Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 21, 2008 10:51 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Cytuj:
Jeden z przykładów:
http://uwaga.onet.pl/11432,news,,polska ... ortaz.html


Link nie działa, podaj proszę raz jeszcze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 21, 2008 14:10 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 10:36
Posty: 115
Lokalizacja: Königswinter/Niemcy
Stary Trampek napisał(a):
Cytuj:
Jeden z przykładów:
http://uwaga.onet.pl/11432,news,,polska ... ortaz.html


Link nie działa, podaj proszę raz jeszcze.



http://uwaga.onet.pl/11432,news,,polska_kraina_drogowych_absurdow,reportaz.html

juz powinno być ok

Zwróćcie uwagę na materiał wideo i podsumowanie reportażu (debilizmy w trakcie pominę, szkoda prądu). Konkluzja jest mniej więcej taka: co roku ginie na polskich drogach ponad 5500 osób - winne są drogi... więc drogie panie i panowie, gaz do dechy i do przodu!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 21, 2008 19:53 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Najfajniejsze są te fragmenty: "Jadę sobie 220, a tutaj mi po bokach "siu" i "ziu"". Czyli utrwalanie mitów. Niemieckie autostrady także są pełne ograniczeń rzędu 100, 80. Odcinków o prędkości nieograniczonej jest mniejszość, ale fama poszla i została.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 03, 2008 21:48 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr maja 14, 2008 22:01
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Brzeszczot napisał(a):
Hubert Pollak napisał(a):
ma 100% rację, tydzień temu słyszałem z ust rządzących Francją, że właśnie kluczem w strategii zero w terenach zamieszkanych jest stworzenie takiej infrastruktury aby kierowcy jeździli 20-30 km/h, gdyż chodzi o to aby nikt nie zginął nawet jak złamie przepisy (np. zagapi się i wejdzie na czerwonym świetle)
Nie wiem czy pomysłodawcy sondowali rynek pod kątem zainteresowania. Obawiam się, że chętnych na zamieszkanie w takim rejonie będzie niewiele. No chyba, że emeryci się tam przesiedlą i powstanie getto starszych ludzi + pijaków.


Zero wypadków drogowych to mało? Cisza i czyste powietrze bonusowo. Ja bardzo chętnie zamieszkałbym na osiedlu gdzie są takie warunki!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 04, 2008 0:05 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
kyokpae napisał(a):
Brzeszczot napisał(a):
Hubert Pollak napisał(a):
ma 100% rację, tydzień temu słyszałem z ust rządzących Francją, że właśnie kluczem w strategii zero w terenach zamieszkanych jest stworzenie takiej infrastruktury aby kierowcy jeździli 20-30 km/h, gdyż chodzi o to aby nikt nie zginął nawet jak złamie przepisy (np. zagapi się i wejdzie na czerwonym świetle)
Nie wiem czy pomysłodawcy sondowali rynek pod kątem zainteresowania. Obawiam się, że chętnych na zamieszkanie w takim rejonie będzie niewiele. No chyba, że emeryci się tam przesiedlą i powstanie getto starszych ludzi + pijaków.


Zero wypadków drogowych to mało? Cisza i czyste powietrze bonusowo. Ja bardzo chętnie zamieszkałbym na osiedlu gdzie są takie warunki!


To może pora pomyśleć o stworzeniu jakiejś organizacji, w tym konkretnym celu? Ja znam kilka, może kilkanaście osób (młodych), które też chciałyby tak mieszkać. W Messestadt-Riem od tego przecież się zaczęło:

http://www.miastowruchu.oai.pl/opinie-i-inspiracje/stephan-von-pohl/

stephan-von-pohl napisał(a):
Monachium

Pierwszym krokiem jest powołanie organizacji społecznej, która zgromadzi ludzi o podobnych przekonaniach. W Monachium grupa „Wohnen ohne Auto” („Żyć bez samochodów”) została stworzona po to, by negocjować z władzami miasta włączenie budownictwa wolnego od aut w większy projekt budowlany, który miał przemienić dawne lotnisko w całkowicie nową dzielnicę mieszkalną. Projekt znany pod nazwą Messestadt Riem ma na celu zbudowanie małego miasteczka dla 16 tys. mieszkańców na gruntach zlikwidowanego lotniska Riem . Entuzjaści życia bez samochodów mieli nadzieję, że swoim działaniem zachęcą miasto do przeznaczenia znacznej części tej nowej miejskiej przestrzeni pod zabudowania wolne od aut. Ostatecznie otrzymali pozwolenie na budowę w tej okolicy własnych lokali „wolnych od samochodów” (jednak kilkadziesiąt ich mieszkań stanowi jedynie ułamek wszystkich zabudowań na tym terenie). Gdy tylko projekt nabrał tempa, pojedyncze osoby i rodziny, które chcą żyć w taki sposób, ustanowiły Bauherrengemeinschaft (spółdzielnię budowlaną) do wybudowania mieszkań.

Jedną z oczywistych zalet takich rozwiązań jest fakt, że grupa ludzi, którzy razem podejmują się realizacji tak dużego przedsięwzięcia, nawet jeżeli wcześniej się nie znała, natychmiast tworzy społeczność.

Ale podejście polegające na współpracy nie oznacza braku specyficznych problemów. Według Marii Ernst z „Wohnen ohne Auto”, grupa doświadcza różnorakich kłopotów, kiedy jej członkowie z powodów finansowych odchodzą, albo gdy projekt nie przynosi dostatecznie szybko wymiernych efektów. Organizacja miała także kłopoty z otrzymaniem pożyczek od banków.

Wspólnota budownictwa mieszkalnego WEG zrealizowała jeden projekt (Autofrei Wohnen 1 z 14 mieszkaniami) we wrześniu 1999 r. Faza druga (Autofrei Wohnen 2) znajduje się obecnie na etapie planowania i będzie inwestycją stowarzyszenia dziesięciu rodzin. Inna wspólnota budownictwa mieszkalnego, WOGENO, otrzymała pozwolenie na budowę 28 mieszkań, które zostały ukończone pod koniec 2000 r.


Niestety nie wiem co z tym dalej się dzieje, jeśli ktoś wie, niech pisze - trzeba zebrać gdzieś te doświadczenia i pomyśleć jak to zrobić u nas!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 04, 2008 11:24 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr maja 14, 2008 22:01
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
jacor napisał(a):
kyokpae napisał(a):

Zero wypadków drogowych to mało? Cisza i czyste powietrze bonusowo. Ja bardzo chętnie zamieszkałbym na osiedlu gdzie są takie warunki!


To może pora pomyśleć o stworzeniu jakiejś organizacji, w tym konkretnym celu? Ja znam kilka, może kilkanaście osób (młodych), które też chciałyby tak mieszkać. [/qoute]

Moglibyśmy się spotkać i porozmawiać na ten temat. ALe dalej to już na PM :)

PS. Dzięki za fajne linki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 14:34 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Nie do końca w wątku, ale w temacie postrzegania przyczyn wypadków:

http://www.zw.com.pl/artykul/483733_Smi ... lawiu.html

Marcin Włodarski napisał(a):
Śmiertelny wypadek na Gocławiu
ar 08-06-2010, ostatnia aktualizacja 08-06-2010 15:04

Pieszy wpadł pod samochód na ul. Bora-Komorowskiego. Zmarł na miejscu.

Do wypadku doszło przy skrzyżowaniu z ul. Polskich Skrzydeł. Osobowy peugeot jechał w kierunku ul. Saskiej. Nagle przed autem pojawił się ok. 50-letni mężczyzna. Samochód trafił w pieszego, a ten głową uderzył w słupek. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Do zdarzenia doszło poza przejściem dla pieszych, ale w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Według wstępnych ustaleń, mężczyzna skracał sobie drogę przez jezdnie.

Wypadek spowodował poważne utrudnienia na ulicy, którą wielu kierowców objeżdża zamknięty Wał Miedzeszyński. Zamknięty jest jeden pas - donosi Marcin Włodarski z TVP Warszawa.


Pieszy wpadł, pieszy pojawił się (z powietrza? ze studzienki kanalizacyjnej?), a w ogóle to było poza przejściem dla pieszych, choć przy skrzyżowaniu. Dobrze, że nie uderzył głową w samochód, bo jeszcze mógłby lakier porysować.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 12:55 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:46
Posty: 523
Lokalizacja: Kąty Węgierskie
axxenfall napisał(a):

Pieszy wpadł pod samochód [...] B.Komorowskiego. Zmarł na miejscu.


Pozdrawiam,
Maciek


[...]Sprawcę zatrzymano, odpowie przed sądem w trybie wyborczym za nieumyślne spowodowanie śmierci. No i Polska nie będzie JaPOnią czy 9 Irlandią :P. Przepraszam. Nie mogłem się powstrzymać :)



A co do osiedla powyżej to to byłaby piękna inicjatywa. Jestem gotów wspomóc ją wkładem założycielskim zaoszczędzonym na zupkach w studenckim karaluchu.

_________________
Nie taka zła jak ją malują
DobraStronaPolski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 08, 2014 17:32 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
A propos obecnej dyskusji, z której zdaje się wynikać, że to alkohol powoduje, że kierowcy w Polsce jeżdżą niebezpiecznie, również w tych 95% przypadków, gdy jadą na trzeźwo:

http://wiadomosci.gazeta.pl/raczkowski/0,0.html

Obrazek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 18, 2017 20:29 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... zmowa.html

Obrazek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL