Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 01, 2015 19:39 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Propozycje ścieżek rowerowych wraz z chodnikami na Woli do BP 2015.
Czy ktoś chciałby zgłosić te projekty do BP na Woli. Ja nie jestem z Woli, będę składać na Bemowie.
Jest wstępna wycena, ewentualnie do poprawki, bo nie wiem jak wycenić przy światłach lub ewentualnie poprawią podczas weryfikacji.
Dajcie znać co sądzicie i czy ktoś mógłby złożyć. Nie udało mi się załączyć przez blokadę, wiec info poniżej:
Wola

1) Ścieżka ul. Wolska 33/35 - al.Solidarności 126 / Towarowa = 500m

500m ścieżki rowerowej 225 000,00
500m chodnika z płyty 40 000,00
Suma 265 000,00

2) al.Solidarności 121 - Grzybowska / Towarowa 33 = 450m

500m ścieżki rowerowej 225 000,00
500m chodnika z płyty 40 000,00
Suma 265 000,00

3) Towarowa 33 / Rondo Daszyńskiego

350m ścieżki rowerowej 175 000,00
350m chodnika z płyty 28 000,00
Suma 203 000,00

4) Rondo Daszyńskiego - Plac Zawiszy = 700m

700m ścieżki rowerowej 350 000,00
700m chodnika z płyty 56 000,00
Suma 406 000,00


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 20:47 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn sty 12, 2009 23:28
Posty: 6
Ja mam podobny problem (też jestem z Bemowa a chciałem zgłosić projekt na Woli - poprawki na ścieżce na Prymasa).
Odnośnie twoich propozycji: czy mógłbyś napisać coś więcej - może być na mejla (kawka.marcin(at)gmail.com). Próbuję sobie to zwizualizować ale jakoś mi się nie składa:

1) rozumiem, że chodzi o ścieżkę od "zajezdni Wola" do Towarowej - w zasadzie jest miejsce, tylko w chili obecnej połączy "nic z niczym"
2) to mi się jakoś nie składa: Solidarności 121 to na rogu Jana Pawła jest. Chodzi o ścieżkę stamtąd do Okopowej/Towarowej?

3) i 4) w sumie ok. Napisz jeszcze dlaczego doliczasz zawsze wymianę chodnika.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 22:13 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
JW1 napisał(a):
Czy ktoś chciałby zgłosić te projekty do BP na Woli. Ja nie jestem z Woli, będę składać na Bemowie.

kawiusz napisał(a):
Ja mam podobny problem (też jestem z Bemowa a chciałem zgłosić projekt na Woli - poprawki na ścieżce na Prymasa).


Możecie składać zarówno na Bemowie jak i na Woli. Ja w zeszłym roku złożyłem projekty w 5 dzielnicach (i w 3 wygrały głosowanie).

W tym roku chcę zgłosić w obszarze Czyste + Mirów projekt na dopuszczenie ruchu pod prąd na ulicach lokalnych:

Obrazek

Wrysowałem też Korczaka, ale za Towarową zapuszczam się rzadko. Wciąż jest jednokierunkowa?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 19:32 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Klawiusz
Myślałam o tym , żeby właśnie zrobić ścieżkę od Zajezdni Wola przez Al.Solidarności, Towarową do Pl. Zawiszy. Utworzyłaby się niezła trasa biorąc pod uwagę, że na Raszyńskiej jest plan pasa rowerowego.
No i jak się robi ścieżkę, to wypada chodniki podrasować, żeby już jakoś to wyglądało?
Jeśli wolisz, możemy tam tylko ścieżki wcisnąć choć przynajmniej ten odcinek od Zajezdni Wola do świateł z Towarową proponowałabym z chodnikiem.

Puszczę Ci mailem print screeny i wyliczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 19:47 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:29
Posty: 41
Olek
Co do dokumentu, to mogę się tym zająć, ale kwestia zbierania podpisów. Mogę nie dać rady.
Dodatkowo maraton pisania projektów na Bemowie i Woli jest tego samego dnia. Dlatego najlepiej jakby składał ktoś z Woli. Chyba, że z zebraniem podpisów ktoś z Woli by pomógł?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 20:26 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
JW1 napisał(a):
Dodatkowo maraton pisania projektów na Bemowie i Woli jest tego samego dnia.


To przyjdź na ogólnomiejski w sobotę. Albo na maratonie na Bemowie zbieraj podpisy zarówno pod projektem wolskim jak i bemowskim. Podpisać się można nawet pod projektami z Wawra.

olek napisał(a):
W tym roku chcę zgłosić w obszarze Czyste + Mirów projekt na dopuszczenie ruchu pod prąd na ulicach lokalnych


a może szerzej, poprawa warunków ruchu pieszego i rowerowego na Mirowie. W szczególności oprócz ww. jazdy pod prąd:

1. Zrzucenie parkowania na Chłodnej z chodnika na jezdnię. "Ucho" przy Żelaznej wyznacza krawędź pasa faktycznie potrzebnego do ruchu - widać, ile jest miejsca na parkowanie, a niektóre tłumoki pod sam mur podjeżdżają:

https://www.google.pl/maps/@52.237152,2 ... IoaWaA!2e0

2. Uszy Myszki Miki i/lub azyle na skrzyżowaniu Chłodna / Wronia - jezdnia ma tam z 15 metrów, widoczność z linii zatrzymania jest żadna.

3. Azyl na przejściu dla pieszych przez Żelazną między Łucką a Pereca - jest 11 m, więc po zrobieniu azylu 2 m zostanie jeszcze miejsce na ewentualne pasy rowerowe.

4. Pasy rowerowe na Grzybowskiej od JP2 do Waliców włącznie.

Widzicie coś jeszcze lekkiego, łatwego i przyjemnego?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 0:21 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
olek napisał(a):
4. Pasy rowerowe na Grzybowskiej od JP2 do Waliców włącznie.

Widzicie coś jeszcze lekkiego, łatwego i przyjemnego?

Może Grzybowska pomiędzy Wronią, a Żelazną?

W zasadzie to cały ciag Siedmiogrodzka - Grzybowska nadaje się na pasy, chyba, że zakładamy przeniesienia parkowania na jezdnie, ale to może być trudne, bo to byłaby likwidacja połowy miejsc, a samochody skośnie na Siedmiogrodzkiej parkują niezgodnie z przepisami (tzn. przejść nie można).

Skierniewicka też chyba się nadaje na pasy rowerowe (cała)

Hrubieszowska też jest jednokierunkowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 9:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
mikeleg napisał(a):

W zasadzie to cały ciag Siedmiogrodzka - Grzybowska nadaje się na pasy, chyba, że zakładamy przeniesienia parkowania na jezdnie, ale to może być trudne, bo to byłaby likwidacja połowy miejsc, a samochody skośnie na Siedmiogrodzkiej parkują niezgodnie z przepisami (tzn. przejść nie można).

Na Siedmiogrodzkiej jest parkingowy pierdolnik, bo znajduje się na granicy strefy. Wokół buduje się mnóstwo biurowców. Dopuki się tam nie uporządkuje parkowania , czytaj "wprowadzi strefy parkowania" to pasy mogą nic nie dać i wywołać burzę poprzez likwidację istniejących miejsc parkingowych.
mikeleg napisał(a):
Skierniewicka też chyba się nadaje na pasy rowerowe (cała)

Średnim pomysłem jest spychanie samochdoów i tramwajów na wspólny pas. Szczególnie, że jest tam zjazd do zajezdni.
Na Siedmiogrodzka i Skierniewickiej raczej mi się dobrze jeździło rowerem. Ruch jest raczej mały. Najniebezpieczniej jest przy skręcaniu z Siedmiogrodzkiej w lewo w Skierniewicką. Drzewa ograniczają widoczność.
Natomiast pasy rowerowe na Grzybowskiej to jak najbardziej dobry pomysl. Skrzyżowanie przy ZTMie (Grzybowska/Żelazna) powinno być rowerową wizytówką stolicy. Pasy rowerowe, śluzy, stojaki, Veturilo , pompka.

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 20:04 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 01, 2015 23:47
Posty: 31
Lokalizacja: Wola, Śródmieście
Mam pytanie dotyczące Twojego projektu:

olek napisał(a):
1. Zrzucenie parkowania na Chłodnej z chodnika na jezdnię. "Ucho" przy Żelaznej wyznacza krawędź pasa faktycznie potrzebnego do ruchu - widać, ile jest miejsca na parkowanie, a niektóre tłumoki pod sam mur podjeżdżają:

https://www.google.pl/maps/@52.237152,2 ... IoaWaA!2e0



Rozumiem, że chodzi o odcinek między Żelazną, a Towarową? Pomysł świetny, bo tam jest delikatnie mówiąc dość okropnie i zapchane chodniki tylko pogłębiają to wrażenie ziemi niczyjej. A jak chcesz zorganizować parkowanie na jezdni? Równoległe na całości? Tam momentami jest na tyle szeroko, że na paru odcinkach po północnej stronie można by nawet w całości na jezdni upchnąć skośne/prostopadłe, a jakby się uprzeć, to może i gdzieniegdzie po obu stronach(a może i naprzemiennie, żeby zygzakowanie było? no może mnie fantazja ponosi :) ) . Będzie wtedy węziej, a powinno się dążyć do uspokojenia tego odcinka, wbrew pozorom są amatorzy gazowania po bruku przy obecnej szerokości jezdni, można by wymusić to organizacją parkowania. Wtedy będzie odcinek uspokojony, a przecież taka właśnie w założeniu powinna być Chłodna.

olek napisał(a):

olek napisał(a):
4. Pasy rowerowe na Grzybowskiej od JP2 do Waliców włącznie.



Mnie się wydaje, że taki kawałek to trochę półśrodek i może lepiej byłoby zrobić większy odcinek, jak sugerują przedmówcy. Z drugiej strony, może i lepiej tyle, niż nic, bo faktycznie wydłużenie wydaje się mało realne w tej chwili. Trzeba przemyśleć. :)

Pozdrawiam,

Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 21:35 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn sty 12, 2009 23:28
Posty: 6
Tymczasem dziś się pojawił projekt kładki pieszo-rowerowej nad Górczewską z 1,5mln zł na wysokości parku Moczydło.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL