Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 18:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
tak się zastanawiam dlaczego ZDM tak bardzo lubi stawiać światła dla pieszych także na przejściach przez tory / pasy dla busów.

jak dla mnie to wystarczyłoby nawet dla pieszych światło zielone / pomarańczowe migające, a dla autobusów/tramwajów normalna sygnalizacja. niezależnie od świateł i ich okresu piesi przechodzą na czerwonym - w końcu jest to w miarę bezpieczne. w kilku miejscach w wa-wie też jest światło czerwone / migające pomarańczowe dla aut, a więc może warto spróbować wprowadzić to także dla pieszych.

znacie jakieś miejsce w wa-wie, gdzie piesi mają właśnie czerwone lub żółte migające? może czas przekonać ZDM i inne, aby dać pieszym taką opcję? albo nawet samo żółte migające dla pieszych lub likwidacja sygnalizacji przy zbiorkom-pasach, z moich obserwacji wynika, że przez takie pasy ludzie najczęściej przechodzą bez zwracania uwagi na światła.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 19:19 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 2:41
Posty: 92
Światłą zgonie z wymogiem "wszystko na skrzyżowaniu ma mieć sygnalizację" są robione. W Krakowie poszliśmy w migające dla pieszych z wspomnianego już powodu. Nie wiem jak się to skończy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 15:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Reg napisał(a):
W Krakowie poszliśmy w migające dla pieszych


O, opowiedz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 15:32 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
napisałem pismo z prośbą o opinię w sprawie sygnalizacji żółtej migającej na przejściach przez bus- i tram-pasy do ZDM'u, ZTM'u i UM'u, jak odpiszą to dam znać co napisali.

chociaż, chyba lepiej już w ogóle nie dawać sygnalizacji na takich przejściach, imo jest ona bezsensowna w większości przypadków.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 12, 2010 19:44 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
To prawda. A przez to, że bezsensowna, to olewana masowo przez wszystkich bez wyjątku.

Ludzie się przyzwyczajają i olewają później także tam, gdzie nie powinni. I są wypadki.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 14:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
z ZDM'u dostałem ciekawą odpowiedź - takie rozwiązanie jest niezgodne z czerwoną książeczką. twierdzą też, że dla aut nie mają nigdzie takiej sygnalizacji, chociaż przy jezdni serwisowej przy Alei Jerzego Waszyngtona jest właśnie żółte migające dla aut w połączeniu z chyba zielonym. Twierdzą też, że pieszy przejdzie przez żółte migające, a następnie oleje czerwone, skoro i tak robi to teraz na torowisku, co może prowadzić do wypadku. ponadto, dawanie zbiorkomowi możliwości jazdy gdy inne auta stoją jest dyskryminacją ruchu indywidualnego, co z kolei chyba jest sprzeczne z polityką transportową, która właśnie faworyzuje zbiorkom.

niech się szykują na ładną odpowiedź :>

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 23, 2010 14:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Takie rozwiązanie (czerwone i migające żółte) jest np. na skrzyżowaniu małej Waszyngtona z Saską i małej Grochowskiej z pl.Szembeka/Chłopickiego, a chyba także dalej, tzn. na skrzyżowaniu małej Grochowskiej ze Wspólną Drogą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 24, 2010 14:56 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
No i ciekawe jak to się ma do wyłączania sygnalizacji w tryb "żółte migające" na noc, jak to robią na wielu skrzyżowaniach.

Generalnie to pismo śmierdzi kitem na kilometr. Możesz tu wrzucić skan? By się dokładnie sprawdziło ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 24, 2010 15:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
proszę:

Obrazek

Obrazek

w odpowiedzi poprosiłem ich o jakieś statystyki, aby pokazali mi ile istnień uratowały te światła dla pieszych, wytłumaczyłem, że piesi olewają światła, bo widzą, że jest wiele sygnalizacji bez sensu, przedstawiłem wyniki moich obserwacji (tzn, że 99% ludzi olewa czerwone jak nic nie jedzie), podałem kilka przykładów ciekawych i bezpiecznych rozwiązań z Holandii i Niemczech oraz podałem kilka przykładów, gdzie światła dla bus-ów zapalają się wcześniej niż dla aut (w alejach jerozolimskich tak jest, nie?) i że też jest to dyskryminacja ruchu aut osobowych. ba, a jak wielką dyskryminacją są pętle indukcyjne, które powodują, że tramwaj podjeżdża i od razu ma zielone, przecież to niedopuszczalne. powinien czekać cierpliwie 10min, a dopiero potem mógłby ewentualnie przejechać. (aczkolwiek ostatniego zdania nie napisałem, zostawiłem sobie na następną odpowiedź :>)

tylko, że z powodu tego, że napisali do mnie na 1,5 strony bzdur odwdzięczyłem się i moja odpowiedź zajmuje prawie 2 strony.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 26, 2010 16:25 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
mplonski napisał(a):
ba, a jak wielką dyskryminacją są pętle indukcyjne, które powodują, że tramwaj podjeżdża i od razu ma zielone, przecież to niedopuszczalne. powinien czekać cierpliwie 10min, a dopiero potem mógłby ewentualnie przejechać. (aczkolwiek ostatniego zdania nie napisałem, zostawiłem sobie na następną odpowiedź :>)


Dobrze, że nie napisałeś, bo byś się rozmienił na drobne. Tzw priorytet dla tramwajów NIGDZIE w Warszawie nie funkcjonuje. Więc o żadnej "dyskryminacji" nie może być mowy.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL