Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 21, 2011 18:03 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 8:40
Posty: 36
Monty B. Ike napisał(a):
...Opinia Sekcji Rowerowej była bodaj taka, żeby nie wydzielać ruchu rowerowego, a na wjeździe w Agrykolę dać słupki automatyczne, chowane wyłącznie przez pojazdy uprawnione.

I to zdawało by się chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem.
Swoją drogą, ciekawa argumentacja z tymi słupkami. Jak się sprawdza słupki? W laboratorium? Bo, gdzie je sprawdzić, skoro się ich nie montuje (wiem, to nie jest pytanie do was)

Monty B. Ike napisał(a):
ZTP odpowiedział typowym bełkotem -- "postulaty spacerowiczów, żeby wydzielić ruch rowerowy", "niebezpieczni rowerzyści" i "zawodne, niesprawdzone słupki".

Tak właśnie mi się zdawało, że te pasy mają służyć pozornej ochronie pieszych. Pozornej, bo jak już napisałem, niewielu rowerzystów z tych pasów korzysta.
Zastanawiająca jest tylko niekonsekwencja, bo organizacja ruchu nie przewiduje tam ruch pieszych na jezdni. Piesi powinni, zgodnie z przepisami poruszać się tam chodnikami. Te podobnie jak sama jezdnia, są zniszczone, więc oczywistym jest, że piesi je również olewają i chodzą jezdnią przeznaczoną dla nikogo (z wyjątkiem uprzywilejowanych)

axxenfall napisał(a):
kaczor1 napisał(a):
Teraz parkują nagminnie za separatorem (za zakazem wjazdu) lub po drugiej stronie również na pasie dla rowerów


Póki co jeździłem tamtędy parę razy od czasu zamontowania separatora i nie widziałem jeszcze nielegalnie parkujących samochodów - może mam szczęście.

Lub ja pecha :wink:
axxenfall napisał(a):
Warto przy tym pamiętać, że po drugiej stronie nie ma obecnie pasa dla rowerów, jako że odcinek wydzielony jest dwukierunkowy i przejął funkcje końcówki pasa pod górę.
Pozdrawiam,
Maciek

Jest jeden, ale na końcowym odcinku, tam gdzie jest ten separator.
Poniżej wjazdu do knajpy, są już dwa i samochody parkują właśnie na tym pasie po prawej (jak się jedzie pod górę) lub na lewym poniżej separatora.
Chyba że organizacja ruchu została tam całkowicie przemeblowana i stan obecni się zmienił.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 12:07 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Dośc często zjeżdzam/wjeżdzam Agrykolą i wg mnie fundamentalną kwestią jest poprawienie stanu nawierzchni, bo przy obecnym stanie pasy można wytyczać w dowolny sposób a i tak wszyscy będą koncentrować się na omijaniu dziur.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 24, 2011 23:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Obrazek
Manhattan Bridge, Manhattan side( fot. John Del Signore/Gothamist)

Słupki. W razie potrzeby chowane.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 01, 2013 19:39 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
em c napisał(a):
Dośc często zjeżdzam/wjeżdzam Agrykolą i wg mnie fundamentalną kwestią jest poprawienie stanu nawierzchni, bo przy obecnym stanie pasy można wytyczać w dowolny sposób a i tak wszyscy będą koncentrować się na omijaniu dziur.




I po niespełna 2 latach od napisania tego posta - jest! Już parę dni temu zauważyłem że coś równo, ale że jechałem pod górę i po ciemku to nie byłem pewien, ale dziś już zbliżając się zauważyłem, że coś czarniej, niż było - nowiutki asfalt! Pasów jeszcze nie malowano, ktoś może wie, jak mają wyglądać?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 01, 2013 20:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
em c napisał(a):
em c napisał(a):
Dośc często zjeżdzam/wjeżdzam Agrykolą i wg mnie fundamentalną kwestią jest poprawienie stanu nawierzchni, bo przy obecnym stanie pasy można wytyczać w dowolny sposób a i tak wszyscy będą koncentrować się na omijaniu dziur.




I po niespełna 2 latach od napisania tego posta - jest! Już parę dni temu zauważyłem że coś równo, ale że jechałem pod górę i po ciemku to nie byłem pewien, ale dziś już zbliżając się zauważyłem, że coś czarniej, niż było - nowiutki asfalt! Pasów jeszcze nie malowano, ktoś może wie, jak mają wyglądać?


Ten remont robiło ZRiKD (moja ulubiona Pani Kasia) remont skończył się 18 maja.
Pasy mają być 1.5 metra według planów.
Aha: pytałem, nie będą zielone!
:)

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL