Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 07, 2012 14:41 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Latem ul. S. Noakowskiego zostanie wreszcie wyremontowana i doczeka się dawno zapowiadanej drogi rowerowej

Obrazek

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 07, 2012 15:53 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Jeżeli pomiędzy jezdnią a DDR nie będzie słupków, to będzie parking a nie ddr. Te 2 metry szerokości nie daje zbyt dużo miejsca na słupki...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 9:34 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Skąd to wiesz, że latem będzie wyremontowana? Takich obietnic było już kilka i do dziś nic z nich nie wyszło.
W między czasie projekt się zdezaktualizował... Od roku obowiązuje nas nowa Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym, która nie dopuszcza dwukierunkowych dróg (pasów, ścieżek?) rowerowych w jezdni.
Na Noakowskiego w kierunku południowym powinno jeździć się na zasadach ogólnych. Na północ kontrapasem!

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 17:22 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 10:13
Posty: 28
http://www.ztp.waw.pl/zamowienia-public ... 2cebd5751/

RAR, 60MB, w środku śmietnik. Powinni mieć w ZTP kogoś, kto ostatnio zdał maturę, na przykład z informatyki...

Według obrazka to nie będzie DDR tylko DDPiR.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 18:56 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
`L` napisał(a):
http://www.ztp.waw.pl/zamowienia-publiczne/przetarg-nieograniczony/ae2cbdb6-7bc9-4bab-b989-7cf2cebd5751/
RAR, 60MB, w środku śmietnik. Powinni mieć w ZTP kogoś, kto ostatnio zdał maturę, na przykład z informatyki...
Według obrazka to nie będzie DDR tylko DDPiR.

W ZTP jest pan, który ma obsesję antyrowerową. W dodatku jest bodaj koordynatorem rowerowym tej instytucji...
To, że zamieniono drogę dla rowerów na ciąg pieszo-rowerowy, ładnie mi się wpasowuje w jego działalność -- tak zrobić infrastrukturę rowerową, żeby się rowerzystom odechciało...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 23, 2012 13:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Z tego, co widziałem przed chwilą, tam ma być dwukierunkowa jednak ścieżka rowerowa od Emilii Plater do końca Noakowskeigo. Co dziwne, w projekcie jest jednocześnie strefa 30 km/h od początku Emilii Plater do końca Noakowskiego, dodatkowo na Nowogrodzkiej, Hożej i Wilczej. W takim razie nie wiem, po co robić tam ścieżkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 23, 2012 13:52 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Projekt ściągnąłem, obejrzałem i szczerze powiem jestem przerażony :oops: To faktycznie będzie droga pieszo rowerowa. Oddzielenie od pieszych to jedynie zwykły chodnikowy krawężnik. Oddzielenia od jezdni nie widziałem żadnego! Skrajnia ddr i jezdni się pokrywają! Nie ma nawet miejsca na słupki "Syrenki". Czuję że będą niezbędne, a jak je dostawią to oczywiście na ddr zawężając jej szerokość :oops:

A mogło być tak fajnie. Kontrapas na ulicy o uspokojonym do 30 km/h ruchu nie zabierałby miejsc parkingowych.

Rany jurek, co to za zawijasek przy Hotelu Marriott? Droga rowerowa zaczyna się i kończy sie w chodniku! Jak kontynuować jazdę do pasa rowerowego na odcinku przy PKiN? Albo chociaz jak się włączyc w ruch w Al.Jerozolimskich w kierunku Ronda Dmowskiego?
Obrazek

PS. Syrenki są, ale odgradzają ddr (znaczy pas do parkowania równoległego) od chodnika :lol:
PS2. A jednak dało się zrobić pasy dla pieszych węższe od 4-6 matrów :lol:

Załamka :?:

Moja propozycja zmian. Szczegóły są najważniejsze.
Obrazek

Parkowanie zamienione z ukośnego na równoległe. Dało to miejsce na wygrodzenie drogi rowerowej słupkami. Tak samo chodnik wygrodzony Syrenkami.
"Zawijasek" zastąpiłem normalnym przejazdem rowerowym który prowadzi do pasa do włączenia się do ruchu w Al.Jerozolimskich w stronę Rotundy.

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 23, 2012 21:13 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Ten projekt to w ogóle jest przerost formy nad treścią. Tylko w Polsce są możliwe takie rozwiązania. Może dobrze, że leży na półce od tych kilku lat i czeka na lepsze czasy dla rowerzystów, czasy, kiedy wystarczy znak "nie dotyczy".

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 19, 2012 10:11 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
https://dl.dropbox.com/u/14904054/rower ... .23.22.jpg
Wybaczcie, za jakość, ale akurat telefon miałem pod ręką.
Zdjęcie jest robione z pl. Politechniki w kierunku Nowakowskiego i Koszykowej. Jak myślicie, czy studenci będą gnieździć się gęsiego na chodniku, czy będą szli całą szerokością? :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 19, 2012 16:43 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Niestety, ZTP jest fanem 1,5-metrowych pseudochodniczków. W końcu centrum Warszawy to nie wieś, by po nim piechotą chodzić.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL