Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 18, 2010 9:15 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Witam,

Zapraszam na nasz happening i podpisanie wielkie mandatu dla Prezydent m.st. warszawy.
http://www.zm.org.pl/?a=happening-10a

Już można także podpisać w tej sprawie petycję na www.petycje.pl
http://www.petycje.pl/petycja/5881/o_pr ... later.html

Na akcję proszę zabrać trochę dobrego humoru i dobrze niosący się głos.

Wojtek

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 4:57 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Czyżby miasto znalazło sposób na zwalenie odpowiedzialności za sytuację na Emilii Plater na PKP - tak jakby to PKP było winne nie wykonania przejść przewidzianych w MPZP - z całym szacunkiem, ale z tym szukaniem kozła ofiarnego na kolei to pani Hani coś się chrzani :lol:

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1678381,0, ... omosc.html

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 7:06 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Wczoraj z urlopu, "wypoczęty" wrócił inż ruchu ,produkował się w pieniackiej telewizji w TVN..cyt "zrobię wszystko aby doprowadzić do obciążenia wykonawcy remontu (PKP) kosztami wymalowania tymczasowego przejścia" kon cyt.
Nie było pana tydzień i patrzcie jaki to mu się bałagan na mieście zrobił.A mówią że nie ma ludzi nie zastąpionych.
Przed wyborami trzeba gdzieś swoje brudy zamieść, najlepiej pod dywanik PKP.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 9:05 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Już wiem, na pewno, że będą media, w tym najważniejsze telewizje na happeningu. Zachęcam do przyjścia (wystarczy zrobić tłum), bo inaczej nie będą mieli co pokazać i wyjdzie blado.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 9:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Nieludzka godzina. O tej porze większość ludzi kibluje w fabrykach :?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 9:32 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
nieludzka :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 9:49 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Kolej o tej porze wysyła największa pojemność pociągów poza Warszawę, więc nie wiem o czym mówicie. :-) Choć ja oczywiście nieco urywam się z pracy. Do 16:00 na pewno postoimy, więc spóźnienie dozwolone.

Jak nie możecie przyjść to przypominam o petycji:
http://www.petycje.pl/petycja/5881/o_pr ... later.html

O późniejszej godzinie trudno jest zapewnić prasę na happeningu - większość konferencji prasowych robi się ok 11-12 do 15:00. Także naprawdę godzina jest stosunkowo łagodnie dobrana.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 17:48 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Potencjał był spory - po pół godzinie na mandacie zabrakło miejsca na kolejne podpisy, przechodnie reagowali dość entuzjastycznie.

Strzałka wskazuje "oznakowanie" którędy przechodzić...

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Uploaded with ImageShack.us

Proszę proszę, na zdjęciu nr 1 (to jest chodnik!) widać nawet kogoś z dyplomatyczną rejestracją... Na parkingu w Złotych Tarasach miejsca się skończyły?

Wojtek ma zdjęcie samego mandatu :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 18:31 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Ładnie się pan przedstawił przed milionami słuchaczy... Samochód attache wojskowego ambasady Ukrainy.

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_3236.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 21:12 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Pierwsze jest ŻW:
Cytuj:
„Antypiesza” polityka? Zadyma na Emilii PlaterO godz. 15.30 rozpoczął się protest ekologów przeciwko ostatniemu remontowi ul. Emilii Plater, podczas którego nie powstało przejście dla pieszych przy Złotych Tarasach.

Happening zorganizowano na ul. Emilii Plater, na wysokości wyjazdu z pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. Ekolodzy, zgodnie z zapowiedziami, przynieśli ze sobą ogromny mandat dla prezydent Warszawy, pod którym podpisują się przechodnie.

Oprócz ekologów na Emilii Plater gromadzą się także przechodnie, którzy bezustannie próbują nielegalnie przemierzyć jezdnię. Porządku pilnuje policja, która łapie przechodniów i wypisuje mandaty.

We wtorek pojawiła się jednak nadzieja dla przechodniów. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz nakazał wytyczenie tymczasowego przejścia dla pieszych. Kosztami za jego utworzenie zostaną obciążone PKP, które zamknęły swoje przejście i nie wytyczyły innego.

– Staniemy obok jezdni z wielkim mandatem dla prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz za łamanie prawa miejscowego, obietnic wyborczych i planów oraz szykanowanie pieszych – zapowiadał przed rozpoczęciem akcji Wojciech Szymalski z Zielonego Mazowsza.

Ekolodzy przypominają, że obowiązujący od 2006 roku miejscowy plan zagospodarowania okolic Pałacu Kultury przewiduje utworzenie przejścia dla pieszych na wysokości pętli autobusowej przy Dworcu Centralny. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich nie zaprojektował „zebry” przy okazji tegorocznego remontu ul. Emilii Plater.

Na dodatek na początku października PKP zamknęły przejście podziemne pod Emilii Plater, nie zapewniając "zebry" na powierzchni. W efekcie piesi biegają nielegalnie na powierzchni, a strażnicy miejscy wlepiają im mandaty.

Zielone Mazowsze proponuje, żeby ukarani odsyłali mandaty do prezydent Hanny Gronkiwicz-Waltz. Dzisiaj będą zbierali podpisy pod petycją: „Odsyłam Pani mandat otrzymany w dniu (wstaw datę) za nieprzepisowe przechodzenie przez ulicę Emilii Plater na wysokości północno-wschodniego wyjścia podziemnego z Dworca Centralnego. Uważam, iż to Pani powinna uiścić karę wyznaczoną tym mandatem.”



Cytuj:
"Zebra” powstanie na Emilii PlaterHappening ekologów przeciwko ignorowaniu potrzeb pieszych na ul. Emilii Plater odniósł skutek. Ratusz zgodził się na przejście przy Dworcu Centralnym.

– Piesi powinni chodzić po ulicach, a nie uciekać przed samochodami albo chować się pod ziemię – krzyczał do megafonu Wojciech Szymalski z Zielonego Mazowsza. – Wystawiamy mandat karny dla prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz za łamanie prawa miejscowego i obietnic wyborczych – głosił.

Za jego plecami piesi nielegalnie przebiegali przez jezdnię. Policjanci karali nielicznych mandatami – w ramach „pokazówki“ także naszego fotoreportera.

Ekolodzy przypominają, że miejscowy plan zagospodarowania okolic Pałacu Kultury z 2006 r. przewiduje przejście dla pieszych na wysokości Dw. Centralnego. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich nie zaprojektował „zebry“ przy okazji remontu ul. Emilii Plater.

– Ten remont to nie jest rozwiązanie docelowe, tylko głównie wymiana nawierzchni – broni się rzeczniczka ZDM Urszula Nelken.

Na dodatek kolejarze remontujący Dw. Centralny zamknęli przejście podziemne pod ulicą. – Do najbliższego przejścia jest blisko, tylko kilkadziesiąt metrów, więc nie widzę problemu – twierdzi rzecznik PKP Łukasz Kurpiewski.

W końcu wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz nakazał w ciągu najbliższych dni wytyczenie tymczasowego przejścia. Miejski inżynier Janusz Galas zapowiedział, że kosztami zostaną obciążone PKP.

Od 7 do 18 października straż miejska ukarała mandatami 51 osób. Zielone Mazowsze proponuje, żeby ukarani odsyłali mandaty do prezydent Warszawy.



Reszta już jutro.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Ostatnio edytowano Wt paź 19, 2010 21:20 przez Wojtek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL