Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 12, 2007 20:59 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Generalnie tam by się przydal ten remont ulicy - asfalt jak ser szwajcarski. W ogóle najlepiej widzialbym tam deptak - skoro nie na Marszałkowskiej to tu. Jest tam kilka interesujacych restauracji i sklepów (rowerowych), ktore mogłyby sie rozwinąć na odzyskane chodniki.
Do likwidacji byloby około 35 miejsc parkingowych w wariancie minimum.
Porobilem zdjęcia jak to teraz wygląda, ale nie wiem jak wstawic na forum, gdy nie sa w necie.
[/img]

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 7:35 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Nowy projektant, nowe podejście do Nowowiejskiej:

http://www.zm.org.pl/download/projekty/ ... ka-101.jpg

Ja bym chyba zaproponował znaczące uproszczenie i skrócenie ścieżki rowerowej - jednokierunkową od ronda do Waryńskiego (ale z przejazdem przez), w drugą stronę na zasadach ogólnych jezdnią. Za to zrezygnować z poszerzania, a nawet nieco zwęzić jezdnię ronda. Coś w ten deseń:

http://www.zm.org.pl/tmp2/nowowiejska-101-a.png

Jakieś alternatywne pomysły?

Z nierowerowych nie podoba mi się dodatkowy pas na Waryńskiego.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 9:43 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 10:48
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
Moje uwagi do projektu Nowowiejskiej:
- ŻADNYCH wydzielonych dróg rowerowych:
- wokół pl. Politechniki to bez sensu, kto miałby tak jeździć? (co trzeba zażyć aby tak pojechać?)
- przy skrzyżowaniu z Waryńskiego: ogromny ruch pieszych wychodzących z metra wprost na DR, kocham patrzeć na takie projekty


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 10:46 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
olek napisał(a):
Ja bym chyba zaproponował znaczące uproszczenie i skrócenie ścieżki rowerowej - jednokierunkową od ronda do Waryńskiego (ale z przejazdem przez), w drugą stronę na zasadach ogólnych jezdnią.


Jestem za, przy czym skoro projekt sięga aż do pl. Zbawiciela, zrobiłbym to samo na odcinku Waryńskiego-Zbawiciela. Czy to byłoby już bardzo za bardzo nieczytelne? (Przejazd przez Waryńskiego musiałby być dwukierunkowy i pewnie mało komu by się chciało zjeżdżać ze ścieżki na jezdnię po wjechaniu na nią, ale może z czasem odpowiednie nawyki by się wytworzyły...)

Cytuj:
Z nierowerowych nie podoba mi się dodatkowy pas na Waryńskiego.

Marzy mi się czas, kiedy nasi drogowcy będą myśleć szerzej o realizacji polityki transportowej niż tylko jako zrealizowana w stopniu wprost proporcjonalnym do ilości wylanego asfaltu.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 17:42 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
kapilansztrum napisał(a):
Moje uwagi do projektu Nowowiejskiej:
- ŻADNYCH wydzielonych dróg rowerowych:


To znaczy w ramach solidarności z kierowcami w ogóle nie chcesz móc przejechać rowerem w kierunku od Pl. Politechniki do Zbawiciela, czy masz jakąś kontrpropozycję?

axxenfall napisał(a):
Jestem za, przy czym skoro projekt sięga aż do pl. Zbawiciela, zrobiłbym to samo na odcinku Waryńskiego-Zbawiciela.


Ale jak to samo? Na odcinku Waryńskiego - pl. Zbawiciela jest odwrotny kierunek ruchu samochodowego i jest dużo ciaśniej, przystanek tramwajowy jest przy samej ścianie. Rozsądnym wyjściem byłoby po prostu wpuszczenie rowerów na torowisko, ale ostatnio jak to proponowaliśmy, to czułem się winny wywołania stanów przedzawałowych...

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 04, 2010 18:42 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
olek napisał(a):
Ale jak to samo? Na odcinku Waryńskiego - pl. Zbawiciela jest odwrotny kierunek ruchu samochodowego i jest dużo ciaśniej, przystanek tramwajowy jest przy samej ścianie.


Dlatego pisałem, że będzie to trochę nieintuicyjne. Miałem na myśli ścieżkę jednokierunkową poprowadzoną dalej po południowej stronie ulicy (w domyśle z likwidacją zatoki parkingowej). Ale chyba nigdzie nie jest powiedziane, po której stronie ulicy musi biec wydzielona z chodnika ścieżka jednokierunkowa. Rowerzysta jadący w relacji Zbawiciela-Politechniki i odwrotnie wjeżdżałby na jezdnię po przejechaniu Waryńskiego.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 05, 2010 9:28 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lis 28, 2007 10:48
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
olek napisał(a):
To znaczy w ramach solidarności z kierowcami w ogóle nie chcesz móc przejechać rowerem w kierunku od Pl. Politechniki do Zbawiciela, czy masz jakąś kontrpropozycję?


Chciałbym jechać na zasadach ogólnych, nie widzę sensu wydzielania ruchu rowerowego w tamtym rejonie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 05, 2010 9:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Hmm. Tu jest pewien problem. Kierowcy są, jacy są. To się tak szybko nie zmieni, a powoduje, że bardzo wielu "zielonych" rowerzystów boi się jechać ulicą.

Oddzielne drogi dla rowerów powodują natomiast, że ludzie do roweru nieprzywykli chętniej jeżdżą rowerami, więc one tak naprawdę popularyzują rower. Trzeba raczej dążyć do likwidacji przepisu zabraniającego jeździć jezdnią jeśli jest "ścieżka".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 05, 2010 16:16 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
kapilansztrum napisał(a):
Chciałbym jechać na zasadach ogólnych, nie widzę sensu wydzielania ruchu rowerowego w tamtym rejonie.


Ja również sądzę, że tam powinno być dwukierunkowo (po dopuszczeniu ruchu rowerów dwukierunkowo, tak jak dwukierunkowo jeżdżą tramwaje.

Pytanie tylko czy to przejdzie.

ajarmoniuk napisał(a):
Hmm. Tu jest pewien problem. Kierowcy są, jacy są. To się tak szybko nie zmieni, a powoduje, że bardzo wielu "zielonych" rowerzystów boi się jechać ulicą.

Oddzielne drogi dla rowerów powodują natomiast, że ludzie do roweru nieprzywykli chętniej jeżdżą rowerami, więc one tak naprawdę popularyzują rower. Trzeba raczej dążyć do likwidacji przepisu zabraniającego jeździć jezdnią jeśli jest "ścieżka".


Świetny pomysł, faktycznie na dziś dzień by pomógł wielu rowerzystom, bo po niektórych śmieszkach jeździć się nie daje.

Ma jednak "małą" wadę - wciśnie w łapki maruderów i malkontentów potężny argument: "a po co nam te drogi rowerowe i pasy, skoro rowerzyści nimi nie pojadą", a już na pewno "skoro nimi nie pojadą, to nie trzeba ich robić porządnie, kosztem jezdni, kosztem miejsc parkingowych*".

*- tu wstaw dowolny element pasa drogowego

No i jeszcze jedna drobnostka: Ciekaw jestem jak przeprowadziłbyś taką zmianę w przepisach przez Ministerstwo Infrastruktury i Sejm. Tam jednak te propozycje czytają i analizują, także pod kątem kierowców ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 05, 2010 19:31 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
kapilansztrum napisał(a):
Chciałbym jechać na zasadach ogólnych, nie widzę sensu wydzielania ruchu rowerowego w tamtym rejonie.

ajarmoniuk napisał(a):
Hmm. Tu jest pewien problem. Kierowcy są, jacy są. To się tak szybko nie zmieni, a powoduje, że bardzo wielu "zielonych" rowerzystów boi się jechać ulicą.


Chwila, Panowie. Zaraz mi tu kolejną świętą wojnę rozpętacie (tematowi sensu ścieżek, wszechświata i wszystkiego są już chyba poświęcone ze trzy wątki na tym forum), a ja bym się chciał konkretnie dowiedzieć, co rozumiecie pod pojęciem „na zasadach ogólnych”. Być może to niektórym umknęło, ale Nowowiejska jest jednokierunkowa, a dwukierunkowy jest tylko ruch tramwajów. Wg mnie wchodzą w związku z tym w grę trzy opcje:

1. Utrzymanie zakazów wjazdu jak jest obecnie – bez sensu, zarówno dla rowerzystów zielonych jak i doświadczonych.

2. Puszczenie rowerzystów torowiskiem – od biedy ujdzie, problem stanowi przystanek i długi czas oczekiwania na zmianę świateł przy Waryńskiego. Idę o zakład, że 90% rowerzystów zamiast grzecznie stać i czekać aż im pasażerowie wsiądą na bagażnik, będzie objeżdżać stojący tramwaj albo pod prąd, albo po peronie, albo po chodniku. A pozostałe 10% będzie wkurzać motorniczych bo drugi tramwaj nie będzie w stanie się zatrzymać na przystanku i będzie miał 2 minuty w plecy.

3. Jednokierunkowa ścieżka za torowiskiem, w drugą stronę razem z samochodami – po prostu warszawski Damrak, jeszcze tylko trzeba by giełdę przenieść i zamienić Cyklopa w Muzeum Seksu ;-)

O opcję nr 2 można moim zdaniem powalczyć od placu Zbawiciela do Waryńskiego (na nic innego nie ma miejsca). Od placu Politechniki do Waryńskiego optowałbym jednakowoż za opcją nr 3.

Proponuję też przed dalszą dyskusją przejrzeć początek wątku - ważny jest tu kontekst MPZP, który mówi że ma być i jezdnia, i ścieżka, i miejsca parkingowe.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL