Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 11, 2007 8:47 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Wyłożony został do wglądu publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Przyczółkowej (a dokładniej - kawałka przy samej granicy Warszawy):

http://www.bip.warszawa.pl/dokumenty/in ... _planu.jpg
http://www.bip.warszawa.pl/dokumenty/in ... _planu.doc

Ścieżka rowerowa oznaczona na rysunku planu KD-r (po zachodniej stronie ul. Przyczółkowej, do granic Warszawy), w tekście planu jest wymieniona jako istniejąca. Czy to prawda? Dawno nie byłem w Skelerowie, ale nie sądzę żebym przeoczył takie epokowe wydarzenie jak przedłużenie najdłuższej drogi rowerowej do granic Warszawy.

Będę dźwięczny za szybkie zweryfikowanie tej sensacyjnej informacji, z Dublina jest mi dosyć ciężko sprawdzić, a chciałbym przygotować uwagi do planu.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 17, 2007 9:00 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Propozycja uwag:

Cytuj:
1. W par. 13 ust. 1 pkt. 5 ścieżka rowerowa oznaczona na rysunku planu symbolem KD-r jest błędnie określona jako istniejąca; wnioskujemy o sprostowanie tego zapisu, patrz też kolejna uwaga.

2. Dla terenu 4KD-L projekt planu przewiduje "urządzenie ścieżki rowerowej w pasie ulicy" (par. 18 ust. 4 pkt 3); wnioskujemy o wykreślenie tego zapisu i dodanie "zastosowanie środków uspokojenia ruchu". Ruch rowerowy powinien być prowadzony na zasadach ogólnych jezdnią ul. 4KD-L.

3. W par. 13 ust. 1. pkt 6. (plan dopuszcza połączenie istniejącej ścieżki rowerowej oznaczonej na rysunku planu symbolem KD-r z projektowaną ścieżką rowerową, o której mowa w ust. 1 pkt. 5, w rejonie skrzyżowania dróg 1KD-GP i 2KD-G w ramach przejścia dla pieszych, przy zastosowaniu sygnalizacji świetlnej) wnioskujemy o dodanie: "; w tym przypadku przy wszystkich przejściach dla pieszych na skrzyżowaniu powinny zostać zlokalizowane przejazdy dla rowerów".

4. Ścieżkę rowerową wzdłuż drogi 2KD-G oraz trasę rowerową w ul. 4KD-L należy powiązać z układem dróg lokalnych po północno-wschodniej stronie skrzyżowania dróg 1KD-GP i 2KD-G. Możliwe rozwiązanie, z przejazdami po zachodniej i północnej stronie skrzyżowania, przedstawia załącznik graficzny.

5. Par. 13 ust. 2 pkt 3 - należy dodać "miejsca postojowe dla rowerów powinny mieć formę stojaków na stałe przytwierdzonych do podłoża, w kształcie odwróconej litery U". Uzasadnienie: stojaki rowerowe muszą zapewniać możliwość oparcia roweru oraz przypięcia przynajmniej jednego koła i ramy roweru zamkiem typu U-lock. Opisana forma spełnia ww. wymagania i jest uznawana za optymalną przez rowerzystów, a jednocześnie pozostawia swobodę dostosowania szczegółów do estetyki otoczenia.

Na załączniku graficznym oznaczono kolorem czerwonym przebieg wnioskowanych odcinków dróg dla rowerów. Linia przerywana oznacza dodatkowe drogi dla rowerów, konieczne w przypadku lokalizacji drogi dla rowerów po wschodniej stronie ulicy 2KD-G (par. 13 ust. 1. pkt 5 i 6).

Obrazek

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 14:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Trwa przetarg na przebudowę "starej" ul. Przyczółkowej od ul. Łukasza Drewny do Ł.Drewny w Powsinie. Będzie wybudowana wybudowana asfaltowa droga dla rowerów po stronie zachodniej. Tej projekt był uzgadniany z ZM ? Brakuje mi w projekcie ciągłości na wjazdach bramowych i wlotu w Przekorną... Inwestor: Dzielnica Wilanów

Kolorowy projekt od strony 93
http://www.przeklej.pl/plik/ul-przyczol ... 10r57efbq4

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 12, 2010 7:36 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Pawrzes napisał(a):
Tej projekt był uzgadniany z ZM ?


Nie przypominam sobie by był.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 19:21 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Budowa CH Wilanów, czyli Przyczółkowa między Wilanowską a Vogla. 6 pasów ruchu na wlocie, nowe przejścia podziemne i insze atrakcje:

http://wrzutnia.zm.org.pl/pub/projekty/ ... olkowa.zip

Silne i zaborcze lobby ma czas na opinię do jutra, także sprężamy się, sprężamy.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn mar 11, 2013 20:29 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sty 07, 2007 14:54
Posty: 127
5 i 6 m szerokości ddr-y?
Słuszną linię ma nasza partia!

Na skrzyżowaniu Giejsztora i ..anickiego (nazwa ucięta na zdjęciu) powiększyć promienie łuków ddr gdzie jest miejsce - zwłaszcza dla relacji Giejsztora - przejazd na drugą stronę ..anickiego i włączenie w ddr po drugiej stronie ..anickiego.

Włączenie ddr w jezdnię ul. Giejsztora na końcu opracowania - kiedyś też podobnie to rysowałem, ale to nie ma sensu, przerost formy nad funkcją, zwłaszcza w odniesieniu do części po drugiej stronie jezdni co ddr. Wystarczy skończyć przejazdem. Rowerzysta na przejeździe sobie skręci w jezdnię, nie potrzebuje wjeżdżać za krawędź i dopiero się włączać, chyba nawet tak jest bezpieczniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt mar 12, 2013 9:58 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
kr napisał(a):
5 i 6 m szerokości ddr-y? Słuszną linię ma nasza partia!


Tam tyle potrzeba, ze względu na weekendowy ruch rekreacyjny - w tym rolkarzy. Zwłaszcza na odcinku z pochylniami.

kr napisał(a):
Na skrzyżowaniu Giejsztora i ..anickiego (nazwa ucięta na zdjęciu)


Branickiego.

Moje uwagi:

Cytuj:
1. Pochylnie prowadzące do tunelu pieszo-rowerowego powinny mieć pochylenie podłużne nie większe niż 3%. Na ciągu wzdłuż ul. Przyczółkowej występuje znaczny ruch rolkarzy, którzy mają ograniczone możliwości hamowania na zjazdach, dlatego konieczne jest zastosowanie mniejszych pochyleń od dopuszczalnych na trasach rowerowych. Dostępność terenu pozwala na zapewnienie pochyleń nawet ok. 2%. Zaprojektowane pochylenia 10% są niedopuszczalne.

2. Włączenie pochylni prowadzącej do tunelu w istniejącą trasę wzdłuż ulicy Przyczółkowej powinno być poprowadzone z zachowaniem promieni łuków większych od 20 m.

3. Na skrzyżowaniu ul. Przyczółkowej i Branickiego konieczne jest doprojektowanie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów po stronie północnej. Aby skrócić czasy ewakuacji można np. zrezygnować z pasa do zawracania, wykonać zawrotkę przed skrzyżowaniem lub wprowadzić dodatkowe azyle między pasami do skrętu w lewo a pasami do jazdy na wprost.

4. Zmiany wymaga organizacja ruchu rowerowego w ul. Gieysztora. Jest to ulica klasy L, w związku z czym nie jest konieczna budowa wydzielonej drogi dla rowerów – zamiast tego można zastosować po prostu elementy uspokojenia ruchu na jezdni (esowanie toru jazdy, wyniesione skrzyżowania i przejścia dla pieszych). Jeśli jednak podjęta zostanie decyzja o segregacji ruchu rowerowego, powinno się to wiązać z (a) doprojektowaniem przejazdu po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Branickiego – obecne rozwiązanie tworzy dodatkowe punkty kolizji w relacji W->N i N->W; (b) doprojektowaniem brakującego fragmentu drogi dla rowerów do ronda na skrzyżowaniu z ul. Herbu Szreniawa i włączenie jej jako dodatkowy wlot ronda.

5. Po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej proponujemy wprowadzenie ruchu rowerowego istniejącą drogą serwisową. Na drodze tej należy wprowadzić elementy uspokojenia ruchu, a w szczególności zaprojektować zjazd z jezdni głównej ul. Przyczółkowej o geometrii wymuszającej zmniejszenie prędkości do 30 km/h oraz wyniesioną tarczę skrzyżowania z drogą do urzędu dzielnicy. Chodnik asfaltowy, którym według projektu miałyby poruszać się rowery, nie zapewnia skrajni ruchu rowerowego ani widoczności na zjeździe do urzędu dzielnicy ze względu na prowadzenie pomiędzy szpalerami drzew. Drzewa te powinny zostać zachowane. Alternatywnym rozwiązaniem może być likwidacja drogi serwisowej (posesje wzdłuż ul. Przyczółkowej są obsługiwane drogą z trylinki od strony urzędu dzielnicy oraz od ul. Przedatki) i prowadzenie drogi rowerowej w jej śladzie.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL