zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

którędy jeżdżą rowerzyści po Pradze?
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=3928
Strona 1 z 1

Autor:  MPawlowska [ Pn lip 31, 2017 21:53 ]
Tytuł:  którędy jeżdżą rowerzyści po Pradze?

Mam takie pytanie. Na Pradze są dwie pary liczników rowerowych, które są blisko siebie: Bazyliańska/Wysockiego oraz dwa Dworce Wileńskie. Ich dokładne położenia można zobaczyć tu: http://greenelephant.pl/shiny/rowery/ (zakładka Położenie liczników). Czy ma sens sumowanie danych z tych par liczników? Tzn, czy rowerzyści z Wysockiego i z Bazyliańskiej jadą razem na most, czy raczej skręcają z Wysockiego w Bazyliańską, i wtedy sumowanie nie ma sensu, bo ten sam rowerzysta jest liczony dwukrotnie? Ktoś z Was zna te skrzyżowania albo były tam prowadzone pomiary ruchu?

Dzięki!

Autor:  olek [ Wt sie 01, 2017 18:17 ]
Tytuł:  Re: którędy jeżdżą rowerzyści po Pradze?

Wg mnie w obu przypadkach jeżdżą i tak i tak. ZTCP pod dworcem Wileńskim większość jeździ na wprost (czyli pojedynczy osobnik albo załapuje się albo na licznik na Targowej, albo w al. Solidarności), ale zapewne zdarzają się też osoby jadące np. z Targówka do jakiegoś celu przy Targowej (i wtedy mogą zaliczyć oba liczniki).

Autor:  qwerty [ Wt sie 01, 2017 18:35 ]
Tytuł:  Re: którędy jeżdżą rowerzyści po Pradze?

W przypadku Dw. Wileńskiego część załapie się na oba liczniki, ale chyba jeszcze więcej osób nie załapie się żaden - chodzi mi o jadących w relacji Al. Solidarności zachód <-> Targowa północ.

Autor:  Wojtek [ Wt sie 01, 2017 22:11 ]
Tytuł:  Re: którędy jeżdżą rowerzyści po Pradze?

Ja w większości staram się ominąć dw. Wileński i Targową, bo to jest po prostu koszmar rowerowy - jakieś śmieszki i inne + dużo sygnalizacji. Zwykle omijam przez Park Praski (rano do Centrum), a popołudniu przejeżdżam przy Miśkach (wtedy się pewnie łapię na licznik). Czasem jeżdżę prosto Jagiellońską. Kiedyś jeździłem od Kijowskiej i Dw. Wschodniego bardziej przez osiedla do Radzymińskiej. Z żoną ostatnio omijaliśmy zdecydowanie jeżdżąc Słomińskiego i potem nad Wisłą (tak wakacyjnie bardziej). Generalnie jak nie jest mi po drodze to omijam dw. Wileński i się nigdzie nie łapię. Ale ja za duże doświadczenie mam i kombinatorykę wrodzoną.

Autor:  MPawlowska [ Pn sie 07, 2017 12:17 ]
Tytuł:  Re: którędy jeżdżą rowerzyści po Pradze?

Dzięki za odpowiedzi! Ponieważ liczników rowerowych przybywa, myślałam, że da się coś uprościć sumując te blisko siebie położone pary, ale z tego co mówicie to chyba jednak nie. A może posortować je w jakiś inny sposób niż alfabetycznie...?

Autor:  pzinek [ Pn sie 07, 2017 12:37 ]
Tytuł:  Re: którędy jeżdżą rowerzyści po Pradze?

Jest ok

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/