Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 05, 2010 22:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Mechaników by sobie poszukali, zanim im kolejny wóz spłonie, zamiast żarty z ludzi stroić.

Tak bezczelnej odpowiedzi mi się jeszcze nie udało nigdy uzyskać - brawo GRomanik! :-)

Moje najbliższe temu "osiągnięcie": strażnik miejski na Krakowskim Przedmieściu kazał mi zjechać rowerem z jezdni i kontynuować po chodniku... Bo zakaz jest... Oczywiście później szedł w zaparte, że nic takiego nie miało miejsca (no a co miał zrobić, przyznać się przełożonemu że jest debilem?) ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 05, 2010 23:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Raffi napisał(a):
Odpowiedź bezczelna bym powiedział. Takie typowe "a odwal się Pan od nas". I to jeszcze z imputowaniem, że kłamiesz... a sorry, "podajesz informacje o zdarzeniach nieco mniej prawdziwych".

Nie mam specjalnie doświadczenia co zrobić z taką odpowiedzią z MZA, ale IMO zostawić tego tak nie można.


I nie zostawię.

Po pierwsze odpowiem (jak zwykle) przez formularz kontaktowy na stronie ZTM, więc przejdzie przez poziom wyżej nad MZA.

Po drugie mam świadka na to, że w tym autobusie rzeczywiście były zdjęte tablice.

Po trzecie zażądam sprawdzenia nagrań z monitoringu na terenie zajezdni z tego dnia, żeby sprawa oparła się na czymś więcej niż zeznania kierowcy :D

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 11:11 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 14:29
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa, Praga Północ
To już wiem, gdzie samozwańczy guru od komunikacji w Warszawie trafił po likwidacji stołecznego dodatku Dziennika - został zastępcą rzecznika MZA!
Teraz sobie poużywa :D

_________________
Pozdrawiam, Karolina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 07, 2010 13:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Raffi napisał(a):
Odpowiedź bezczelna bym powiedział. Takie typowe "a odwal się Pan od nas". I to jeszcze z imputowaniem, że kłamiesz... a sorry, "podajesz informacje o zdarzeniach nieco mniej prawdziwych".

Nie mam specjalnie doświadczenia co zrobić z taką odpowiedzią z MZA, ale IMO zostawić tego tak nie można.


Odnośnie zarzutu dotyczącego nieznajomości sytuacji dotyczącej stosowania jednej tablicy bocznej w kolorze żółtym w autobusach zjeżdżających do zajezdni, oświadczam, że wiem, że tak jest oraz, że wstałem, przeszedłem się po autobusie i sprawdziłem, że tablic bocznych i tylnej nie było w miejscach, w których powinny być, ponieważ były w pokrowcu znajdującym się w kabinie kierowcy.

Państwa podejście i zaklasyfikowanie sprawy, której dotyczyła moja skarga jako "nieco mniej prawdziwej" dowodzi tylko tego, że procedura rozpatrywania skarg, którą Państwo stosują najprawdopodobniej oparta jest tylko na rozmowie z kierowcą, co prowadzi niewątpliwie do poprawy statystyk, (ponieważ kierowca może się w zasadzie wszystkiego wyprzeć) ale niestety nie prowadzi to do poprawy jakości świadczonych usług przewozowych.

Ponadto zgodnie z Art. 7. Kodeksu Postępowania Administracyjnego:
W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności i podejmują wszelkie kroki niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o zweryfikowanie np. przy pomocy nagrań pochodzących z kamer monitoringu na terenie zajezdni lub w inny sposób, czy w autobusie, którego dotyczyła skarga była boczna oraz tylna tablica z nr linii.

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 08, 2010 6:09 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
gromanik napisał(a):
Ponadto zgodnie z Art. 7. Kodeksu Postępowania Administracyjnego:
W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności i podejmują wszelkie kroki niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.


Trochę żeś przekozaczył. Nie piszesz do urzędu, ale to spółki. Miejskiej, bo miejskiej, ale to zwykła firma, nie urząd. KPA do nich się nie bardzo stosuje ;-P

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 08, 2010 10:38 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Dobrze wiem, jak taka impertynencka odpowiedź wkurza. Tylko że chyba nie bardzo będzie co z tym zrobić. No bo i czego oczekiwać - reprymendy dla pana z Działu Marketingu za słabo maskowane chamstwo (a może on tylko usiłował być dowcipny)?

Wyciągnięcia nagrań z kamer które po drodze widziały autobus? (przecież kierowca może dalej iść w zaparte i powiedzieć, że zdjął tablice na ostatnim przystanku...) Skórka niewarta wyprawki. Problemem nie jest jeden kierowca który się zagapił, tylko system który nie egzekwuje rzetelnego oznakowania. I w tym kierunku bym ewentualnie szedł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 08, 2010 13:21 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Raffi napisał(a):
Trochę żeś przekozaczył. Nie piszesz do urzędu, ale to spółki. Miejskiej, bo miejskiej, ale to zwykła firma, nie urząd. KPA do nich się nie bardzo stosuje ;-P


Ale ja wcale nie napisałem, że KPA ich dotyczy, tylko chciałem je zacytować jako przykład, jak być powinno :lol:

pduncz napisał(a):
Wyciągnięcia nagrań z kamer które po drodze widziały autobus? (przecież kierowca może dalej iść w zaparte i powiedzieć, że zdjął tablice na ostatnim przystanku...) Skórka niewarta wyprawki. Problemem nie jest jeden kierowca który się zagapił, tylko system który nie egzekwuje rzetelnego oznakowania. I w tym kierunku bym ewentualnie szedł.


Pisałem o kamerach monitoringu na terenie zajezdni, choć tu masz rację - tak czy tak kierowca może się wyprzeć, ale przez "zagapienie się" tablice nie lądują w pokrowcu w kabinie kierowcy - do tego potrzebne jest świadome działanie.

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 08, 2010 14:28 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
gromanik napisał(a):
ale przez "zagapienie się" tablice nie lądują w pokrowcu w kabinie kierowcy - do tego potrzebne jest świadome działanie.


No tak, ale pan z MZA już Ci raz napisał, że konfabulujesz "z nieznanych przyczyn". Chcesz jeszcze? ;-)

Ja staram się takie drobne, przykre sprawy ucinać, jeśli nie widzę perspektyw na ich wyprostowanie. Najlepiej jakimś ogólnym pobożnym życzeniem, np. "ufam, że dołożą Państwo jeszcze większych niż dotąd starań, by tablice były umieszczane tam, gdzie powinny" ;-)

A kierowca, jeśli z nim rozmawiali faktycznie - został w ten sposób "upomniany", i zwróci większą uwagę w przyszłości (bo będzie się bał że GRomanik albo pduńcz strzelą fotkę - nauczeni doświadczeniem...). Więc efekt jest uzyskany - a nie trzeba komuś od razu jechać po wypłacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 02, 2010 14:11 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
ZTM w wyszukiwarce linii (w HTML-u) umieścił wreszcie linie S-2 i S-9 oraz WKD. Niestety nadal brakuje nadal rozkładu linii metra i S-10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 2:23 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=994&l=1
ZTM napisał(a):
Zmiany trasy linii 199 w Ząbkach
od 23.01.2011 (niedziela) od godz. 15:50

W związku z uszkodzoną nawierzchnią jezdni ul.Kwiatowej (Ząbki) na odcinku od ul. Sikorskiego do ul.Szwoleżerów do odwołania, autobusy linii 199 w kierunku krańca Rembertów-AON zostaną skierowane na poniższą trasę objazdową:

Od ul.Orlej w prawo w ul.Ks.Skorupki, z Ks.Skorupki w lewo w Al.Piłsudskiego i z Al.Piłsudskiego w lewo w ul. Szwoleżerów – powrót na trasę podstawową od skrzyżowania ul.Szwoleżerów z ul.Kwiatową.

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanku

Ks.Skorupki 02 na ul.Kwiatowej.
W zastępstwie obowiązuje przystanek

Kołłątaja 01 na ul.Ks.Skorupki (łącznie z linią N62). Przystanek ten obowiązuje jako stały.
źródło: ZTM


http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=1000&l=1
ZTM napisał(a):
Zmiana trasy linii 159
od 03.02.2011 (czwartek) od godz. 07:40

W związku z awarią wodociągową w ul. Koszykowej linia autobusowa została skierowana na trasę objazdową:
w kierunku krańca EC SIEKIERKI:
… pl. Zawiszy – Raszyńska – Wawelska – al. Niepodległości – Koszykowa…
w kierunku krańca KOŁO:
… Koszykowa – Chałubińskiego – Al. Jerozolimskie – Towarowa…

Zawieszone zostało funkcjonowanie przystanków:
- w kierunku krańca EC SIEKIERKI:
PL.ZAWISZY 07,
LINDLEYA 01,
KOSZYKOWA 01
- w kierunku krańca KOŁO:
LINDLEYA 02,
PL. ZAWISZY 16
Na zmienionych odcinkach tras obowiązują wszystkie napotkane przystanki.
źródło: ZTM


http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=996&l=1
ZTM napisał(a):
Uruchomienie kursów skróconych linii 177
od 05.02.2011 (sobota)

Uruchomione zostają dla linii 177 kursy skrócone na trasie:
URSUS - RATUSZ – STARODĘBY, realizowane w wybranych okresach podanych w rozkładzie jazdy.
źródło: ZTM


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL