Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 24, 2007 13:07 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Z cyklu "palił trawę, ale się nie zaciągał" - cytat z maila od ZDM:

Cytuj:
Przeglądając witrynę internetową Zielonego Mazowsza natknąłem się na Pana komentarz do naszego pisma (http://www.zm.org.pl/?a=bielany-071 ad.1.). Chciałem wyjaśnić, że wnioski Pana są całkowicie błędne. W przypadku, gdy ścieżka nie została fizycznie wyznaczona nie możemy mówić o jej szerokości, czy o wyznaczeniu przejazdu rowerowego przez skrzyżowanie. Kategoria i klasa drogi w tym wypadku nie ma z tym nic wspólnego! Przykro mi, ale źle Pan to zinterpretował. Miałby Pan rację w momencie, gdy droga pieszo-rowerowa byłaby podzielona np. pół na pół (ścieżka została wyznaczona). Wtedy należy wg przepisów zachować odpowiednią szerokość ścieżki rowerowej i chodnika dla pieszych, wyznaczyć przejazd dla rowerów przez skrzyżowanie. Ale nie w momencie, gdy ścieżki nie ma, a ruch rowerzystów jest tylko dopuszczony na chodniku.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 24, 2007 14:41 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Czemu mnie to nie dziwi... no ale to przynajmniej wyjaśnia fakt prowadzenia ruchu rowerowego po schodach mostu łazienkowskiego i udawania, że w związku z tym problem rowerzystów na tej arterii został rozwiązany... cóż za naiwność ludzka ;-)
Ale skoro taki znak nie oznacza ścieżki, ani ciągu pieszo-rowerowego, to znaczy, że rowerzysta może sobie bezkarnie jechać jezdnią nie przejmując się tymi bublami. To już zawsze coś :-)

Swoją drogą ciekawe, czy chodniki z dopuszczonym ruchem rowerowym też nie podlegają jakimś regulacjom.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 17:55 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Klasyczny polski bałagan, z ktorego wynika, że nawet jak nie mozna można wszystko.
Z drugiej strony obecnie mamy w prawie zakaz parkowania i postoju zawsze także na chodniku, a często stawia się tabliczke informacyjna, że "nie dotyczy chodnika" i wtedy chyba się nie wyznacza miejsc parkingowych na chodniku - a przynajmniej nie zawsze. To chyba z tego gatunku sytuacja.
No ale nie powinno się douszczać gdzieś czegoś, jesli nie ma na to tam miejsca. skoro na chodniku nie ma miejsca na ciąg-pieszo rowerowy, to chyba nie powinno sie dopuszczać tam ruchu rowerów (zreszta prawo mowi, ze rowerzyści moga się poruszac po chodniku jesli ten ma minimum 2 m szerokości - oczywiście na drogach o predkości dop. pow. 50 km/h).
Z tym ciągiem tu opisanym, to tak jakby dopuścić ruch autobusów po torowisku o nawierzchni z tłucznia, albo TIR-ów przez tunel o wysokości 3m i szerokości 2 metry.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL