Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 30, 2011 15:57 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 12:32
Posty: 18
Cytuj:
Na moście Poniatowskiego codziennie tysiąc rowerzystów łamie przepisy. Jadą chodnikiem albo buspasem

Jak dobrze rozumiem siebie i innych rowerzystów - wynika to z uprzejmości. Ilekroć przemieszczam się tamtędy nie widzę busa ni jednego na buspasie. To znaczy, że powinniśmy blokować niewinnych niczemu kierowców ropochodów?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 30, 2011 17:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
arturkulig napisał(a):
Jak dobrze rozumiem siebie i innych rowerzystów - wynika to z uprzejmości. Ilekroć przemieszczam się tamtędy nie widzę busa ni jednego na buspasie. To znaczy, że powinniśmy blokować niewinnych niczemu kierowców ropochodów?

Jadąc przepisowo blokuje się drogę nie tylko prywatnym samochodom, ale przede wszystkim autobusom na buspasie. Rowerzysta ma obowiązek jechać przy prawej krawędzi pasa ruchu, a wtedy autobus o szerokości 2,5 na buspasie o szerokości 3 m nie ma szans zachować wymaganego przepisami odstępu 1 m. Jazda przepisowa oznacza więc, że nikt nie ma prawa wyprzedzić rowerzysty, co zresztą dobrze pokazała akcja ZM z tego roku. Oczywiście praktyka jest inna i wszyscy, z Galasem włącznie, doskonale o tym wiedzą: kierowcy wyprzedzają na gazetę, z obu stron, zagrażając życiu rowerzysty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 30, 2011 19:13 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Tak też i im (Galasowi i WRD) pisałem. I co? "bleblebleble obecna sytuacja przedstawia się bleblebleble jak zmienimy będzie gorzej bleblebleble", niezależnie od tego co bym tam nie napisał. Może jakiś bardziej zmasowany atak? Ja pisałem jeszcze przed upublicznieniem problemu np. przez gazetę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 15:02 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Chodzi o buspas na wiadukcie do mostu? Przyznam się, że nie zwracałem uwagi jak i gdzie tam buspas idzie. Szybkie spojrzenie w Gmaps mówi, że BUSpas jest tylko na wiadukcie do mostu od strony Centrum. To jest aktualne?

Tak czy inaczej jestem za zroganizowaniem akcji "Rowery na buspasy vol. 2" i to już nie w weekend tylko w dzień powszedni. Najlepiej w jakimś ruchliwym miejscu. Most jest raczej dobrym przykładem, można będzie pokazać Galasowi i innym co i jak tam jest. Tylko Most jest troche dłuższy, to trzeba będzie trochę więcej ludzi niż na Królewską.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 17:16 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Mhrok napisał(a):
Chodzi o buspas na wiadukcie do mostu? Przyznam się, że nie zwracałem uwagi jak i gdzie tam buspas idzie. Szybkie spojrzenie w Gmaps mówi, że BUSpas jest tylko na wiadukcie do mostu od strony Centrum. To jest aktualne?


Tak.

Cytuj:
Tak czy inaczej jestem za zroganizowaniem akcji "Rowery na buspasy vol. 2" i to już nie w weekend tylko w dzień powszedni.


To znaczy, że zgłaszasz się na ochotnika do organizacji tej akcji?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 17:28 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
olek napisał(a):
Mhrok napisał(a):
Chodzi o buspas na wiadukcie do mostu? Przyznam się, że nie zwracałem uwagi jak i gdzie tam buspas idzie. Szybkie spojrzenie w Gmaps mówi, że BUSpas jest tylko na wiadukcie do mostu od strony Centrum. To jest aktualne?


Tak.

Cytuj:
Tak czy inaczej jestem za zroganizowaniem akcji "Rowery na buspasy vol. 2" i to już nie w weekend tylko w dzień powszedni.


To znaczy, że zgłaszasz się na ochotnika do organizacji tej akcji?

Zabrzmiało to(moje) jak "weźmy się i zróbcie". Nie wezmę na siebie całej organizacji, ale mogę pomóc przy organizacji tego. Nie mam żadnego doświadczenia. Ale jeszcze dziś napisze do osób, któe się tym zajmowały, co jest potrzebne do organizacji.

EDIT: poszło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 18:18 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 12:32
Posty: 18
zmasowany przejazd mostem może dać do zrozumienia. szczególnie gdyby pilnować, żeby nikt nie próbował oszukać przejeżdżając buspasem.
..ale chyba coś takiego już było?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 18:56 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
arturkulig napisał(a):
zmasowany przejazd mostem może dać do zrozumienia. szczególnie gdyby pilnować, żeby nikt nie próbował oszukać przejeżdżając buspasem.
..ale chyba coś takiego już było?

Był przejazd Marszałkowską i Królewską w sobotę albo w niedzielę. Zupełnie inna skala zjawiska. Chyba, że ja o czymś nie wiem.

I nie chodzi o przejazd zmasowany w sensie grupy - bo grupę ominą. Chodzi raczej o wielu rowerzystów pojedynczo albo w maksymalnie trójkach. Wtedy jest to jeszcze rowerzysta, a nie prawie-samochód.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 31, 2011 20:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Przejazd można zrobić, tylko że wtedy Inżynier Ruchu może postawić znak B-9 i powtórzyć, że przecież jest Most Świętokrzyski... Trasa dłuższa i niebezpieczna, bo kierowcy mogą być agresywni. Temat wart jest przedyskutowania, zapraszam na spotkanie 9 listopada.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 14:29 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr cze 22, 2011 9:30
Posty: 25
To może i ja przyjdę. W końcu organizowałem Buspasy cz.1 ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL