Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 06, 2011 23:20 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Przeczytałem dziś artykuł w Życiu Warszawy, poświęcony planowanej modernizacji ścieżek rowerowych na warszawskim Ursynowie:
http://www.zw.com.pl/artykul/2,613848_- ... synow.html

Z artykułu nie wynika niestety, co i kiedy ma być modernizowane, a ścieżek wymagających generalnego remontu jest na Ursynowie pod dostatkiem.

Od pewnego czasu zatruwam życie Urzędowi Dzielnicy Ursynów zgłaszając uszkodzenia ścieżek rowerowych za pomocą internetowego formularza (Internetowe interwencje drogowe) dostępnego na ich stronie:
http://www.ursynow.waw.pl/page/index.php?str=1780

Czy ktoś z Was próbował już tą drogą cokolwiek osiągnąć?

Ja sam, po początkowej fazie ignorowania moich zgłoszeń przez Urząd i szanownego Pana Burmistrza, doprowadziłem przynajmniej do tego, że na moje kolejne zgłoszenia otrzymuję już odpowiedzi mailem, a w jednym wypadku (zgłoszenie dotyczące skandalicznego stanu drogi rowerowej wzdłuż ulicy Relaksowej), doczekałem się już nawet obietnicy, że remont odbędzie się jeszcze w tym roku. ZDM postawił też słupki ostrzegawcze w miejscu największych dołów, które wskazałem na swoim zgłoszeniu.

Chciałbym wierzyć, że nie jestem sam. Rowerzyści Ursynowa Łączcie się : )

~Kris


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 5:36 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
~Kris napisał(a):
Z artykułu nie wynika niestety, co i kiedy ma być modernizowane, a ścieżek wymagających generalnego remontu jest na Ursynowie pod dostatkiem.


Na tablicy ZM na fejsbuku jest krótka dyskusja na ten temat z burmistrzem. Na początku sierpnia chcemy się spotkać i porozmawiać o tym, co dzielnica mogłaby zrobić.

~Kris napisał(a):
Chciałbym wierzyć, że nie jestem sam. Rowerzyści Ursynowa Łączcie się : )


Nie jesteś. Na pewno Radek Wałkuski, który ciągnie akcję Rowerem na zakupy, a teraz organizował spotkanie z burmistrzem, był zainteresowany kontaktem z innym rowerzystami z Ursynowa, niestety w lipcu jest poza Warszawą. Ale może ujawnią się inni?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 7:54 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
~Kris napisał(a):
Chciałbym wierzyć, że nie jestem sam. Rowerzyści Ursynowa Łączcie się : )


Nie jesteś :) Ja co prawdą piszę głównie do ZDM w sprawie ścieżek przy ich ulicach na Ursynowie, a Urząd Dzielnicy próbuję przekonać do pasów dla rowerów, ale na pewno dzielnica nie jest nękana tylko z jednej strony ;)

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 14:15 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
axxenfall napisał(a):
Ja co prawdą piszę głównie do ZDM w sprawie ścieżek przy ich ulicach na Ursynowie, a Urząd Dzielnicy próbuję przekonać do pasów dla rowerów, ale na pewno dzielnica nie jest nękana tylko z jednej strony ;)



Z odpowiedzi Urzędu Dzielnicy wynika, że zgłoszenia wysłane przez wspomnianą stronę są przez nich przekazywane do ZDMu. Mam nieśmiałą nadzieję, że może ZDM trochę się kryguje i nie wyrzuca od razu do kosza interwencji z Urzędu Dzielnicy : )

Poniżej przykład odpowiedzi z Urzędu Dzielnicy:
W odpowiedzi na zgłoszenie w formie (Internetowej interwencji drogowej) w sprawie ścieżki rowerowej usytuowanej w ciągu ulicy Rosoła Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy informuje, że wystąpienie Pana zostało przesłane zgodnie z kompetencjami do zarządcy drogi tj. Zarządu Dróg Miejskich, w celu podjęcia stosowych działań w przedmiotowej sprawie.


A tu następny przykład (to zgłoszenie skończyło się postawieniem wspaniałych słupków ostrzegawczych we wskazanym przeze mnie miejscu):
W odpowiedzi na Pana zgłoszenia w formie (Internetowej interwencji drogowej) w sprawie remontu nawierzchni ścieżki rowerowej usytuowanej w ulicy Relaksowej Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy informuje, że newralgiczne miejsca w istniejącym układzie komunikacyjnym zostały zabezpieczone.
Informujemy, że przedmiotowa ścieżka przewidziana jest do naprawy w bieżącym roku.
Jednocześnie dziękujemy Panu za przekazanie informacji o zaistniałych nieprawidłowościach dotyczących naszej infrastruktury drogowej.

http://www.panoramio.com/photo/55363038

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 19:47 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Droga rowerowa wzdłuż ul. Relaksowej.
ciąg dalszy interwencji dotyczącej zniszczonej nawierzchni asfaltowej.

W związku z usunięciem oznaczeń ostrzegających o dziurach i braku innych działań, wysłałem dziś kolejnego maila do Urzędu Dzielnicy w tej sprawie, i czekam na wyjaśnienia.

Cytuj:


------ Wiadomość oryginalna ------
Temat: Re: Internetowe interwencje drogowe - proszę o ponowne zajęcie się sprawą zniszczonej drogi rowerowej wzdłuż ul. Relaksowej
Data: Mon, 11 Jul 2011 20:30:26 +0200

Szanowna Pani,
Nawiązuję do sprawy zgłoszonej przeze mnie w formie Internetowej interwencji drogowej w czerwcu 2011.
W odpowiedzi na moje zgłoszenie, dotyczące bardzo złego stanu nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż ulicy Relaksowej, napisała Pani co następuje:

W odpowiedzi na Pana zgłoszenia w formie (Internetowej interwencji drogowej) w sprawie remontu nawierzchni ścieżki rowerowej usytuowanej w ulicy Relaksowej Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy informuje, że newralgiczne miejsca w istniejącym układzie komunikacyjnym zostały zabezpieczone.

Informujemy, że przedmiotowa ścieżka przewidziana jest do naprawy w bieżącym roku.


Wspomniane przez Panią newralgiczne miejsca - czyli największe ubytki w nawierzchni - zostały wówczas zabezpieczone odpowiednimi znakami. Załączam link do zdjęcia, przedstawiającego to miejsce po Pani interwencji:
http://www.panoramio.com/photo/55363038
http://www.panoramio.com/photo/55572500


Z początkiem lipca oznaczenia te zostały jednak usunięte, a droga nie została w najmniejszym stopniu naprawiona, w związku z tym faktycznie powrócił stan z przed mojej interwencji.

Uprzejmie proszę, o wyjaśnienie, co spowodowało usunięcie oznaczeń, i o ponowne zajęcie się tą sprawą.

Bardzo dziękuję za pomoc.


_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lip 12, 2011 12:54 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Rosoła - zgłoszenie uszkodzenia nawierzchni

Zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Dzielnicy Ursynów
http://www.ursynow.waw.pl/page/index.php?str=1780

Data zgłoszenia: 24 czerwca 2011.
Miejsce: Ścieżka rowerowa: Warszawa, ul. Rosoła.

Współrzędne (Google maps):
X: 52.13962211965656
Y: 21.068174466490746

Szanowni Państwo,
We wskazanym na mapie miejscu powstało wysokie na około 5 cm poprzeczne wybrzuszenie w nawierzchni asfaltowej drogi.

Uszkodzenie jest na tyle wysokie, że stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza, że znajduje się na ostrym zakręcie, w miejscu, gdzie widoczność jest dodatkowo ograniczona przez roślinność.
Przeszkoda ta może powodować wywrócenie się roweru, lub kolizję z rowerem jadącym z przeciwka.

Uprzejmie proszę o niezwłoczne usunięcie opisanego ubytku.

Bardzo proszę o informowanie mnie drogą elektroniczną o krokach podjętych w celu usunięcia zagrożenia.

Krzysztof Nawrocki

------------
Zdjęcie uszkodzenia:
http://www.panoramio.com/photo/55664178

Link wskazujący miejsce, którego dotyczy zgłoszenie, wraz z odpowiedzią ZDM:
http://www.panoramio.com/photo/55601555

I sama odpowiedź ZDM (z której chyba wynika, że zlecono już usunięcie uszkodzenia)
Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 13, 2011 19:11 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Na chodniku po obu stronach rower prowadzimy, ale za to przez przejście przejeżdżamy sobie - jak paniska! I niech nas tylko jakiś zbaraniały kierowca spróbuje potrącić...
Lokalizacja: http://www.panoramio.com/photo/55664166
Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Ostatnio edytowano Śr lip 13, 2011 22:15 przez ~Kris, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 13, 2011 21:06 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Jest tu gdzieś na forum galeria absurdów, do której zresztą sam coś wrzucałem, ale teraz nie potrafię znaleźć gdzie :oops:
Myślę, że to zdjęcie idealnie tam pasuje :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 10:52 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
~Kris napisał(a):
Droga rowerowa wzdłuż ul. Relaksowej.
ciąg dalszy interwencji dotyczącej zniszczonej nawierzchni asfaltowej.

Cytuj:


------ Wiadomość oryginalna ------
Temat: Re: Internetowe interwencje drogowe - proszę o ponowne zajęcie się sprawą zniszczonej drogi rowerowej wzdłuż ul. Relaksowej
Data: Mon, 11 Jul 2011 20:30:26 +0200

Szanowna Pani,
Nawiązuję do sprawy zgłoszonej przeze mnie w formie Internetowej interwencji drogowej w czerwcu 2011.
W odpowiedzi na moje zgłoszenie, dotyczące bardzo złego stanu nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż ulicy Relaksowej, napisała Pani co następuje:

W odpowiedzi na Pana zgłoszenia w formie (Internetowej interwencji drogowej) w sprawie remontu nawierzchni ścieżki rowerowej usytuowanej w ulicy Relaksowej Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy informuje, że newralgiczne miejsca w istniejącym układzie komunikacyjnym zostały zabezpieczone.

Informujemy, że przedmiotowa ścieżka przewidziana jest do naprawy w bieżącym roku.


Wspomniane przez Panią newralgiczne miejsca - czyli największe ubytki w nawierzchni - zostały wówczas zabezpieczone odpowiednimi znakami. Załączam link do zdjęcia, przedstawiającego to miejsce po Pani interwencji:
http://www.panoramio.com/photo/55363038
http://www.panoramio.com/photo/55572500


Z początkiem lipca oznaczenia te zostały jednak usunięte, a droga nie została w najmniejszym stopniu naprawiona, w związku z tym faktycznie powrócił stan z przed mojej interwencji.

Uprzejmie proszę, o wyjaśnienie, co spowodowało usunięcie oznaczeń, i o ponowne zajęcie się tą sprawą.

Bardzo dziękuję za pomoc.



Otrzymałem właśnie odpowiedź z Urzędu Dzielnicy (15 lipca 2011):

W odpowiedzi na kontynuację zgłoszenia w formie (Internetowej interwencji drogowej) dotyczące naprawy ścieżki rowerowej w ulicy Relaksowej Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy informuje, że jest w trakcie rozstrzygnięcia postępowania na utrzymanie i remont dróg - zgodnie z ustawą zamówień publicznych.
Po zawarciu umowy Dzielnica Ursynów m. st. Warszawy przystąpi na naprawy ww. ścieżki rowerowej.
Sprawa usunięcia oznakowania zabezpieczającego niebezpieczne miejsca nie jest nam znana.



Kontynuuję więc dalej ten wątek:


------ Wiadomość oryginalna ------
Temat: Re: Internetowa interwencja drogowa
Data: Fri, 15 Jul 2011 11:40:36 +0200

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem z niej, że do zakończenia postępowania przetargowego żadnych remontów infrastruktury drogowej na Ursynowie nie będzie.
Czy mogę prosić o określenie chociaż przybliżonego terminu, po którym remonty znowu zaczną być wykonywane? Czy nastąpi to w tym sezonie?

Co do zniknięcia dwóch słupków ostrzegawczych: skoro sprawa nie jest Państwu znana, czy oznacza to, że zostały one ukradzione?

Przesyłam zdjęcie zdobione dziś rano (15 lipca 2011) pokazujące omawiany odcinek: poza brakiem słupków pokazuje ono katastrofalny stan techniczny tego odcinka ścieżki rowerowej:
http://www.panoramio.com/photo/55735632

Pozdrawiam,
Krzysztof Nawrocki

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 17:54 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Ścieżka dla rowerów wodnych: wzdłuż ul. Relaksowej.
Ten fragment ścieżki jest zdecydowanie najniższym punktem w okolicy i po deszczu zamienia się w lokalny zbiornik retencyjny.

Na razie nie zgłaszam do Urzędu Dzielnicy bo już wiem, że zajęci są wyłanianiem firmy odpowiedzialnej za remonty, więc remontów żadnych nie robią (patrz: moja korespondencja powyżej)

Swoją drogą: odbieram to wytłumaczenie całkowitej niemożności jako pewne kuriozum.
To tak, jakbym zaczynał szukać stacji benzynowej dopiero po tym, jak mi samochód z braku paliwa stanie.

http://www.panoramio.com/photo/55752827
Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL