Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 26, 2013 19:42 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Klasa ulicy Kasprzaka jest określona w SUiKZP na GP. Wjazd na osiedle, niechby i z pasem wydzielonym, skrzyżowaniem nie jest. Aczkolwiek słuszna jest wątpliwość, czy GP w ogóle powinno do obsługi otoczenia służyć. Przepisy dopuszczają to tylko wyjątkowo, gdy nie ma innej możliwości - a skoro obiektem jest cały kwartał, to ewidentnie możliwość by była...

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 27, 2013 6:16 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
G.Madrjas napisał(a):
Klasa ulicy Kasprzaka jest określona w SUiKZP na GP.


Wiem, co jest w Studium, kwestionuję racjonalność tej decyzji.

G.Madrjas napisał(a):
Wjazd na osiedle, niechby i z pasem wydzielonym, skrzyżowaniem nie jest. Aczkolwiek słuszna jest wątpliwość, czy GP w ogóle powinno do obsługi otoczenia służyć. Przepisy dopuszczają to tylko wyjątkowo, gdy nie ma innej możliwości - a skoro obiektem jest cały kwartał, to ewidentnie możliwość by była...


Czemże jest nazwa? To, co zowiem różą,
Pod inną nazwą równieby pachniało...


Różnica pomiędzy zjazdem publicznym na osiedle z centrum handlowym a skrzyżowaniem jest tylko formalna. Tak czy owak masz pojazdy startujące prawie z zatrzymania i próbujące się przebić przez trzy pasy ruchu na odcinku 100 m (wyjazd z osiedla i skręt w lewo w Prymasa), przeplatanie między wyjeżdżającymi z osiedla a skręcającymi w prawo w Prymasa itp. zjawiska dla których ograniczono częstotliwość skrzyżowań na drogach wyższych klas.

G.Madrjas napisał(a):
skoro obiektem jest cały kwartał, to ewidentnie możliwość by była...


Nawet jak obsłużysz ten kwartał od Ordona, to aby uzyskać GP powinieneś zlikwidować także skrzyżowania z Ordona, Bema i parę innych. Ma to sens?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL