Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 24, 2007 16:21 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sty 07, 2007 14:50
Posty: 106
Raffi napisał(a):
Swoją drogą zazwyczaj osygnalizowanie kosztuje 300-600tys, więc kwota 2,5 mln to i tak suma astronomiczna jak na rozwiązanie, które raczej nic nie da.


Bo tutaj płaci się za program sterujący... zresztą według mnie światła w tym miejscu to głupota do sześcianu szczególnie, że wiązać to się ma z taką kwotą.

_________________
|..Pozdrawiam..|
|.....SeBeQ......|
|--=--=--=--=--| ..:: Make Gravity Your Slave ::..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2007 8:24 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
SeBeQ napisał(a):
Bo tutaj płaci się za program sterujący... zresztą według mnie światła w tym miejscu to głupota do sześcianu szczególnie, że wiązać to się ma z taką kwotą.


Ano... Ja czekam tylko aż je postawią, by zobaczyć jakie będą korki, gdy naraz na rondo będzie można wjechać tylko z jednej czy dwóch stron. Specjalnie chyba przyjadę na otwarcie by to zobaczyć, bo pierwszy raz widzę, by ZDM robił coś na złość kierowcom ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 26, 2007 9:05 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
A z tej estkady zrezygnowali. Wydaje mi się, że światła tam to tylko tak przejściówka bo mają estakadę w planach. Przejściówka za 2,5 mln zł.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 28, 2007 0:57 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Wojtek napisał(a):
A z tej estkady zrezygnowali. Wydaje mi się, że światła tam to tylko tak przejściówka bo mają estakadę w planach. Przejściówka za 2,5 mln zł.


Jak koniecznie nie mają na co wydać 2,5 mln PLN to ja chętnie przyjmę. Rezultat pewnie byłby lepszy ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 01, 2007 8:48 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Słupki przydalyby sie jeszcze na Św. Wincentego przy Cmentarzu Bródnowskim - wczoraj szedłem i normalnie miedzy murem cmentarza a samochodami czesto nawet 1 metra nie ma.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2007 10:43 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
A teraz jechałem wzdluz Zielenieckiej i rece opadają - nawet metra czasem na przejście nie ma na chidnikach. Inna sprawa, ze oczywiście pieszych tam jak na lekarstwo. Tyle, że my tam chcieliśmy ciag pieszo-rowerowy przy tym fatalnym remoncie.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2007 17:48 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Zieleniecka to swoją drogą, bo tak ogólnie wokoło X-lecia to sajgon jest co rano z parkowaniem. Tak samo na Wale, Pradze, w okolicach Waszyngtona... czyli wszędzie wokoło.


Ale myślę, że trzebaby porządkowanie zacząć od śródmieścia, bo tam jest najgorzej i ludzie w zasadzie uczą się tam że można parkować gdzie popadnie, co potem stosują w całym mieście.

Żeby nie sięgać daleko, już na samej Nowogrodzkiej (zwłaszcza gdy w Romie coś grają), tuż pod biurem ZM, dzieją się dantejskie sceny, zastawiane jest wszystko: bramy, chodniki, resztki trawników, jezdnie, przestrzenie wyłączone z ruchu, przejścia dla pieszych. Często wzywam tam Straż miejską, lub zahaczam patrole Policji, ale jacyś Oni niechętni do interweniowania, najchętniej to by odwracali wzrok i odchodzili...

Nawet niedawno widziałem jak jacyś posiadacze skuterów nie mogąc przecisnąć się do bramy przy Nowogrodzkiej 46 wypychali jakieś auto na środek ulicy. Dziwne, Policja w kwadrans znalazła właściciela, który szybko przestawił pojazd... a wcześniej, gdy stał i blokował bramę, to już ani Policja się nie interesowała, ani właściciela nie szło znaleźć. Widać metoda z wystawianiem pojazdu blokującego chodnik/drogę rowerową/bramę/etc na środek drogi jest jedną z nielicznych działających ;-)

I nie to by miejsca wokoło nie było. Obok jest zazwyczaj pusty parking na tyłach Cepelii i podziemny parking pod Mariottem. Z resztą jak się poszuka, to często można łatwo znaleźć legalne miejsce i na samej Nowogrodzkiej - przynajmniej mnie jakoś zawsze się udawało, gdy tam jeździłem samochodem.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 15, 2007 19:57 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Tu masz pewna racje Raffi, ze w centrum pustych, bo płatnych parkingów jest bez liku. ale niestety zawsze nasi kochani kierowcy muszą pod same drzwi. W Centrum masz parking pietrowy na Parkingowej, podziemny nad stację centrum i naziemny obok Marcpolu (zawsze pusty jak tylko go widzę), ten obok hotelu Metropol (ale nie wiem, czy tu tylko goscie metropolu i kasyna nie dostaja wjazdówek, bo to co przy ślabanie to nie parkomat). Generalnie jest gdzie stac, ale ulice zawsze zawalone.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 16, 2007 7:24 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Raffi napisał(a):
przestrzenie wyłączone z ruchu, przejścia dla pieszych. Często wzywam tam Straż miejską, lub zahaczam patrole Policji, ale jacyś Oni niechętni do interweniowania, najchętniej to by odwracali wzrok i odchodzili...


Ostatnio dostałem odpowiedź z SM na skargę na strażników, którzy wprost i zdecydowanie odmówili mi interwencji w sprawie samochodów parkujących na częściowo odgrodzonym chodniku na zakazie zatrzymywania ("Gdzieś muszą parkować."). Poza wyciągnięciem konsekwencji służbowych, "przypadek ten" ma zostać "omówiony ze strażnikami podczas odpraw służbowych, w celach instruktażowych". Trudno powiedzieć, czy to oznacza, że poinstruują ich, aby unikali miejsc, gdzie stoją nielegalnie zaparkowane samochody, by nikt ich przypadkiem nie zaczepiał (choć w centrum trudno znaleźć takie miejsce:), czy może ich świadomość i chęć wykonywania obowiązków wzrośnie.

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 17, 2007 9:31 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
U mnie jak dotąd zawsze reagowali, jak się wymigiwali prosiłem o numery służbowe i reagowali zaraz po tym jak je zapisałem :-)

Ale fakt, niedługo będą musieli się wyposażyć chyba w białe laski, a do tego czarne okulary, bo trudno będzie im udawać, że nie widzą.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL