zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

Rower w autobusie w Warszawie- nie tak prosto
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=4032
Strona 1 z 1

Autor:  klemens [ So lut 23, 2019 15:43 ]
Tytuł:  Rower w autobusie w Warszawie- nie tak prosto

Moje zdarzenie z rzeczywistością ZTM Warszawa.
Tydzień temu w sobotę jadąc do pracy ( zdarza się) przejeżdżałem koło przystanku autobusowego i stwierdziłem, że podjadę sobie z 10 przystanków- będę miał bliżej. W końcu sobota, tłoku nie ma, korków też, a pogoda taka sobie. Wchodzę do autobusu drugimi drzwiami, gdzie jest właśnie więcej miejsca na bagaże bo nie ma siedzeń. Stawiam rower, a tu wychodzi kierowca i mówi, że mam wyjść z tym rowerem. Zapytałem oczywiście dlaczego, skoro ZTM pozwala na przewóz rowerów. Ale nie wtedy, jak jest wózek dziecięcy- usłyszałem. Faktycznie stał na końcu wózek, którego nawet nie zauważyłem. Wyszedłem, bo trudno się kłócić. Napisałem do ZTM z prośba o wyjaśnienie, czy faktycznie tak jest. Przytoczyli mi przepisy z których niekoniecznie mi wychodziła, że tak jest, ale było jedno zdanie na końcu odpowiedzi:
"W związku z powyższym w przypadku, gdy w danym autobusie było wyznaczone tylko jedno wyżej opisane miejsce, a także zostało ono zajęte przez Pasażera z wózkiem dziecięcym, kierowca postąpił zgodnie z przepisami."
Innymi słowy uprzedzam, nie miało znaczenie, że miejsca było mnóstwo, że wózek stał pół metra od roweru i że był pusty. Roweru wtedy nie wolno przewozić. Chyba łatwiej byłoby już w tłumie, bo kierowca by nie zauważył.
Wahałem się czy kupować bilet miesięczny, bo czasem bym skorzystał. Już wiem, że mi się nie opłaca,a i rower mi się szybciej zwróci.
Podziękowania dla ZTM za rozwianie moich złudzeń.

Autor:  axxenfall [ Cz lut 28, 2019 13:34 ]
Tytuł:  Re: Rower w autobusie w Warszawie- nie tak prosto

Miałem ostatnio podobną sytuację, tyle że pasażer z wózkiem nawet nie zostawił wózka w przedsionku. ZTM w odpowiedzi na pismo stwierdził, że nie może stwierdzić, czy faktycznie było pusto, bo akurat w tym autobusie nie było kamer.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/