Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 17, 2008 22:53 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Jest szansa, że przy stacji PKP Ursus powstanie (strzeżony?) parking rowerowy. Takie rozwiązane bardzo ułatwiłoby dojazd do centrum w trybie Bike&Ride. Dodatkowo byłoby świetnym impulsem do popularyzacji rowerów w całej dzielnicy.
Jednak aby zachęcić władze dzielnicy do podjęcia odpowiedniej decyzji, potrzebne jest wsparcie mieszkańców. Na dzień dzisiejszy - drogą elektroniczną.

Wszystkich zainteresowanych dołożeniem swojej cegiełki do tego nowatorskiego na skalę Warszawy ;) przedsięwzięcia proszę o kontakt na e-mail: tarciu _ gmail.com
Na maila przekażę wszystkie szczegóły - jestem otwarty również na inne propozycje "lobbingu", wszystko do ustalenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 11:07 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Proponuję Ci również opieranie się na koncepcji rozwoju, którą Zielone Mazowsze opracowało dla Ursusa, a która leży teraz w jakiejś szufladzie. Było tam i o parkowaniu rowerów w dzielnicy. Warto by zapytać, czemu dzielnica koncepcję schowała do szafy zamiast realizować.

Koncepcję znajdziesz tu: http://www.zm.org.pl/?a=ursus-podsumowanie&wg=wg_miejsca

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 22:34 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Dzięki, Raffi.
Niestety, koncepcja faktycznie leży w najgłębszej szufladzie, mocno z pewnością przykurzona (wszak to już trzy lata).
Burmistrza pytałem za pośrednictwem forum, odpowiedź była z kategorii "zaklinanie rzeczywistości" - "mamy koncepcję i realizujemy w miarę możliwości finansowych". Myślę więc sobie, że zamiast udowadniać rzeczy oczywiste, lepiej podejść do sprawy konstruktywnie, krok po kroku i zacząć od CZEGOŚ (w tym przypadku, całkiem dużego czegoś :) ).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 22:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Aha, dla jasności - oczywiście Wasza koncepcja również przewiduje stworzenie takiego parkingu (przechowalni) przy PKP Ursus i to jako priorytetowej lokalizacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 20, 2008 22:12 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Tarciu napisał(a):
Burmistrza pytałem za pośrednictwem forum, odpowiedź była z kategorii "zaklinanie rzeczywistości" - "mamy koncepcję i realizujemy w miarę możliwości finansowych".


Co do tej realizacji w miarę możliwości, to nie daj sobie wmówić. Ostatnie inwestycje rowerowe dzielnicy, oimw stoją w jawnej sprzeczności z koncepcją.

Ale ja jestem z Białołęki, ktoś bardziej obeznany co do Ursusa musiałby Ci wyjaśnić, co tam konkretnie było nie tak.

A co do konstruktywności, to się zgodzę, że lepszy parking na PKP niż nic. Przy Ursusie miało powstać zdaje się Park&Ride (przynajmniej pamiętam, że coś o tym wspominano jak były szykowane plany przebudowy Regulskiej). Może przy tej okazji się uda, o ile te plany to wciąż aktualne. A jak nie to niech się dzielnica szarpnie - stojaki drogie nie są i raczej "finansowo" powinni dać radę.

Uważaj tylko, by Cię nie zbyto ogólnikami w stylu: to sprawa dla PKP, a nie dla nas. To ulubiona odpowiedź urzędników ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 05, 2008 18:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Raffi napisał(a):
Przy Ursusie miało powstać zdaje się Park&Ride (przynajmniej pamiętam, że coś o tym wspominano jak były szykowane plany przebudowy Regulskiej)

Projekt Park&Ride przy Regulskiej odszedł w zapomnienie z okazji szykowanej nowej stacji PKP Ursus Niedźwiadek.

Jest pierwszy sukces: z-ca burmistrza Dzielnicy Ursus oficjalnie (na forum dzielnicowym) zadeklarował poparcie dla pomysłu stworzenia Bike&Ride przy stacji i rozpoczęcie prac nad tym pomysłem.
Oczywiście to dopiero pierwszy krok i będzie trzeba uprzejmie pomagać władzom w stawianiu kroków kolejnych ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 24, 2008 21:15 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
Witam.
Wprawdzie sprawa w której piszę nie dotyczy bezpośrednio początkowego wątku, ale nadal zostajemy w Ursusie więc myślę że nowego tematu zakładać nie trzeba :)
Niedawno natknąłem się na informację o przetargu na budowę ścieżek rowerowych na ul. Posag 7 Panien i Szamoty. Napisałem na forum dzielnicy z pytaniem o to, gdzie można zapoznać się z projektem tych ścieżek. Zastępca Burmistrza odpisał co następuje:

Zastępca Burmistrza napisał(a):
Aktualnie projekt ścieżki rowerowej opiniowany przez Zarząd Dróg Miejskich.
Uzyskaliśmy już opinię Zarządu Transportu Miejskiego oraz Urzędu Dzielnicy Włochy, natomiast czekamy na opinię Policji, a także zatwierdzenia ścieżki przez Inżyniera Ruchu m. st. Warszawy.
Ścieżka rowerowa będzie przebiegała po zachodniej stronie ul. Szamoty oraz ulicy Posag Siedmiu Panien i będą to pasy dla rowerów wydzielone w jezdni.


Stąd moje pytania do szanownych Zielonych Mazowszan:
1. Czy Waszemu stowarzyszeniu wiadomo coś na temat tego projektu? Opiniowaliście go?
2. Jeśli nie, to czy Urząd Dzielnicy nie miał obowiązku zaangażować w ten proces również Was? Na jakiej podstawie bierzecie udział w opiniowaniu projektów? - dobrej woli stron, czy jakichś przepisów?

Będę wdzięczny za odpowiedzi - nie chciałbym, żeby w Ursusie powstała kolejna niedopracowana ścieżka, a wiemy jak to bywa gdy projektowi nie przyjrzą się prawdziwi rowerzyści ;)

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 27, 2008 7:50 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Tarciu napisał(a):
1. Czy Waszemu stowarzyszeniu wiadomo coś na temat tego projektu? Opiniowaliście go?


Nie, nie opiniowaliśmy. Ale niewykluczone, że jeśli projekt leży u Inżyniera Ruchu, to jeszcze do nas trafi - choć na etapie organizacji ruchu trudno będzie wprowadzić jakieś rewolucyjne zmiany.

Tarciu napisał(a):
2. Jeśli nie, to czy Urząd Dzielnicy nie miał obowiązku zaangażować w ten proces również Was? Na jakiej podstawie bierzecie udział w opiniowaniu projektów? - dobrej woli stron, czy jakichś przepisów?


Podstawę formalną stanowi obecnie paragraf 4 zarządzenia prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia 25 kwietnia 2007 r. w sprawie tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju komunikacji rowerowej:

http://www.zm.org.pl/?a=zarzadzenie_rowerowe-074

Ale oczywiście dobra wola i zdrowy rozsądek też odgrywa tutaj bardzo dużą rolę. Jak ktoś się uprze, to i tak zrobi po swojemu, a jak ktoś rozsądny, to i bez obowiązku spyta o zdanie.

Dla ulic Posag 7 Panien i Szamoty w koncepcji proponowaliśmy jednokierunkowe pasy po obu stronach jezdni - z zacytowanej fragmentarycznej informacji wynika, że zastępca burmistrza ma na myśli raczej pas dwukierunkowy po jednej stronie jezdni, co jest rozwiązaniem dość specyficznym i potencjalnie niebezpiecznym.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL