Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 23, 2007 15:45 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Cytuj:
Zakończyła się modernizacja alejek na Polu Mokotowskim. W ciągu pięciu miesięcy w śródmiejskiej części parku odnowiono 7 km dróg. Inwestycja była konieczna, bowiem wiele z nich uległo zniszczeniu pod wpływem wieloletniej eksploatacji. Remont poprawił estetykę parku, a także bezpieczeństwo mieszkańców.

Ten remont na pewno nie jest ostatnim tego typu przedsięwzięciem w Warszawie. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz poinformował, że: Jest już projekt remontu pozostałej część Pola Mokotowskiego, więc powinniśmy w przyszłym roku zakończyć całą inwestycję. Przygotowujemy plany rewitalizacji parków Skaryszewskiego i Saskiego. Przed EURO 2012 powinniśmy mieć takich miejsc jak najwięcej.

Jan Białek, dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta zaznaczył: Podczas remontu nie wycinaliśmy drzew, które stały na trasie alejek, ponieważ szanujemy zieleń, a mieszkańcy i tak mają miejsce aby przejść i przejechać na rowerze.

Remont Pola Mokotowskiego objął również ścieżki rowerowe. Miasto ma plany rozbudowy sieci dróg dla rowerzystów. Stanisław Plewako, pełnomocnik Prezydent m.st. Warszawy ds. Rozwoju Transportu Rowerowego stwierdził: W tym roku oddamy do użytku około 8 km dróg rowerowych, nie licząc obszarów rekreacyjnych. Nowym projektem –podkreślił - jest ortofotomapa Warszawy, na której można zobaczyć przebieg wszystkich ścieżek. Ułatwi nam ona planowanie rozwoju sieci, a mieszkańcy i turyści otrzymają informację, którędy mogą jeździć. W planach mamy również stworzenie sieci pasów rowerowych, które będą fragmentem drogi publicznej wydzielonym dla rowerów.

/.../

W uroczystości na Polu Mokotowskim uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia MonoBajka oraz Rowerowej Masy Krytycznej. (pm)


za http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new ... 2335&kat=3
(z wyj. wytłuszczeń)

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 15:07 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Poprosiłem ZDM o usunięcie słupków ze skrajni drogi rowerowej w Al. Niepodległości

http://www.panoramio.com/photo/79055913
Obrazek

Słupki są tam - jak mi się zdaje - od niedawna, i mam nadzieję że długo nie postoją : )

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 15:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Istnieje pewne ryzyko, że ustawił je ZOM jako zarządca parku i ścieżka prowadząca do ich usunięcia wydłuży się znacząco. ZOM ogólnie wszystkie barierki ustawia przy samym brzegu swoich trawników...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 15:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
legalnycyklista napisał(a):
Istnieje pewne ryzyko, że ustawił je ZOM jako zarządca parku i ścieżka prowadząca do ich usunięcia wydłuży się znacząco. ZOM ogólnie wszystkie barierki ustawia przy samym brzegu swoich trawników...


Zastanawia mnie w ogóle zasadność stawiania jakichkolwiek wygrodzeń w tym miejscu. Nikt tam nie będzie przecież parkował samochodów... Poza łamaniem prawa jest to dla mnie przykry przykład niegospodarności.

Koszt jednego słupka typu 'Syrenka' to 319 zł. Montaż pewnie z 50 zł...
Słupków jest tam co najmniej 50, czyli kosztowało to jakieś 20 000 zł.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Ostatnio edytowano Pn wrz 17, 2012 17:57 przez ~Kris, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 16:11 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
~Kris napisał(a):
Zastanawia mnie w ogóle zasadność stawiania jakichkolwiek wygrodzeń w tym miejscu. Nikt tam nie będzie przecież parkował samochodów...


A odwiedzający klub Park? Coś mi się kołacze, że były jakieś skargi na to że wieczorową porą parkują w parku (na Polu Mokotowskim), jeżdżą po DDR itp. Ale to nie moje rejony.

Tak czy owak, słupki ustawić można było lepiej.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 17, 2012 16:26 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Odwiedzający Park przejadą przez trawnik od al. Niepodległości i zaparkują ładnie na chodniku / DDR. Słupki od strony ... parku to absurd...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 08, 2013 8:25 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
anfit napisał(a):
Odwiedzający Park przejadą przez trawnik od al. Niepodległości i zaparkują ładnie na chodniku / DDR. Słupki od strony ... parku to absurd...


Nie absurd - latem każdego weekendu w nocy odcinek parku koło Parku jest zastawiony samochodami - jadą po DdR i chodniku parkują na trawnikach.
Dzięki słupkom parkują "tylko" na chodniku i DdR, nie widzę potrzeby likwidacji tych słupków, a tą nieszczęsną DdR jadę co dzień rano.

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 8:52 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 9:12
Posty: 93
Dziś wzdłuż Al. Niepodległości przez Pole Mokotowskie w skrajni drogi rowerowej budowana jest betonowa zapora. Do kogo zgłosić żądanie wstrzymania prac i rozbiórkę budowli. chciałbym też poznać nazwisko urzędnika, który podpisał się pod dokumentem akceptującym budowę, aby zapłacił za rozbiórkę niebezpiecznej i niepotrzebnej instalacji z własnej kieszeni.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 18, 2013 21:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
draco napisał(a):
Dziś wzdłuż Al. Niepodległości przez Pole Mokotowskie w skrajni drogi rowerowej budowana jest betonowa zapora. Do kogo zgłosić żądanie wstrzymania prac i rozbiórkę budowli. chciałbym też poznać nazwisko urzędnika, który podpisał się pod dokumentem akceptującym budowę, aby zapłacił za rozbiórkę niebezpiecznej i niepotrzebnej instalacji z własnej kieszeni.


Przejeżdżałem ostatnio tamtędy, zrobiłem zdjęcia, i wysłałem wnioski do ZOM i ZDM o rozebranie tej konstrukcji, bo postawiono ją z naruszeniem prawa.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Ostatnio edytowano Pt paź 18, 2013 22:23 przez ~Kris, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 18, 2013 21:46 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL