Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 25, 2013 19:14 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt lip 23, 2010 7:32
Posty: 57
Hermes napisał(a):
pszyszek napisał(a):
To światło mimo kilku zgłoszeń do zdm jest uszkodzone od marca 2010 roku. Miga po kilku sekundach podczas gdy równoległy ruch samochodów trwa conajmniej 30 sekund. Trzeba je olewać, bo dodatkowo od tegoż marca 2010 jest również uszkodzony przycisk od strony zachodniej i jak nikt nam nie wciśnie od strony wschodniej to zielonego w ogóle nie zobaczymy. A miejsce na DDR górą jest... :/


A jesteś pewny, że to uszkodzenie? Bo ja mam dziwne wrażenie, że to jakiś szpecjalista tak zaprogramował... Próbowałem raz nagrać zachowanie światła, ale nie było wiele widać. Przy najbliższej okazji poczynie eksperyment ponownie.


Również potwierdzam i jest tak na pewno od dawna (2011-2012 jeździłem tą trasą). Przycisk jest uszkodzony od strony tunelu i jak nikt z drugiej strony nie wciśnie to się zielone nie zapali. Także długość fazy zielonego jest niewspółmiernie krótka w stosunku do równoległej dla samochodów, a nie występuje przecież żaden strumień kolizyjny. Kto jeździ tędy regularnie doskonale wie jak to światło działa i je ignoruje traktując jako uszkodzone, a za wyznacznik bierze zielone dla samochodów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 25, 2013 19:39 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Martin_TP napisał(a):
Również potwierdzam i jest tak na pewno od dawna (2011-2012 jeździłem tą trasą). Przycisk jest uszkodzony od strony tunelu i jak nikt z drugiej strony nie wciśnie to się zielone nie zapali. Także długość fazy zielonego jest niewspółmiernie krótka w stosunku do równoległej dla samochodów, a nie występuje przecież żaden strumień kolizyjny. Kto jeździ tędy regularnie doskonale wie jak to światło działa i je ignoruje traktując jako uszkodzone, a za wyznacznik bierze zielone dla samochodów.


To piszmy. Jak pójdzie 10 niezależnych wniosków to może raczą to zmienić. Tylko piszmy o naprawę przycisku, wydłużenie cyklu dla pieszych rowerzystów i koniecznie zmianę ustawienia świateł na stałe (obecna detekcja ręczna jest niezgodna z prawem). Z tego co zauważyłem to zmienili na stałe na przejściu gdzie wczoraj pisałem o obniżenie progów (oczywiście zrobili to źle bo faza jest za krótka i trzeba naciskać żeby ponownie pojawiło się zielone) znaczy, że się da. O to trzeba wnioskować do inżyniera ruchu jak rozumiem?

P.S. Offtopicujemy - może przenieśmy się z tym do założonego przeze mnie "Drogi dla rowerów na Ochocie"

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 18, 2013 10:35 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
Codziennie dojeżdżam do pracy w centrum i muszę przyznać, że na najwiekszym skrzyżowaniu czyli jerozolimskie/chałubińskiego/jana pawła zwykle każdego dnia stoi ze mną na światłach średnio 3 rowerzystów. Jeszcze rok temu nie do pomyślenia.

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 18, 2013 10:47 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Mi się raz tam zdarzyło, że w kierunku północnym jechało jeszcze 3. Najlepsze, że każdy zajął inny pas :D Myślałam, że padnę z wrażenia. :D Kierowcy jakby skonsternowani.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 18, 2013 10:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Skrzyżowanie Nowy Świat - Jerozolimskie, to samo. Prawie zawsze przed 9ta rano jest 2-3 rowerzystów, w drodze powrotnej ciut po 17stej raz był prawie że korek, około 10 rowerzystów czekających na światłach.


Od poniedziałku niestety muszę jeździć komunikacją (kontuzja), dziś czekając na przystanku w stronę palmy pod Novotelem widziałem jedną osobę na rowerze na chodniku i dwie na jezdni (jedna na pasie ruchu, jedna na linii bus pasa).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 08, 2014 12:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Chyba trochę oszukane te statystyki, ale świetny kontrargument na to, że nikt rowerem po ścieżkach nie jeździ.

http://www.tvp.info/15110479/przybywa-rowerzystow-w-warszawie-stolica-w-europejskiej-czolowce

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 09, 2014 6:34 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Dla mnie Nowy Świat-Jerozolimskie był pamiętny w dniu ostatniej masy krytycznej, tzn. tej z kwietnia 2014. Jechałem sobie od Pl. 3x w kierunku Ronda De Gaulle'a ok. 16:30, a tu widzę z naprzeciwka kolejeczka rowerów, z 10 osób. Trochę na rondzie zabawiłem przy banku, ale już 5 minut później widzę opuszcza rondo kolejna kolejka rowerzystów jadąca Nowym Światem w kierunku Pl. 3x, a na świeżym czerwonym już 3-5 rowerzystów czeka na kolejny cykl. A przecież oni raczej na masę nie jechali. Aż miło pomyśleć co będzie w czerwcu (chyba, ze sesja wszystkich wymyje z rowerów na tym kierunku ruchu).

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL