Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 03, 2011 1:22 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sie 01, 2010 2:01
Posty: 145
Naucze się przeraabiać filmiki to dodam napisy ;-)
Tak w godzinach obowiązywania buspasa ;) Celowo sprawdziłem, bo jeszcze jakiś policjant dał by mi mandat :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 05, 2011 14:20 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr cze 22, 2011 9:30
Posty: 25
Ja tam myślę, że dla kontrastu by można zrobić w tym samym miejscu co ja organizowałem. Tj. na Królewskiej i Marszałkowskiej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 15:45 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
chrupek napisał(a):
Ja tam myślę, że dla kontrastu by można zrobić w tym samym miejscu co ja organizowałem. Tj. na Królewskiej i Marszałkowskiej


Ja Królewską jeżdżę prawie codziennie i ostatnio średnio co drugi przejazd mam jakąś ciekawą sytuację. Trąbienie to już standard, ale zdarza się też widowiskowe zajeżdżanie drogi po wyprzedzaniu buspasem.

Jednak nic tak nie wkurza kierowców jak rowerzysta jadący zgodnie z przepisami (i organizacją ruchu wedle polskich pseudoinżynierów).

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 08, 2011 16:22 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Myślę, że można zorganizować coś w dzień powszedni na Królewskiej i Marszałkowskiej i trochę pogrozić, że pokażemy w następnej edycji coś z Poniatoszczaka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 21, 2011 22:28 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Jeszcze ad acta:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... echac.html

Cytuj:
Rowerem po chodniku? Bo po jezdni strach jechać

mp 01.11.2011 aktualizacja: 2011-11-01 12:37

Rowerzyści jeżdżą po chodnikach - przyznają aktywiści z Zielonego Mazowsza. Ale najczęściej tam, gdzie jazda po jezdni jest niebezpieczna.
Jak jechać rowerem tam, gdzie nie ma ścieżki rowerowej? Według przepisów - należy zjechać na jezdnię. Jak jest naprawdę? Aktywiści z Zielonego Mazowsza przyjrzeli się jak zachowują się rowerzyści.

Wyniki w wielu przypadkach są zatrważające. Pomiar na moście Poniatowskiego w stronę centrum wykazał, że tylko jeden na 145 cyklistów pokonał tę trasę zgodnie z przepisami. Dlaczego? Na moście wyznaczony jest buspas, na który rowery nie mogą wjechać. Żeby nie łamać prawa, trzeba jechać lewym pasem, między pędzącymi samochodami i autobusami. Dlatego prawie wszyscy wybierają jazdę chodnikiem. Robi tak aż 87% rowerzystów.

Niewiele lepiej jest na innym z mostów: Śląsko-Dąbrowskim. Pomiar wykonano jeszcze przed zamknięciem mostu. Wówczas prawy pas przeznaczony był dla aut, lewym jechały tramwaje i autobusy. Dzięki temu tylko 50-60% rowerzystów jedzie chodnikiem. To mniej niż na moście Poniatowskiego, ale wciąż dużo. Sytuacja poprawiła się po zamknięciu mostu. Teraz ruch aut jest mniejszy, a wiele osób przesiadło się na rowery, nie bojąc się jechać zamkniętą jezdnią mostu.

Dla porównania, najbardziej rowerową przeprawą jest most Świętokrzyski. Po obu stronach prowadzą ścieżki rowerowe. Tylko 1% cyklistów decyduje się jechać tu jezdnią.

Również na Krakowskim Przedmieściu sporo osób jeździ po chodnikach. Według Zielonego Mazowsza, to wina nieegzekowania ograniczenia prędkości do 30 km/h. To dlatego co trzeci rowerzysta wybiera lawirowanie między pieszymi zamiast uciekania przed pędzącymi autobusami. To jednak dużo lepszy wynik niż przed przebudową ulicy: wówczas proporcje były odwrotne. Zwężenie jezdni zwiększyło też liczbę korzystających z rowerów ponad dwukrotnie.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 12:31 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Wrzucam, aby zaprotokołować, że powstało takie narzędzie. Może przyda się przy następnych pomiarach/badaniach.

http://www.heatwalkingcycling.org/index.php


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 19, 2013 11:18 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/662622-Od- ... urilo.html

Cytuj:
Jak wynika z "raportu rowerowego 2012" zaprezentowanego w grudniu przez stołecznych urzędników, natężenie ruchu rowerowego w Warszawie wzrosło od 2009 roku o 110 proc.


Ciekawe, jaki ma w takim razie udział w ogóle podróży. ZTCP, dawno dawno temu, było to ok. 1% i od tego czasu w miarę systematycznie rosło...

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 13, 2013 11:49 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Nie chciałabym siać postrachu, ale dzisiaj w dziesięć minut między 7:25 a 7:35 napotkałam 114 rowerzystów na odcinku Grójecka-Kasprzaka. Do dalszego liczenia zabrakło mi palców, a już jechli kolejni. :shock:
Szok w porównaniu z tym, że w 2002 na Prymasa było zliczonych 1400 rowerów na dobę, a 2011 na Banacha 154 osoby/h w szczycie porannym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 13, 2013 16:29 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Szok to będzie w alejach Ujazdowskich.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 13, 2013 18:37 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
tak tak, też zauważyłem, że na skrzyżowaniach zbiera się czasem liczne grono rowerzystów...
rok temu jeszcze tak nie było.

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL