Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 19, 2010 9:30 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://www.zm.org.pl/tmp2/targowa/

w tym aż 5 wariantów przejścia przy Oazie...

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 19, 2010 10:11 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
olek napisał(a):
http://www.zm.org.pl/tmp2/targowa/

w tym aż 5 wariantów przejścia przy Oazie...


Brak przejść dla pieszych w poziomie jezdni wokół skrzyżowania Targowej z Ząbkowską, jako uzupełnienie nieprzystosowanych dla niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi w wózkach przejść podziemnych.

Zastanawia likwidacja toru odstawczego przy teatrze powszechnym w kierunku ronda Waszyngtona - z tego co pamiętam, to obecnie układ jest taki, że są tam 4 tory (2 zewnętrzne obsługujące przystanki i 2 tory odstawcze pomiędzy nimi, na które można np. zepchnąć uszkodzony skład) - w nowej wersji brak miejsca na zepchnięcie uszkodzonego składu, a więc każda awaria będzie skutkować zablokowaniem linii. Przydałby się dodatkowy rozjazd umożliwiający wjazd na pętlę przy teatrze powszechnym tramwajom jadącym od strony Targowej i Ząbkowskiej (żeby w razie awarii uszkodzony skład nie blokował ruchu).

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Ostatnio edytowano So cze 19, 2010 15:56 przez gromanik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 19, 2010 14:58 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Ech, dlaczego ten projekt na starcie jest tak zły? Czy projektant nie słyszał, nie czytał, nie znał uwag, które z bardzo różnych stron już od dawna padały?
Czy wiadomo co w ogóle podlega negocjacjom?

Uwagi ogólne:
    1. Brak DDR lub pasów dla rowerów w jezdni (wszystko jedno czy jako wydzielony pas czy wspólny z autobusem).

    2. Przewymiarowane jezdnie (4x 3 metry w kierunku południowym można zamienić na 3x 3 metry + 6m bikebuspas oraz 3x 3,25 metra w kierunku północnym na 2x 3 metry + 3,5 na bikebuspas)

    3. Parkowanie jeśli w ogóle możliwe, to TYLKO równoległe.

Uwagi szczegółówe:
    1. Skrzyżowanie Targowej z Ząbkowską ABSOLUTNIE NIE DOPUSZCZALNE W TAKIEJ WERSJI ze względu brak przejść dla pieszych w poziomie jezdni, przejścia powinny być wyznaczone przez wszystkie 4 ramiona skrzyżowania. W związku z tym wylot z Okrzei powinien być zwężony - promień skrętu w Targową w kierunku południowym jest zbyt duży. Czwarty pas w Targowej jako ułatwienie dla kierowców wyjeżdżających z Okrzei w kierunku południowym po wyznaczeniu przejść w poziomie jezdni będzie szkodliwy dla pieszych - wydłuży im czas przejścia przez jezdnię i zwiększy niebezpieczeństwo umożliwiając kierowcom szybszy wyjazd z Okrzei. Podobnie należy zmniejszyć promień po drugiej stronie ulicy na skręcie w Ząbkowską.

    2. Z 5 wariantów przy Oazie najlepszy byłby pierwszy, gdyby piesi mogli iść na wprost zamiast zygzakiem. Likwidacja nawrotek dla samochodów zmniejszy w tym miejscu do zera ilość kolizji z tramwajami i zwiększy konkurencyjność ruchu pieszego i komunikacji miejskiej.

    3. Na skrzyżowaniu z Kijowską nie widzę większych problemów - można byłoby jedynie zmniejszyć promień skrętu w prawo z Targowej w Kijowską - ulica jest dwupasmowa, więc autobus spokojnie się zmieści, a kierowcy samochodów nie będą szaleć na przejściu wzdłuż Targowej.

    4. Skrzyżowanie z Zieleniecką to faworyzacja samochodów - aby opuścić wyspę z przystankiem tramwajowym na Targowej w kierunku Północnym, ZAWSZE trzeba przejść przez pasy na kolejną wyspę i dopiero z drugiej wyspy można dobić stałego lądu w tym morzu samochodów. Takie rozwiązanie jest niedopuszczalne, przejścia do przystanków powinny być BEZPOŚREDNIE i jezdnie przy przystanku powinny i mogą mieć mniej pasów - Targowa w kierunku Pd. tuż przed Zamoyskiego zwęża się do 3 pasów, by za chwilę mieć 5? Na pewno wystarczą cztery pasy, zwłaszcza, że ruch samochodów ma się zmniejszać a nie zwiększać.

    5. Na IMG_3224 nie widać granicy opracowania - do zmiany byłby wylot z Brzeskiej, pasy wyłączeń należy zastąpić normalnym chodnikem.

    6. Na Zielenieckiej zatoki do likwidacji - przy Targowej będzie z pewnością mnóstwo ludzi, więc trzeba powiększyć ilość miejsca dla pasażerów, a nie zmniejszać, podobnie przy rondzie Waszyngtona. Ciekawe, że w przeciwnym kierunku juz zatok nie stosują, niech będą więc konsekwentni.

    7. Przy wszystkich przystankach trzeba wysłupkować chodniki i zastosować możliwie najwyższe krawężniki - ułatwią pasażerom wsiadanie i utrudnią nielegalne parkowanie.




Ostatnio edytowano Wt cze 22, 2010 18:18 przez jacor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 19, 2010 15:53 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Brakuje również przejścia dla pieszych po północnej stronie skrzyżowania Targowej z Al. Zieleniecką, a przejście przez Al. Zieleniecką mogłoby być poprowadzone w linii prostej - każda część przejścia przebiega pod innym kątem. Najłatwiej byłoby to osiągnąć przybliżając przejście przez pasy do skrętu w lewo w Targową do skrzyżowania.

Brakuje przejść dla pieszych po wschodniej stronie skrzyżowania Kijowskiej z Brzeską.

Przejście dla pieszych przez al. Zieleniecką przy Rondzie Waszyngtona mogłoby być w jednej linii z przejściem przez torowisko tramwajowe na granicy opracowania. Moim zdaniem przejście przez ulicę powinno zostać przysunięte do ronda, najlepiej razem z przystankiem autobusowym.

A w ogóle to można by było wybudować równolegle drogę dla rowerów wzdłuż al. Zielenieckiej (która miała powstać podczas przebudowy tej ulicy) i połączyć przebudowę torowiska tramwajowego z przebudową Targowej i wprowadzeniem rozwiązań ruchu rowerowego na Targowej(wydaje mi się, że miała zostać zredukowana do 2 pasów ruchu w każdym kierunku ze względu na przekroczenie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń powietrza.

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 20, 2010 11:22 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
Tylko krytyka ale są też kroki do przodu - większość przystanków ma obustronne dojścia. Dodatkowo przy Powszechnym jest w końcu przystanek zbiorczy z obustronnymi dojściami i wynikające z tego nowe przejście dla pieszych.

Mogło być dużo gorzej ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 20, 2010 18:06 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Hubert Pollak napisał(a):
Tylko krytyka ale są też kroki do przodu - większość przystanków ma obustronne dojścia. Dodatkowo przy Powszechnym jest w końcu przystanek zbiorczy z obustronnymi dojściami i wynikające z tego nowe przejście dla pieszych.

Mogło być dużo gorzej ;)


Mogło też być dużo lepiej ;) Im więcej do poprawiania tym słabszą mamy pozycję negocjacyjną, ewentualny kompromis będzie bardziej zgniły niż mógłby być przy lepszym projekcie startowym :-)

Po dokładnym przyjrzeniu się widzę, że faktyczne jest dojście dwustronne dla przystanków przy Ząbkowskiej i Kijowskiej, ale tylko w niektórych wersjach "oazy". To naprawdę jest kawałek drogi jeśli ktoś na przykład wychodzi na Targową z ulicy Kępnej i chce iść na przystanek tramwajowy...

Martwi mnie też pozostawienie miejsc parkingowych na bardzo wąskim chodniku między Kępną a Marcinkowskiego czy nawet dalej aż do Sokolej. Moim zdaniem sensownie byłoby na początek zamienić wszystkie miejsca parkingowe obecnie ukośne na równoległe, a obecnie równoległe zlikwidować. Poza tym w wielu wypadkach miejsca parkingowe są zbyt blisko przejść dla pieszych i skrzyżowań. Będzie dużo do słupkowania...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 21, 2010 21:37 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Witam,

Pragnę zwrócić uwagę na tytuł wątku - dotyczy on przebudowy trasy tramwajowej Zieleniecka - Targowa. M. St. Warszawa nie wyraziło zainteresowania partycypacją w kosztach tej inwestycji, więc wszelka przebudowa układu drogowego obciąża budżet spółki Tramwaje Warszawskie. Oczywiście, można by było to zrobić, tylko pytanie, kosztem czego - drugiego toru na Boernerowo? Zadaszenia torów odstawczych na R-4? Nowej trasy na Powstańców Śląskich? Paru nowych tramwajów? To jest niestety taki dylemat, dlatego zakres przebudowy układu drogowego został w projekcie ograniczony do minimum wynikającego z naszych tramwajowych pomysłów. Z tego samego powodu nie ma w projekcie drogi rowerowej - za budowę tych ciągów jest w mieście jednostka odpowiedzialna (Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych), który posiada odpowiedni budżet na ten cel (o ile wiem, co rok pozostają w nim wolne środki, więc gdyby chciał się do Targowej dołączyć, nie bronilibyśmy mu przecież). Tym niemniej, rozwiązania konstrukcyjne przejść dla pieszych mają umożliwiać stosunkowo proste wprowadzenie dróg rowerowych w przyszłości.

Ponadto, Inżynier Ruchu na samym początku opracowania projektu zaznaczył bardzo wyraźnie, że nie dopuszcza pogorszenia przepustowości układu drogowego, a w niektórych przypadkach z ust niektórych jego pracowników padały sugestie, że wręcz usuniemy obecnie występujące niedobory przepustowości... O ograniczaniu układu geometrycznego w sytuacji zasadniczo mowy być nie mogło.
Podstawowym argumentem na rzecz tego rozwiązania był fakt braku ciągów alternatywnych, na który mógłby się przenieść ruch (że mógłby się przenieść do komunikacji zbiorowej, nikt słyszeć nie chciał).

W tej sytuacji, objęcie projektem szerszych zmian w układzie drogowym nie mogłoby i tak prowadzić do zmiejszania liczby i szerokości pasów, dodatkowych przejść dla pieszych itp. rozwiązań.

Mówiąc wprost, nie jestem także wcale zadowolony ze współpracy z podwykonawcą odpowiedzialnym za organizację i sterowanie ruchem. Słowo "sabotaż" jest słowem zbyt mocnym, ale tylko - być może. Na razie wciąż liczę na opamiętanie i przypomnienie sobie przez tych Panów, kto płaci za dokumentację i jakie zapisy figurują w polityce transportowej miasta, dlatego nie będę tego tematu, na razie, rozwijał publicznie.

Tyle wymówek. Teraz co do uwag szczegółowych:

1. Przystanek przy Teatrze Powszechnym: Dla mnie najważniejsze w tym projekcie było uporządkowanie kwestii przystanków. Ten węzeł, z czynnymi wszystkimi relacjami, jest klasycznym przykładem węzła, który wymaga zapewnienia przystanków zbiorczych w poszczególnych kierunkach, nawet za cenę minimalnego wydłużenia drogi dojścia do pierwszego tramwaju zatrzymującego się na nim. 2x wyższa częstotliwość kursowania jest moim zdaniem wystarczająco atrakcyjna, by te dodatkowe 30 metrów przejść. Dlatego do takiego rozwiązania dążyłem.

Układ przejść, który jest tu zastosowany, jest rozwiązaniem kompromisowym, godzącym wiele sprzecznych interesów. W szczególności, zaprojektowanie przejść na zachodnim wlocie znacząco pogorszyłoby warunki ruchu samochodów, co, jak wiemy, nie było dopuszczalne.
Nie jest jednak prawdą, że jest kompletnie niewygodny; dodatkowe przejście w pasie dzielącym oznacza, że przesiadka w relacji al. Zieleniecka - Grochowska jest, mimo przeniesienia przystanku, wygodniejsza niż wcześniej. Straciła natomiast relacja w kierunku przeciwnym o tyle, że opuszczenie tramwaju będzie możliwe dopiero po przejechaniu przez skrzyżowanie; nie powinno to jednak trwać bardzo długo, bo ciąg Targowa - Grochowska będzie miał długi sygnał zielony, a dojścia piesze z dwóch stron peronu i jego duża szerokość ułatwią poruszanie się podróżnym.

2. Co do zawrotek - przejście dla pieszych z labiryntem umożliwia zastosowanie lepszego sterowania ruchem. Pozwala niezależnie sterować przejściem przez każdą z jezdni, dzięki czemu możliwa jest lepsza koordynacja, a co najważniejsze - umożliwia zastosowanie na przejściu przez torowisko priorytetu dla tramwaju, np. ze stałym zielonym dla pieszych zmienianym na czerwone po wykryciu tramwaju. Taka sygnalizacja, przy bardzo wysokim priorytecie dla tramwaju, daje jednocześnie lepsze warunki ruchu pieszych, bo maksymalny czas oczekiwania na sygnał do przejścia przez torowisko spada do 20-30 sekund (w przeciwieństwie do ponad minuty gdyby był to jeden, długi sygnał do przejścia przez (teoretycznie) całą Targową).

Zawrotki w stanie obecnym nie mogą niestety zapewnić priorytetu dla tramwajów, bo nie ma wydzielonego pasa do skrętu dla samochodów. Nie można zatem zamknąć zawracania przy nadjeżdżającym tramwaju bez zatrzymywania całego ruchu na Targowej, w tym w niekolizyjnych względem tramwaju relacjach samochodowych na wprost.

Niestety, pomimo uzgodnienia z Inżynierem Ruchu likwidacji jednej zawrotki Projektant uparł się, że jest to rozwiązanie "niebezpieczne" i "nieoptymalne w sterowaniu". Już widzę, jak Inżynier Ruchu okazuje się samobójcą i uzgadnia rozwiązanie, które odradza projektant...

3. Moim zdaniem najważniejsze w tym projekcie jest to, czego na projekcie organizacji nie widać, czyli wysoka jakość infrastruktury tramwajowej jako takiej. Wszystkie przystanki z bardzo obszernymi wiatami (zadaszenia całoperonowe zawetował konserwator zabytków), ławkami, informacją pasażerską, granitową posadzką, dodatkowym doświetleniem. Większość z dwustronnym dojściem (chociaż zobaczymy, jak się skończy kwestia zawrotek). Wyłącznie trwała konstrukcja bezpodsypkowa, w alei Zielenieckiej - trawiasta. Wydzielone tory dla relacji skrętnych ograniczające straty czasu i poprawiające przepustowość tramwajów nawet, jeśli "ktoś" "przypadkiem" "na chwilkę" wyłączy priorytety (albo nie będzie konserwował nadajników, albo ich po prostu nie zaprogramuje itd.). Gdy będzie kompletna dokumentacja (a to kwestia paru tygodni już tylko), będzie to można pokazać.

4. Toru odstawczego nie ma, ponieważ obecna lokalizacja pętli jest tymczasowa - docelowo ma powstać nowa pętla przy stacji Stadion, z wjazdem z dwóch stron. Dlatego zakres inwestycji w pętlę był ograniczony do minimum... Pochwalę za to projektanta (nie podwykonawcę) za propozycję wykorzystania trzeciego toru na południowym wlocie jako toru odstawczego - nie wiem, czy to widać na ww zdjęciach.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 22, 2010 8:07 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Ponadto, Inżynier Ruchu na samym początku opracowania projektu zaznaczył bardzo wyraźnie, że nie dopuszcza pogorszenia przepustowości układu drogowego, a w niektórych przypadkach z ust niektórych jego pracowników padały sugestie, że wręcz usuniemy obecnie występujące niedobory przepustowości... O ograniczaniu układu geometrycznego w sytuacji zasadniczo mowy być nie mogło.
Podstawowym argumentem na rzecz tego rozwiązania był fakt braku ciągów alternatywnych, na który mógłby się przenieść ruch (że mógłby się przenieść do komunikacji zbiorowej, nikt słyszeć nie chciał).


Dlatego dla przykładu należy odłożyć tę inwestycję na półkę.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 22, 2010 15:34 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
G.Madrjas napisał(a):
Inżynier Ruchu na samym początku opracowania projektu zaznaczył bardzo wyraźnie, że nie dopuszcza pogorszenia przepustowości układu drogowego, a w niektórych przypadkach z ust niektórych jego pracowników padały sugestie, że wręcz usuniemy obecnie występujące niedobory przepustowości... O ograniczaniu układu geometrycznego w sytuacji zasadniczo mowy być nie mogło.
Podstawowym argumentem na rzecz tego rozwiązania był fakt braku ciągów alternatywnych, na który mógłby się przenieść ruch (że mógłby się przenieść do komunikacji zbiorowej, nikt słyszeć nie chciał).

W tej sytuacji, objęcie projektem szerszych zmian w układzie drogowym nie mogłoby i tak prowadzić do zmiejszania liczby i szerokości pasów, dodatkowych przejść dla pieszych itp. rozwiązań.


A jak liczy się przepustowość? W pojazdach na godzinę, czy w osobach na godzinę? Może jednak trzeba zacząć naciskać Inżyniera Ruchu, aby brał pod uwagę fakt, że ludzie przesiadają się do komunikacji zbiorowej i że stworzenie ku temu lepszych warunków jeszcze te wskaźniki poprawi? Że polityka transportowa miasta zakłada ograniczanie ruchu w centrum? Niech IR pokaże gdzie prawo zabrania mu ograniczyć przepustowość Targowej czy Zielenieckiej! Poza tym, niech udowodni najpierw, że proponowane zmiany układu geometrycznego faktycznie zmniejszą przepustowość w zakresie ilości pojazdów, bo to wcale nie jest proste przełożenie. Jeśli najpierw są 3 pasy ruchu, potem 4 i za chwilę znów 3 to się robi bałagan, a nie poprawa przepustowości. Jak IR chce faktycznie poprawić przepustowość, to dużo skuteczniejszym sposobem będzie wprowadzenia na Targowej zakazu parkowania - od razu prawy pas się udrożni...
Nie rozumiem też w jaki sposób zmniejszenie szerokości pasów miałoby wpływać na zmniejszenie przepustowości. Efekt powinien być wręcz odwrotny - przy węższych pasach samochody jechałyby z niższą prędkością, co jak można sprawdzić, w warunkach miejskich poprawia przepustowość.
Brak ścieżki rowerowej lub pasa rowerowo-autobusowego to zaklinanie rzeczywistości - nie sprawi, że rowerzyści znikną, tylko że będą jeżdzić jezdnią. Ergo, stworzenie jakiegolwiek rozwiązania dla rowerzystów, poprawi przepustowość, bo nie będą tak jak obecnie jeździć środkiem prawego pasa, co zmusza kierowców do wyprzedzania ich pasem obok lub do jazdy za nimi.

A brak przejść dla pieszych w poziomie jezdni przy Ząbkowskiej byłby decyzją skandaliczną. Żadne organizacje społeczne się na to nie zgodzą.

Cytuj:

Układ przejść, który jest tu zastosowany, jest rozwiązaniem kompromisowym, godzącym wiele sprzecznych interesów. W szczególności, zaprojektowanie przejść na zachodnim wlocie znacząco pogorszyłoby warunki ruchu samochodów, co, jak wiemy, nie było dopuszczalne.
Nie jest jednak prawdą, że jest kompletnie niewygodny; dodatkowe przejście w pasie dzielącym oznacza, że przesiadka w relacji al. Zieleniecka - Grochowska jest, mimo przeniesienia przystanku, wygodniejsza niż wcześniej. Straciła natomiast relacja w kierunku przeciwnym o tyle, że opuszczenie tramwaju będzie możliwe dopiero po przejechaniu przez skrzyżowanie; nie powinno to jednak trwać bardzo długo, bo ciąg Targowa - Grochowska będzie miał długi sygnał zielony, a dojścia piesze z dwóch stron peronu i jego duża szerokość ułatwią poruszanie się podróżnym.


Po tych wyjaśnieniach mam spore wątpliwości jednak - z moich obserwacji wynika, że więcej ludzi jedzie tramwajami do centrum miasta, niż na Pragę Pd. Rano najbardziej "nabite" są linie 25 i 7, a nie na przykład 3. Długie zielone na wprost (przy okazji też do skrętu w prawo z Targowej w Zieleniecką dla samochodów), jest dla pasażerów tramwajów niekorzystne. Czy tu jest szansa na regulowanie priorytetów w programowaniu sygnalizacji na podstawie ILOŚCI OSÓB jadących w określonych kierunkach?

Cytuj:

2. Co do zawrotek - przejście dla pieszych z labiryntem umożliwia zastosowanie lepszego sterowania ruchem. Pozwala niezależnie sterować przejściem przez każdą z jezdni, dzięki czemu możliwa jest lepsza koordynacja, a co najważniejsze - umożliwia zastosowanie na przejściu przez torowisko priorytetu dla tramwaju, np. ze stałym zielonym dla pieszych zmienianym na czerwone po wykryciu tramwaju. Taka sygnalizacja, przy bardzo wysokim priorytecie dla tramwaju, daje jednocześnie lepsze warunki ruchu pieszych, bo maksymalny czas oczekiwania na sygnał do przejścia przez torowisko spada do 20-30 sekund (w przeciwieństwie do ponad minuty gdyby był to jeden, długi sygnał do przejścia przez (teoretycznie) całą Targową).


A czy w ogóle potrzebna jest sygnalizacja? Na zachodzie odchodzi się od stosowania drogiej i zawodnej sygnalizacji świetlnej i jakimś cudem jest dzięki temu mniej wypadków, a nie więcej.

Cytuj:
Niestety, pomimo uzgodnienia z Inżynierem Ruchu likwidacji jednej zawrotki Projektant uparł się, że jest to rozwiązanie "niebezpieczne" i "nieoptymalne w sterowaniu". Już widzę, jak Inżynier Ruchu okazuje się samobójcą i uzgadnia rozwiązanie, które odradza projektant...


Nie rozumiem - do konsultacji przedstawiono 5 wersji. Czy z tego ma wynikać, że już coś uzgodniono ponad głowami społeczeństwa? Czy mniej "Niebezpieczne i nieoptymalne w sterowaniu" jest rozwiązanie likwidujące czy pozostawiające obie zawrotki?

Cytuj:
3. Wydzielone tory dla relacji skrętnych ograniczające straty czasu i poprawiające przepustowość tramwajów nawet, jeśli "ktoś" "przypadkiem" "na chwilkę" wyłączy priorytety (albo nie będzie konserwował nadajników, albo ich po prostu nie zaprogramuje itd.). Gdy będzie kompletna dokumentacja (a to kwestia paru tygodni już tylko), będzie to można pokazać.


Na jakiej zasadzie jakiś "ktoś" może wyłączyć "przypadkiem na chwilkę" priorytety? I po co?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 22, 2010 16:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
jacor napisał(a):
Na jakiej zasadzie jakiś "ktoś" może wyłączyć "przypadkiem na chwilkę" priorytety? I po co?


mogą być to np prace techniczne związane z sygnalizacją świetlną i konieczność wyłączenia pętli indukcyjnych, awaria pętli, awaria systemu powodującego szybsze zielone dla tramwajów, etc, etc

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL