Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 07, 2008 21:07 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Słowem wstępu:
Mam nieszczęście pracować w zagłębiu biurowcowym na Służewcu, przy Marynarskiej. Nieszczęście, bo na osobę przedkładającą transport publiczny i pieszych ponad samochody czeka tam wiele przygnębiających widoków... ;)

Jeden z takich "widoków" prześladuje mnie codziennie gdy idę do pracy - ciąg samochodów parkujących na chodniku i trawniku (który miejscami nie jest już trawnikiem tylko rozjeżdżonym błotem). Dziś rano zadzwoniłem na Straż Miejską z prośbą o interwencję. Po kilku godzinach, nie widząc efektu, zadzwoniłem ponownie i dowiedziałem się, że patrol był i stwierdził: chodnik drożny (to prawda, 1.5 było zachowane), brak naruszenia przepisów (z tym nie mogę się zgodzić).

Chcę napisać skargę odnośnie tej "interwencji", ale zanim wyślę zdjęcia do SM - chciałbym skonsultować się z tutejszymi fachowcami :)

Zatem: czy wg Was te samochody parkują prawidłowo?

Obrazek

Obrazek

Jak widać poniżej, samochody wjeżdżają na ten chodnik przez przejście dla pieszych:
Obrazek

Trawnik po czterech miesiącach takiego parkowania (wcześniej tutejszy biurowiec był jeszcze w budowie):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na moje niefachowe oko: jeśli tak parkujące samochody nie łamią przepisów, to znaczy to że każdy chodnik w Warszawie może być wykorzystywany jako ulica, a każdy trawnik przy którym nie ma znaku "zakaz zatrzymywania/postoju" - jako plac parkingowy.

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 07, 2008 21:42 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Nie jest. Parkowanie na chodniku dozwolone jest tylko przy krawędzi jezdni.

Poza tym na pierwszy rzut oka widać, że niektóre z wozów na zdjęciach mają dopuszczalną masę całkowitą większą niż 2,5 t.

Do tego niszczenie zieleni i zatrzymanie w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania.

Jeśli potrzebny jest Ci piąty złamany przepis, to sprawdź znaki na równoległej jezdni - zapewne jest tam zakaz parkowania i nie podejrzewam, żeby znajdowała się pod nim tabliczka "nie dotyczy chodnika."

http://www.zm.org.pl/?a=parkowanie_prze ... awa_prawna

Oczywiście, najlepiej byłoby zachęcić ZDM do postawienia słupków, ale Straż Miejską też warto pogonić do roboty.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 0:07 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Dzięki, Olku!

Skrobnąłem skargę do SM, ciekawe co z tego wyjdzie. Zaraz po wysłaniu na opinie@strazmiejska.waw.pl dostałem zwrot "Over quota" - oj, coś nie śpieszy im się z opróżnianiem tej skrzynki :) Ale mam nadzieję, że to chwilowe i generalnie ta forma kontaktu jest żywa.


olek napisał(a):
Oczywiście, najlepiej byłoby zachęcić ZDM do postawienia słupków, ale Straż Miejską też warto pogonić do roboty.

To prawda, o wysłupkowaniu będę musiał pomyśleć swoją drogą.

Przy okazji - w jakiej wysokości obecnie są mandaty za nielegalne parkowanie w Warszawie (kwotowo i punktowo)?

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 10:02 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Napisz do Stołecznej i Życia Warszawy (Sebastian napisał i od razu był efekt, zobacz: http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=554&st=0&sk=t&sd=a, mi Straż Miejska nie odpisywała...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 02, 2008 18:36 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
OK, wprawdzie nie happy-end, ale idzie ku dobremu:
Rozmawiałem z zarządcą pobliskich biurowców i okazuje się, że sprawa wysłupkowania "wjazdu" na ten chodnik (czytaj - przejścia dla pieszych) jest już w toku.
Skargę do SM wysłałem, na razie bez odzewu. Wreszcie udało mi się parę razy zmusić strażników do wlepienia mandatów, ale dopiero po doszkoleniu się z przepisów i podawaniu - przy zgłoszeniu - dokładnych informacji co jest nie tak, tzn. parkowanie na chodniku nie przylegającym do krawędzi jezdni i parkowanie na trawniku. Ograniczenie się do zgłoszenia "nielegalnie zaparkowanych samochodów" ma skutek taki, że SM się pojawia, widzi że jest 1,5 metra wolnego i zwija się z powrotem.

Przy okazji ponawiam pytanie:
Ile wynosi mandat za nielegalne parkowanie?
Próbowałem to wyguglować, ale bez skutku.

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 11, 2008 21:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Ponawiam pytanie po raz trzeci, bo nie wierzę żeby nikt na tym forum nie znał odpowiedzi :)

Ile wynosi mandat za nielegalne parkowanie w Warszawie?

Odpowiedź potrwa minutę, a bardzo chciałbym wiedzieć ile taki mandacik kosztuje delikwentów ze zdjęć jak powyżej.

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 11, 2008 22:37 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Tarciu napisał(a):
Ponawiam pytanie po raz trzeci, bo nie wierzę żeby nikt na tym forum nie znał odpowiedzi :)

Ile wynosi mandat za nielegalne parkowanie w Warszawie?

Odpowiedź potrwa minutę, a bardzo chciałbym wiedzieć ile taki mandacik kosztuje delikwentów ze zdjęć jak powyżej.


Ja nie znam odpowiedzi, ale piszę, żeby nie było, że znam i nie piszę :D
Z wypowiedzi samochodziarzy kojarzę widełki od 50 do 100 pln generalnie, ale zdarzyło się komuś i 300, (ale to pewnie już jakiś hardcore musiał być).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 11, 2008 23:31 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Parkowanie parkowaniu nierówne. Jedni po prostu wyjadą za daleko z miejsca postojowego, więc dostaną mały mandat (to jedynie wykroczenie), a inni staną dzieś za znakiem zakazu parkowania i postoju, ale nie będą blokować ruchu i dostaną duży mandat (może nawet te 300 złotych), z kolei jeszcze innych czeka odcholowanie (tu już to przekracza łącznie 300 złotych, wraz z kosztami holowania). Ale taryfikatora nie znam. Ten, który znalazłem może nie być aktualny (część II.L):
http://www.v10.pl/prawo/Taryfikator,mandatow,10.html

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 18, 2008 23:11 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Dzięki!

50-100 zł to niestety śmiech na sali. Przy takiej stawce ludziom zastawiającym chodniki i trawniki na Służewcu bardziej kalkuluje się dostawać jeden mandat tygodniowo (i tak nierealna częstotliwość) niż płacić za legalny parking. Stawka, jaka mogłaby skutecznie zniechęcać do parkowania, do co najmniej 300zł.
Chyba że do tego dochodzą jeszcze jakieś punkty karne?


Poza tym - dobra wiadomość. Dostałem odpowiedź od SM na swoją skargę w sprawie sytuacji z powyższych zdjęć:
Cytuj:
Odpowiadając na skargę skierowaną do Wydziału Kontroli Wewnętrznej Straży Miejskiej m. st. Warszawy w sprawie realizacji Pana zgłoszenia z dnia 7 października 2008 r. dotyczącego nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów przy ul. Postępu 15 uprzejmie informuję, że przeprowadzone postępowanie wyjaśniające w tej sprawie potwierdziło zasadność wniesionych zarzutów.

Strażnicy mylnie ocenili sytuację, nie ujawniając utrudniania przejścia pieszym. Jednocześnie stwierdzili brak podstaw do podjęcia interwencji pomimo parkowania pojazdów na zniszczonym trawniku tzw. klepisku, a tym samym nie zastosowali wobec kierowców sankcji z art. 144 § 1 Kodeksu Wykroczeń. W związku z powyższym Naczelnik II Oddziału Terenowego przeprowadził ze strażnikami odpowiedzialnymi za zaistniałą sytuację rozmowy ostrzegawcze. Ponadto sprawa została omówiona na odprawach do służby strażników w celu uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości.

Jednocześnie mając na uwadze problem nieprawidłowego parkowania występujący w tym rejonie Naczelnik II Oddziału Terenowego w dniu 27 października 2007 r. wystąpił do zarządcy terenu - Zarządu Dróg Miejskich, z prośbą o ustawienie w rejonie skrzyżowania ulic Postępu i Marynarskiej tzw. małej architektury (słupków) w celu uniemożliwienia wjazdu pojazdów na chodnik oraz trawnik znajdujący się wzdłuż ul. Marynarskiej.


Cóż, naprawdę chcę wierzyć, że pogrubiony przeze mnie fragment faktycznie odnosi się do rzeczywistości.

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 9:51 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 9:23
Posty: 1
Bywalcu, bywa, że nadmierne emocjonowanie się rzeczami wykraczającymi poza zakres codziennych obowiązków, zwłaszcza w godzinach pracy, znajduje przykry finał.
Na forum internetowym umieściłeś zdjęcie mojego samochodu z widocznymi numerami rejestracyjnymi. Nie wyraziłem zgody na tego rodzaju reklamę. Pośrednio naruszyłeś moją prywatność. Administrator forum został powiadomiony o konieczności zachowania zawartości strony viewtopic.php?f=2&t=1052, która posłuży jako dowód w sprawie o naruszenie prywatność.
Ufam, że nie zachowasz się jak gówniarz chowający się za iluzorycznym nickeim i w odpowiedzi podasz dane osobowe umożliwiające skierowanie sprawy do sądu.

Czekam na odpowiedź,
Tomasz Mazur.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL