Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Z których kontrapasów byś korzystał/a?
Zakroczymska od Wójtowskiej do Franciszkańskiej 3%  3%  [ 5 ]
Podwale od Kilińskiego do Senatorskiej 6%  6%  [ 11 ]
Elektoralna od al. Jana Pawła II do Przechodniej 5%  5%  [ 8 ]
Kredytowa od pl. Dąbrowskiego do Mazowieckiej 3%  3%  [ 5 ]
Oboźna od Kopernika do Browarnej 6%  6%  [ 10 ]
Widok od Marszałkowskiej do Kruczej 5%  5%  [ 8 ]
Nowogrodzka od Chałubińskiego do Emilii Plater 9%  9%  [ 16 ]
Nowogrodzka od Poznańskiej do Emilii Plater 10%  10%  [ 17 ]
Emilii Plater od Koszykowej do Nowogrodzkiej 10%  10%  [ 18 ]
Poznańska od Wspólnej do al. Jerozolimskich 6%  6%  [ 11 ]
Hoża od Poznańskiej do Chałubińskiego 8%  8%  [ 14 ]
Mokotowska od Pięknej do placu 3 Krzyży 11%  11%  [ 19 ]
Wiejska od Frascati do Prusa 2%  2%  [ 3 ]
Śniadeckich od pl. Politechniki do Waryńskiego 4%  4%  [ 7 ]
Polna od Waryńskiego do Jaworzyńskiej 5%  5%  [ 8 ]
Koszykowa od Mokotowskiej do pl. na Rozdrożu 9%  9%  [ 16 ]
Liczba głosów : 176
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 19:39 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
No dobra, to teraz Śródmieście, nikt się jakoś nie kwapi, a to przecież kluczowa dzielnica. Proponuję pakiet dopuszczenia ruchu pod prąd w kluczowych ulicach - tam, gdzie ludzie jeżdżą i faktycznie będą korzystać. Unikamy dotykania sygnalizacji świetlnej, w szczególności "dużych" (Marszałkowska, Jerozolimskie itp.). Moje typy:

- Zakroczymska od Wójtowskiej do Franciszkańskiej - 180 m;

- Podwale od Kilińskiego do Senatorskiej - 350 m (dalej zalegalizowanie przejazdu rowerzystów przez plac Zamkowy do Krakowskiego Przedmieścia);

- Elektoralna od JP2 do Przechodniej - 520 m;

- Oboźna od Kopernika do Sewerynów - 100 m - i od Dynasy do Browarnej - 170 m;

- Kredytowa od pl. Dąbrowskiego do Mazowieckiej - 240 m (potrzebne?)

- Widok od Marszałkowskiej do Kruczej - 330 m

- Nowogrodzka od Chałubińskiego do Emilii Plater - 220 m - i od Poznańskiej do Emilii Plater - 300 m;

- Emilii Plater od Koszykowej do Nowogrodzkiej - 540 m;

- Poznańska od Hożej / Wspólnej (między Hożą a Wspólną jest kontrapas dla karetek) do al. Jerozolimskich - 300 m;

- Hoża od Poznańskiej lub Emilii Plater do Chałubińskiego 210 lub 520 m (pod ministerstwo ;-);

- Śniadeckich od placu Politechniki do ścieżki w Waryńskiego - 260 m;

- Polna od projektowanej ścieżki w Waryńskiego do Jaworzyńskiej - 100 m;

- Mokotowska od Pięknej do placu 3 Krzyży (przez placem wyprowadzenie na chodnik do istniejącego przejazdu przez al. Ujazdowskie) - 490 m;

- Koszykowa od Mokotowskiej do placu na Rozdrożu (zgodnie z sugestią JJ, ale nie wiem czy nie będzie trzeba do tego przerabiać sygnalizacji przy Mokotowskiej) - 360 m;

- Wiejska od Frascati do Prusa - 190 m.

Razem nieco ponad 5 km. Przyjmując górne oszacowanie kosztów - 500 tys. zł. Z budżetu 2,64 mln powinno dać radę o to zawalczyć, ale można też trochę projekt pociąć. Albo podzielić na dwa.

Nie wpisywałem Mokotowskiej od al. AL do Zbawiciela (powinno być zrobione w tym roku w ramach frezowania) i Marszałkowskiej od pl. Konstytucji do pl. Unii (większy projekt). Nie ruszałem przecznic Kruczej, bo tam w zasadzie wszystko wymaga przebudowy sygnalizacji.

Nie przejmowałem się parkowaniem skośnym - to nie ma oparcia ani w żadnych przepisach ani w badaniach, to powinien być problemem urzędników a nie zgłaszających wniosek. Albo interpretacja się zmieni, albo trzeba będzie przeorganizować parkowanie.

Generalnie nie jest to projekt równie ambitny jak np. w Radomiu (w tym roku w budżecie partycypacyjnym wygrał projekt dopuszczenia ruchu pod prąd na 33 ulicach), Krakowa też raczej nie dogonimy, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że mieszkamy w Warszawie.

Proponuję się zastanowić przez parę dni, co by tu jeszcze ewentualnie dopisać, a potem byśmy zrobili prawybory ;-) Tzn. jakąś sondę, które odcinki są faktycznie istotne.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 24, 2014 18:43 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Pomysł bardzo fajny. Pokusiłem się o zrobienie mapki: https://mapsengine.google.com/map/edit? ... AhofORR4x0 .

Świetny pomysł z wprowadzeniem kontrapasa na Polnej na ścieżkę, by nie musieć ruszać sygnalizacji.

Cytuj:
- Poznańska od Hożej / Wspólnej (między Hożą a Wspólną jest kontrapas dla karetek) do al. Jerozolimskich - 300 m;


Rozumiem, że dociągnięcie Poznańskiej do placu Politechniki odpada ze względu na szerokość?

Cytuj:
- Koszykowa od Mokotowskiej do placu na Rozdrożu (zgodnie z sugestią JJ, ale nie wiem czy nie będzie trzeba do tego przerabiać sygnalizacji przy Mokotowskiej) - 360 m;


A jak chcesz zakończyć na placu bez ruszania sygnalizacji? Może jako rozwiązanie tymczasowe zrobić zawrotkę do al. Wyzwolenia i tam kontrapas na jednokierunkowej końcówce? Analogicznie, gdyby skrzyżowanie z Mokotowską odpadało, można by dodać Natolińską - byłby dojazd do alei Róż.

Cytuj:
- Emilii Plater od Koszykowej do Nowogrodzkiej - 540 m;


Przy Koszykowej też trzeba by się pobawić z sygnalizacją -- alternatywą mogłoby być przedłużenie o kontrapas na Wilczej (Koszykowa-Plater).
olek napisał(a):
Generalnie nie jest to projekt równie ambitny jak np. w Radomiu (w tym roku w budżecie partycypacyjnym wygrał projekt dopuszczenia ruchu pod prąd na 33 ulicach)


Tak trochę na boku, ciekawa jest lista projektów odrzuconych -- w zasadzie wszystkie piesze (przejścia, przystanki) odrzucili "ze względów bezpieczeństwa". Aż dziw, że przyjęli projekt, który zachęca rowerzystów do niepozostawiania w domu. A wiadomo, jaki jest koszt radomskiego projektu? Coś nie mogę na stronie miasta znaleźć - jest tylko opis.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 25, 2014 22:56 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
Cytuj:
Razem nieco ponad 5 km. Przyjmując górne oszacowanie kosztów - 500 tys. zł. Z budżetu 2,64 mln powinno dać radę o to zawalczyć, ale można też trochę projekt pociąć. Albo podzielić na dwa.


Pociąć ewentualnie tak. Dzielić na dwa nie ma sensu, bo sami sobie robimy konkurencję. No chyba, ze ktoś będzie oddawał np. 2 głosy na projekty rowerowe, a pozostale 3 na inne.

Jeden większy projekt też potem łatwiej będzie komunikować i promować.


Wydaje mi się, ze 0,5 mln z 2,5 to chyba cały czas jest chyba poziom do zdobycia. Nawet mimo silnej konkurencji w Śródmieściu.

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sty 27, 2014 22:12 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
axxenfall napisał(a):
Rozumiem, że dociągnięcie Poznańskiej do placu Politechniki odpada ze względu na szerokość?


Przede wszystkim ze względu na sygnalizację na skrzyżowaniu z Koszykową. Zwróć uwagę, że na południowym odcinku Poznańskiej jest odwrotny kierunek niż na północnym. Moim zamiarem było udrożnienie przejazdu w kierunku na północ, bo tego mi bardziej brakuje. Na południe można jechać Emilii Plater - Noakowskiego, stosunkowo niewiele nadkładając.

Cytuj:
A jak chcesz zakończyć na placu bez ruszania sygnalizacji?


Na spotkaniu Janek Jakiel mówił, że w ramach przejścia dla pieszych na placu na Rozdrożu mają być też robione przejazdy, do których można by się podpiąć. Zresztą to właśnie on zaproponował ten odcinek, mnie to nie po drodze nigdzie.

Cytuj:
Przy Koszykowej też trzeba by się pobawić z sygnalizacją -- alternatywą mogłoby być przedłużenie o kontrapas na Wilczej (Koszykowa-Plater).


A są wyznaczone pasy ruchu na wlocie? Wydaje mi się, że nie, sygnalizatorów po lewej też nie pamiętam. Wyznaczenie kontrapasa, na który można by teoretycznie tylko wjechać skręcając z Koszykowej w prawo, nie powinno ingerować w sygnalizację. Oczywiście, zrobienie przejazdu na ten kontrapas z dziwoląga na Noakowskiego to inna bajka.

Tak naprawdę do rozdziewiczenia tego obszaru rowerowo wystarczyłoby zrobić albo kontrapas w Poznańskiej, albo w Emilii Plater. Wpisałem oba, bo nie jestem pewien, który łatwiejszy. Na Emilii Plater problemem jest skrzyżowanie z Koszykową, na Poznańskiej może się okazać, że od wpuszczenia rowerów na kontrapas dla karetek krowy przestaną mleko dawać.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lut 01, 2014 19:43 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Wyrzuciłem do oddzielnego wątku, bo chcę zrobić sondę i ewentualnie trochę jeszcze przyciąć projekt, jakby się okazało, że wybrałem ulice, którymi nikt nie chce jeździć. Więc proszę o zaznaczenie, które ulice by Was interesowały. Oczywiście, jeśli przeoczyłem jakąś istotną ulicę, którą można obdarować kontrapasem bez dotykania sygnalizacji, to proszę dopisać.

Mapka:
Obrazek

Większa mapka:
http://wrzutnia.zm.org.pl/pub/budzet/ko ... iescie.jpg

Mapka Maćka:
https://mapsengine.google.com/map/viewe ... AhofORR4x0

Opis:

Projekt polega na dopuszczeniu ruchu rowerów "pod prąd" na 17 ulicach lokalnych w dzielnicy Śródmieście o łącznej długości 4,9 - 5,2 km:

- Zakroczymska od Wójtowskiej do Franciszkańskiej - 180 m;

- Podwale od Kilińskiego do Senatorskiej - 350 m (dalej zalegalizowanie przejazdu rowerzystów przez plac Zamkowy do Krakowskiego Przedmieścia);

- Elektoralna od al. Jana Pawła II do Przechodniej - 520 m;

- Kredytowa od pl. Dąbrowskiego do Mazowieckiej - 240 m;

- Oboźna od Kopernika do Sewerynów - 100 m - i od Dynasy do Browarnej - 170 m;

- Widok od Marszałkowskiej do Kruczej - 330 m;

- Nowogrodzka od Chałubińskiego do Emilii Plater - 220 m - i od Poznańskiej do Emilii Plater - 300 m;

- Emilii Plater od Koszykowej do Nowogrodzkiej - 540 m;

- Poznańska od Wspólnej do al. Jerozolimskich - 300 m;

- Hoża od Poznańskiej lub Emilii Plater do Chałubińskiego - 210 lub 520 m;

- Mokotowska od Pięknej do placu 3 Krzyży (przez placem wyprowadzenie na chodnik do istniejącego przejazdu przez al. Ujazdowskie) - 490 m;

- Wiejska od Frascati do Prusa - 190 m;

- Śniadeckich od placu Politechniki do ścieżki w Waryńskiego - 260 m;

- Polna od projektowanej ścieżki w Waryńskiego do Jaworzyńskiej - 100 m;

- Koszykowa od Mokotowskiej do placu na Rozdrożu (do projektowanego przejazdu obok przejścia dla pieszych po północnej stronie placu) - 360 m.

Uzupełnieniem kontrapasów w Hożej i Poznańskiej powinno być dopuszczenie ruchu rowerów na kontrapasie dla karetek.

Wytypowane odcinki mają duże znaczenie dla ruchu rowerowego, a jednocześnie nie wymagają ingerencji w sygnalizację świetlną.

W zależności od lokalizacji, szerokości jezdni, natężenia i prędkości ruchu samochodowego możliwe jest wyznaczenie kontrapasów oznakowaniem zarówno poziomym jak i pionowym lub dopuszczenie ruchu pod prąd tylko oznakowaniem pionowym.

Uzasadnienie:

Projekt ułatwi poruszanie się po Śródmieściu rowerem z pominięciem najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych ulic. Poprawi dostępność Śródmieścia i bezpieczeństwo ruchu. Służyć będzie zarówno mieszkańcom jak i dojeżdżającym do Śródmieścia.

Jazda "pod prąd" Nowogrodzką lub Widok jest bezpieczniejsza niż "z prądem" w al. Jerozolimskich. W miastach Niemiec, Holandii, Belgii czy Francji większość ulic jednokierunkowych jest dwukierunkowa dla rowerzystów - np. w Brukseli 80%. Również w wielu miastach polskich tabliczka "nie dotyczy rowerów" to normalny widok pod znakami zakazu wjazdu - w Gdańsku takie rozwiązanie jest już na 100 ulicach. Najwyższy czas, by szerzej zastosować tę organizację ruchu także w Warszawie!

Kosztorys:

- dopuszczenie ruchu rowerów pod prąd na 5,2 km ulic (w tym projekty organizacji ruchu, oznakowanie pionowe i poziome) - ok. 500 tys. zł

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 12:47 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
ZTP w tym roku ma zmodernizować ul. Elektoralną więc z kontrpasem może być problem.
P.S. Skrót od słowa Aleje (Al. Jerozolimskie, Al. Ujazdowskie) pisze się zawsze z dużej litery.

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 12, 2014 10:13 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Pawrzes napisał(a):
ZTP w tym roku ma zmodernizować ul. Elektoralną więc z kontrpasem może być problem.


Ostatecznie wykreśliłem Elektoralną, Kredytową, Śniadeckich i Wiejską. Zostały niecałe 4 km.

Oczywiście w normalnym mieście to nie byłby problem, tylko okazja by zrealizować wniosek wcześniej. A nawet bez wniosku patafiany z ZTP powinny same z własnej inicjatywy spytać się, czy tam by się nie przydał ruch rowerów pod prąd.

Cytuj:
P.S. Skrót od słowa Aleje (Al. Jerozolimskie, Al. Ujazdowskie) pisze się zawsze z dużej litery.


Słusznie. Niestety, formularz wniosku jest - w pewnym uproszczeniu - niezapisywalny, jak się wydrukuje, to nie da się poprawić.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 12, 2014 11:33 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
olek napisał(a):
Pawrzes napisał(a):
Słusznie. Niestety, formularz wniosku jest - w pewnym uproszczeniu - niezapisywalny, jak się wydrukuje, to nie da się poprawić.

Ja korzytsam z Linuxowego evince do pdfów. Zapisuje wszytskie formularze, jednak nie wszystkie sa widoczne podczas wydruku. Z polskich liter drukuje tylko "ó" i "ł" :)

Edit:
Przekonwertowalem pdfa do formatu open office Draw. Troche text wlazi na formularze. Trzeba samemu dodawac pola textowe. Mozliwy jest zapis i edycja. nie moge dodac pliku na forum wiec jak ktos jest chetny to przesle mailem.

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Ostatnio edytowano Śr lut 12, 2014 11:52 przez pzinek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 12, 2014 11:39 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 20:06
Posty: 10
Jako że to mój pierwszy post to dzień dobry Wszystkim!
Bardzo dobry pomysł z dopuszczeniem jazdy pod prąd, jestem jak najbardziej za, w wielu sytuacjach to bardzo ułatwia poruszanie się na rowerze.
Mam propozycję dodatkowych kontrpasów (lub dopuszczenia ruchu rowerowego pod prąd na zasadach ogólnych) w Śródmieściu, generalnie chodzi o rejon Solca i Powiśla i ułatwienie to przydałoby się na:
1. ul. Koźmińskiej (od Górnośląskiej do Śniegockiej) - ok. 160m - parkowanie równoległe
2. ul. Smulikowskiego (od Tamki do Dobrej albo chociaż na dłuższym odcinku tej ulicy) - ok. 300m. Na krótszym odcinku trzeba pewnie przeorganizować parkowanie, na dłuższym parkowanie równoległe.
3. ul. Jaracza (od Dobrej do Wybrzeża Kościuszkowskiego jakieś 200m - tu niestety z jednej strony parkowanie skośne.

A można zapytać dlaczego Wiejska wypadła, przecież tam jest bardzo wskazane zachowanie ciągłości do Pl. 3 Krzyży?

pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 12, 2014 15:40 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
pzinek napisał(a):
Ja korzytsam z Linuxowego evince do pdfów. Zapisuje wszytskie formularze, jednak nie wszystkie sa widoczne podczas wydruku. Z polskich liter drukuje tylko "ó" i "ł" :)


Dlatego napisałem "w pewnym uproszczeniu", nie wchodząc w szczegóły. Też tak próbowałem przy pierwszym wniosku, potem jak otworzyłem na innym kompie pod Acrobatem, to odkryłem kwiatki typu "ZŻelazna", "bezpieczeńnstwo" itp. Pracowicie poprawiłem, po czym się po wydrukowaniu okazało, że jedno pole pozostało bez polskich znaków. Odpuściłem, wypełniam w Acrobacie, drukuję do PS i nie poprawiam.

Technicznie ten budżet jest zorganizowany słabo - jesteśmy dopiero na etapie pisania, a przecież potem jeszcze te złożone na papierze wnioski jeszcze będzie trzeba jakoś prezentować ludności. I co - wywieszą skany? OCR? będą przeklepywać z wydruku z powrotem do komputera? Ciekawe, czy w efekcie takiej konwersji mój wniosek zacznie dotyczyć muzyki ("kontrabasy" ;-)

Brownie napisał(a):
A można zapytać dlaczego Wiejska wypadła, przecież tam jest bardzo wskazane zachowanie ciągłości do Pl. 3 Krzyży?


Bo najmniej osób na nią zagłosowało. Zależy mi na tym, żeby to były odcinki po których faktycznie ludzie będą jeździć. A najwyraźniej Wiejska poza posłami mało komu jest po drodze.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL