Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 01, 2015 17:19 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Robocza nazwa projektu: "Bezpieczne przejścia dla pieszych i rozwój sieci tras rowerowych na Pradze" (? - dość precyzyjne, ale nudne)

Bardzo roboczy rysunek:

http://wrzutnia.zm.org.pl/pub/budzet/20 ... rowery.jpg

Założenia to dokończenie tego, co powinno być zrealizowane w tym roku (wydłużenie pasów rowerowych z Ząbkowskiej na Radzymińską, jakieś łączniki itp.) i ogarnięcie przejść dla pieszych (przede wszystkim plac Hallera, Wileńska, Namysłowska).

Jak do tej pory mamy:

- 1000 mb pasów rowerowych na Radzymińskiej

- 3x krótkie kontrapasy, a w zasadzie dopuszczenie ruchu rowerów pod prąd na zasadach ogólnych

- zalegalizowanie skrętu w lewo z mostu Śląsko-Dąbrowskiego do parku Praskiego

- 4 wyniesienia przejść dla pieszych

- 15 azylów lub półwyspów osłaniających przejścia dla pieszych

- 2 nowe przejścia dla pieszych z azylami (Wileńska - brakujące na skrzyżowaniach)

Komentarze, uzupełnienia?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 22:16 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Wt paź 21, 2014 14:45
Posty: 26
Może jakieś ułatwienie skrętu z DDR przy Sokolej w lewo w Jagiellońską? Przydałby się np. przejazd rowerowy przez Jagiellońską na zachodniej stronie skrzyżowania z Sokolą. Może pasy rowerowe na Wileńskiej i dopuszczenie ruchu rowerowego pod prąd na Czynszowej?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 7:41 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 28, 2011 11:51
Posty: 76
Lokalizacja: Praga Północ
olek napisał(a):
- zalegalizowanie skrętu w lewo z mostu Śląsko-Dąbrowskiego do parku Praskiego
Komentarze, uzupełnienia?


Jak nie drzwiami, to oknem? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 7:42 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 28, 2011 11:51
Posty: 76
Lokalizacja: Praga Północ
A tak serio - może wymiana nawierzchni na głównej alei Parku Praskiego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 13:58 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
Tylko, że to droga zabawa raczej, choć na pewno potrzebna.

Z danych ECC wynika, że na Ratuszowej już teraz pasy by się przydały:
http://rowery.um.warszawa.pl/sites/rowe ... 0ECC_0.png


Z resztą na stravie jest identycznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 18:52 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
piter napisał(a):
Może jakieś ułatwienie skrętu z DDR przy Sokolej w lewo w Jagiellońską? Przydałby się np. przejazd rowerowy przez Jagiellońską na zachodniej stronie skrzyżowania z Sokolą.


Dużo kasy, a skrzyżowanie i tak ma zostać raz jeszcze przebudowane w najbliższych latach.

piter napisał(a):
Może pasy rowerowe na Wileńskiej


Parkowanie niemal wyłącznie prostopadłe, straszny płacz byłby o te miejsca. Jak się dołoży cztery azyle na Wileńskiej, to trochę uspokoi ruch.

piter napisał(a):
i dopuszczenie ruchu rowerowego pod prąd na Czynszowej?


To kupuję - nie wiedziałem, że Czynszowa jest jednokierunkowa.

artur.tondera napisał(a):
A tak serio - może wymiana nawierzchni na głównej alei Parku Praskiego?


Przemknęło mi to przez myśl, ale czy to nie jest sprawa, z którą odpowiednie miejskie jednostki (ehem, ehem :wink:) poradziłyby sobie samodzielnie, bez konieczności przepychania przez budżet partycypacyjny?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 20:05 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz cze 05, 2014 10:47
Posty: 178
olek napisał(a):
To kupuję - nie wiedziałem, że Czynszowa jest jednokierunkowa.

Środkowa też.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 20:55 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Wt paź 21, 2014 14:45
Posty: 26
Z tym że na Środkowej nikt nie zgodzi się na jakikolwiek ruch pod prąd. Patrząc "z prądem" lewą stronę ulicy zajmuje torowisko tramwajowe, a prawą pas dla samochodów, po obu stronach mamy też parkowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 11, 2015 22:18 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Zaktualizowałem i uzupełniłem rysunek:

http://wrzutnia.zm.org.pl/pub/budzet/20 ... rowery.jpg

"Wyspy" oznaczają zarówno azyle jak i zawężenia, może potem rozróżnię na rysunku. Kółeczka to głównie przejazdy do wyznaczenia lub korekty, za wyjątkiem tego skrętu w lewo do parku.

Zastanawiam się jeszcze nad:

- pasem rowerowo-autobusowym w ul. Wileńskiej od Inżynierskiej do Targowej. Stricte rowerowy nie przejdzie, bo trzeba by zrobić rzeź parkingową, a jak kiedyś jeździłem autobusem to miałem wrażenie że by się tam przydał autobusowy. Z tym, że teraz mniej autobusów tam jeździ.

- pasami rowerowymi na Targowej, zamiast/obok tej dziadowskiej ścieżki. Na jezdni północnej kosztem zwężenia pasów ruchu (jest 1,5 - 1,95 m do odzyskania), na południowej kosztem kasacji jednego żeby było symetrycznie (2x2 a nie 2+3). Z tym, że może lepiej jeszcze o Targową powalczyć innym trybem.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 11, 2015 22:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Co do Targowej w pełni się zgadzam, ta "ddr" przypomina mi technologię stosowaną jakieś 15 lat temu. Co najmniej.
Nawet się cieszę, że zabrakło przejazdu przez Ząbkowską - dzięki temu mogę legalnie zignorować jej istnienie.

Zastanawiam się jeszcze nad aspektem Sokolej. Po pierwsze - zmniejszyć liczbę świateł do pokonania przez wyznaczenie jakiegoś zjazdu w Jagiellońską w stronę Solidarności, po drugie wyznaczenia jakiejś trasy łączącej Radzymińską z Sokolą z pominięciem kocich łbów. Markowska + Kijowska + parking pasowałyby najlepiej, ale primo brakuje czwartego przejścia przez Sokola/Jagiellońska, secundo nie wiem jak miasto na to kiedy są mniej lub bardziej mgliste projekty zrobienia tu jakiegoś megaskrzyżowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL