większość ruchu to piesi, którzy powinni chodzić po powierzchni. Warszawa w rejonie Dworca Centralnego została zaprojektowana w sposób nieprzyjazny dla ludzi i czas to wreszcie zmienić.
– To przejście przez ul. Emilii Plater nie poprawia warunków dla ruchu samochodów i autobusów. Wahaliśmy się, czy go nie zlikwidować – przyznaje miejski inżynier ruchu Janusz Galas. – Ale centrum miasta jest też dla pieszych. Dlatego będziemy tu uspokajać ruch, a przejście z tymczasowego zamienimy na stałe – zapowiada.
– Czekamy tylko na pieniądze. Wymalujemy pasy na biało i ukryjemy wszystkie instalacje pod ziemią. Bo dzisiaj znajdują się na „przewieszkach" – mówi rzecznik ZDM Adam Sobieraj.
Według taksówkarzy, władze miasta działają w interesie Złotych Tarasów, do których łatwiej dotrzeć dzięki pasom.
Ratusz ma dla taksówkarzy kolejne złe wiadomości. Niewykluczone, że na Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej powstaną kolejne pasy dla pieszych. Takie zapisy znalazły się w miejscowym planie zagospodarowania okolic Pałacu Kultury z 2006 r.
Może uda się przestawić światła? – Nie mamy tutaj możliwości dużego manewru. Cudu nie będzie – mówi Janusz Galas.


Ci wspaniali taksówkarze...

Jutro mam być w TVP Kurierze, ale dopiero będą mnie nagrywać.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 03, 2012 16:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Cytuj:
Według taksówkarzy, władze miasta działają w interesie Złotych Tarasów, do których łatwiej dotrzeć dzięki pasom.


*LOL* To już wiadomo, kto przekupuje te tysiące przechodniów, by nie korzystali z cudownych lochów.

A tak osoby mniej sprawne ruchowo mogłyby kulturalnie wynająć taksówkę (10zł za wejście) i przejechać na drugą stronę ulicy.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 03, 2012 18:39 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Jedyne co można by tu zmienić, to przy docelowej organizacji ruchu dać osobną fazę świateł do bezkolizyjnego wyjazdu z pętli w lewo w stronę Świętokrzyskiej. Ze względu na autobusy, bo gdyby chodziło tylko o taksówki, to w ogóle nie należałoby się tym przejmować. Tylko ważne żeby przy tym nie skracać czasu zielonego dla pieszych, bo tu naprawdę tłumy chodzą. Skrócić można za to zielone dla samochodów jadących Emilii Plater, bo tu generalnie jest tak, że albo nic nie jedzie albo jest korek, więc zmiana ustawienia świateł niewiele zmieni. I jeśli jest korek na Emilce to przez korek w alejach, a nie przez przejście. I właśnie przez korek na Emilce (w stronę alej) autobusy mają problem z wyjechaniem z pętli, a nie przez pieszych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 03, 2012 21:37 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Mówiłem o tym dziennikarzowi Rzepy, ale widocznie nie trafiło do gazety. Jutro może puszczę na wizję, ale wiadomo, też mogą wyciąć.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL