Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 0:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
axxenfall napisał(a):
byłem pozytywnie zaskoczony faktem, że wszystkie samochody parkujące na wjazdach bramowych (a było ich 5-6) ustawiły się równolegle do jezdni


Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Baranów zawsze będzie dostatek.

Moim zdaniem na podjazdach bramowych, jeśli nie udało się zachować ciągłości DdR, powinny się znaleźć oznaczenia P-11. Zarówno w Ujazdowskich, jak i przy Marszałkowskiej i innych tego typu miejscach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 0:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
pduncz napisał(a):
axxenfall napisał(a):
byłem pozytywnie zaskoczony faktem, że wszystkie samochody parkujące na wjazdach bramowych (a było ich 5-6) ustawiły się równolegle do jezdni


Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Baranów zawsze będzie dostatek.

Moim zdaniem na podjazdach bramowych, jeśli nie udało się zachować ciągłości DdR, powinny się znaleźć oznaczenia P-11. Zarówno w Ujazdowskich, jak i przy Marszałkowskiej i innych tego typu miejscach.



Moim zdaniem też, np. dlatego:
http://www.youtube.com/watch?v=P9SssrxCX3U

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 7:18 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
pduncz napisał(a):
Moim zdaniem na podjazdach bramowych, jeśli nie udało się zachować ciągłości DdR, powinny się znaleźć oznaczenia P-11. Zarówno w Ujazdowskich


A to swoją drogą. Wysłałem pismo do ZDM w tej sprawie, sugerując przy okazji ustawienie słupków składanych z kluczami dla właścicieli posesji, ale jeszcze nie odpowiedzieli.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 13:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
axxenfall napisał(a):
słupków składanych z kluczami


A takie słupki gdziekolwiek w mieście funkcjonują? Co gdzie takie widzę, to albo zdewastowane i bezużyteczne, albo są tylko atrapami z wyrwanym zamkiem.

Znajomi jeżdżący w pogotowiu, ostro klną na słupki i wygrodzenia na osiedlach...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 14:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Funkcjonują np w Parku Saskim -- niestety nie zawsze ekipy pracujące w parku je zamykają, ale od czasu zamontowania blokad nie ma masowego parkowania w kilku miejscach gdzie zawsze był z tym problem.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 16:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Wysuwane słupki automatyczne, na pilota! Mogłyby dopuszczać otwarcie na maksimum 1min, dzięki czemu również szacowni mieszkańcy nie mieliby możliwości parkowania "na chwileczkę". Słupki mogłyby mieć standardowy wygląd syrenkowy, by jakaś konserwator zabytków nie uznała tego za bezczelny gwałt na pięknie al. Ujazdowskich*.
Taki słupek opuszcza się też relatywnie szybko więc odpada IR jęczący, że "samochody godzinami stoją czekając na otwarcie słupka".


*-parkujące samochody są piękniejsze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 16:29 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
legalnycyklista, ja wiem że takie słupki są nieźle bajeranckie, zwłaszcza jak w chwili podnoszenia wjeżdża w nie rozpędzone auto :lol: ale to chyba jednak przerost formy nad treścią w tym miejscu (na każdym jednym wjeździe montować ustrojstwo, które wymaga: zasilania, konserwacji, stałej obsługi formalno-administracyjnej typu wydawanie pilotów, a nawet tak błahych działań jak wymiana baterii w tychże pilotach?)

Na takiej Chmielnej - to jeszcze bym zrozumiał, ale na podjazdach w Al.Uj. - przypomina to montowanie wind ("dźwigów") gdzie popadnie. I zapewne miałoby podobne rezultaty.

Nigdy nie widziałem słupka "retracting bollard" w formie innej niż obły walec.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 30, 2011 6:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... iezki.html

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 18, 2013 7:25 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Nie wiedziałem gdzie o tym napisać.

Dwa tygodnie temu zszedł śnieg z dróg rowerowych, a wczoraj ok 17:40 jechałem droga przy Ujazdowskich i kląłem na czym świat stoi, że nie można tam jeździć po ulicy. Dlaczego? Rowerzystów dużo i pieszych też dużo - efekt - musowo zwalnianie co jakieś 50 metrów, aby poczekać na wyprzedzanie, aby nie wpaść na rowerzystkę nadjeżdżającą z chodnika z kierunku, gdzie nie ma żadnej drogi, aby ominąć pieszych, którzy się na chodniku nie zmieścili, albo nie patrzyli na przejściu dla pieszych przez DDR, niegnące dziecko itp. Dodatkowo droga na Belwederskiej (słynny zjazd/podjazd) była już całkowicie niefunkcjonalna i co najmniej kilku rowerzystów widziałem zjeżdżających jezdnią, bo się by po prostu przy tej prędkości na DDR wywrócili na nierównej kostce lub rozbili o bardziej ostrożnych lub jadących pod górę. A kiedyś było nas mniej i lepiej się jeździło ;-).

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 18, 2013 8:50 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr gru 05, 2012 10:50
Posty: 27
Szok po zimie przeżywasz :) Chociaż mam wrażenie, że ruch jest większy niż rok temu. Dziś rano na Ujazdowskich praktycznie cały czas jechałem w rządku i taki sam rząd rowerów jechał z naprzeciwka. Na jezdni też tłumy. Potrzebna jest tylko akcja edukacyjna z hasłami typu "nie wciskaj się pomiędzy krawężnik a autobus przegubowy bo będzie miazga".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL