Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 30, 2016 0:36 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
A potem, jak sie juz ogarna, ze to nie jest taki swietny pomysl, bedzie mozna wszystkie sygnalizacje przerabiac po kolei po milion zlotych sztuka. Interes musi sie krecic.

W miescie, ktore ma normalna polityke rowerowa, mozna by wykazac ze to niezgodne ze standardami. Ale Warszawa ma smieciowe standardy i robi co moze, by ich nie poprawic.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 30, 2016 6:28 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
qwerty napisał(a):
Czy ja dobrze rozumiem, że:
a) rowerzysta prawie zawsze będzie miał czerwone
b) legalny przejazd ulicą z paroma sygnalizacjami wydłuży się średnio o KILKA MINUT
c) rowerzysta powinien stać na czerwonym podczas, gdy samochód z "zieloną strzałką" i tak zazwyczaj będzie czekał, żeby przepuścić pieszych
d) nikt tego absurdu nie wytrzyma i pojedzie na czerwonym - zaraz zwiększy się "hejt" jak to rowerzyści nie przestrzegają przepisów. I co chyba najgorsze - wszystkie potrącenia w takiej sytuacji będą z winy rowerzysty...
?

Przecież to jest upośledzenie wszystkich nowych tras i to akurat w momencie gdy nadchodzi kupa inwestycji z ZIT!
To nadaje się na dużo większą „aferę” niż np. ostatnie pomysły z hulajnogami/rolkarzami na DDR.


e) rowerzysta zamiast ryzykować 300 zł mandatu przejeżdżając na czerwonym , pojedzie na zielonym z pieszymi przez przejście ryzykując 100 zl

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 30, 2016 11:44 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): So paź 29, 2016 0:17
Posty: 39
Ja ze swoje strony po przejrzeniu dokumentacji przetargowej dotyczącej sygnalizacji wzdłuż Żwirki-Wigury, wysłałem maila do Pełnomocnika z pytaniem jak to się ma do miejskiej strategii transportowej, mówiącej że rowery są przed samochodami indywidualnymi. Niestety 2 tygodnie mija - żadnej odpowiedzi, za to pojawił się przetarg z przejściem przy Chełmskiej z taka sama specyfikacją...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 30, 2016 12:11 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Odpowiem tak, ja rozumiem te argumenty, które przedstawiacie ale pomysł jest tak głupi, że po prostu nie wierzę że to o to chodzi. Dlatego próbuję to zrozumieć na inny sposób, bardziej logiczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 31, 2016 12:11 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:16
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa Ursynów / Mokotów
Nie wydaje mi się, iż ma to być działanie pro-rowerowe. Jest to działanie bezpieczniackie realizowane w sposób "co by tu jeszcze obywatele zepsuć?". Patrząc na absurdalne światła na Świętokrzyskiej, gdzie trafiają się rowerzyści stający na środku jezdni na czerwonym, mimo że zielone dla samochodów będzie się świecić jeszcze paręnaście sekund a potem jest jeszcze kilka poświęconych na przejście międzyfazowe to tutaj też będzie idiotycznie. W końcu rowerzysta nie może być szybszy niż samochód. Mnie już ZDM i IR nauczyli, że światła na DDR są tylko wskazówką czy jechać pewniej czy ostrożniej, a kierować się należy sygnalizatorem na jezdni dla ruchu ogólnego.
Ponadto zachęcałbym pełnomocnika do obserwacji jak szanują kierowcy strzałki, które gasną i zapalają się ponownie - większość skręca też jak jest wygaszona. Świetne punkty obserwacji - Krucza / Jerozolimskie czy Mazowiecka / Królewska.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2016 19:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
W Europie instaluje się odrębną sygnalizację dla pieszych i rowerzystów po to, żeby uwzględnić krótszy czas ewakuacji rowerzysty i zapewnić mu dłuższą fazę zieloną. U nas wydaje się 70-80% funduszy przeznaczonych na infrastrukturę rowerową na budowę odrębnej sygnalizacji i - wedle mojej wiedzy - jeszcze na żadnym skrzyżowaniu w Polsce nie uwzględniono krótszego czasu ewakuacji rowerzysty. Sądziłem, że jest to rekord głupoty, którego już pobić się nie da. Galas jednak potrafi. Sądzę, że w ten sposób przebił poziom szkodliwości i kretynizmu, jaki da się tolerować. Właściwą reakcją ten jego krok powinno być napisanie petycji za jego odwołaniem ze stanowiska i zbieranie podpisów pod nią. Mogę takie pismo przygotować, jeśli uznacie, że to odpowiednia droga.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 01, 2016 21:37 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): So paź 29, 2016 0:17
Posty: 39
Jeśli o mnie chodzi to pod taką petycją podpisuję się obiema rękami.
-nielegalne przyciski na przejazdach rowerowych
-blokowanie kontrruchu
-blokowanie przejazdów wyniesionych,
bo nie napisano w przepisach wprost, że można. A czy teraz w przepisach jest napisane, że można rozdzielić zielone dla pieszych i rowerzystów by stosować zielone strzałki.

Inżynier Galas interpretuje przepisy jak mu wygodnie - w całkowitej sprzeczności z miejskimi strategiami, to chyba wystarczający powód do jego odwołania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2016 10:47 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 19:41
Posty: 43
Lokalizacja: Ursus, Grodzisk Maz.
Popieram! Galas na zieloną trawę!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2016 15:51 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Według pełnomocnika rowerowego to stanowisko jest już nieaktualne i nowe skrzyżowania będą jednak bez strzałek. Natomiast Galas zażyczył sobie dwóch rodzajów programów sygnalizacji, żeby można było je w razie czego przywrócić i przestawić na opisywaną wyżej skrajnie niekorzystną dla rowerzystów formułę.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 02, 2016 16:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Co znaczy "nowe skrzyżowania"?

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL