Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 15:00 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So paź 05, 2013 21:44
Posty: 5
Witam serdecznie!

Piszę w sprawie projektu budowy ścieżki spacerowej, potocznie zwanej rowerową na Wilanowie.
Przeżyłem mały horror kiedy zobaczyłem co szykuje nam Urząd Dzielnicy.
http://wilanow.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=197
Powstaje kolejny bubel który pięknie będzie istnieć w parze z bublami na sąsiednich ulicach Sarmackiej i Osi Królewskiej. Oczywistą oczywistością dla mnie jest, że na ulicy Klimczaka powinny powstać pasy rowerowe a nie DDR i to nie tak idiotycznie poprowadzony.

A, i jeszcze tutaj - oczywiście w planie kostka betonowa na "ścieżce" rowerowej
http://wilanow.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=197

To jest jakaś kompletna porażka... piszę tutaj ponieważ bardzo bym chciał coś z tym zrobić i z motyką przekonywać urzędników by jednak się opamiętali. Niestety, nie mam pojęcia jak napisać odpowiednie pismo i jak je rozsądnie uargumentować. Czy jakaś pomocna dłoń mogłaby się zlitować nad Wilanowskimi rowerzystami i pomóc w tej sprawie? :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 18:00 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Można zwrócić uwagę na fakt, że zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Warszawy, jak też informacją podaną przez dzielnicę Klimczaka jest ulicą o klasie L (lokalna). Dla ulic takiej kategorii prawo (Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie) nie przewiduje możliwości zastosowanie przekroju 2 jezdni po 2 pasy ruchu, a jedynie 1x2. Zresztą taki przekrój jest zapisany w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego - widocznie dlatego chcą go zmienić.

Niestety, w tym samym studium zapisano tam planowaną ścieżkę rowerową (dokument powstał jeszcze zanim do autorów dotarło istnienie czegoś takiego jak pasy rowerowe, mimo że pierwsze już w Warszawie funkcjonowały). Studium, w przeciwieństwie do PZP nie ma jednak bezpośredniej mocy wiążącej.

Na pewno zatem należy sprawdzić, czy procedura zmiany PZP, o której jest mowa na stronie, jeszcze trwa i jeśli tak, zgłosić uwagi przeciw jego zmianie na niezgodne z prawem w zakresie parametrów drogi klasy L.

A ogólne argumenty przeciw wydzielonej ścieżce przy ulicy lokalnej można prześledzić na sąsiednim, ursynowskim przykładzie Nugat i Kiedacza, czyli m.in. http://www.zm.org.pl/?a=ursynow_pasy-107 , http://www.zm.org.pl/?a=nugat_kiedacza-136 , http://www.zm.org.pl/?a=nugat-13a . Niestety, pola Wilanowskie są przykładem pasji wsadzania ścieżek tam, gdzie absolutnie ich być nie powinno - powstają nawet przy ulicach czysto osiedlowych.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 22, 2013 20:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Dawno tam nie byłem ale... wydaje mi się, że ta DDR nie wygląda tak strasznie. Nie ma na niej nieciągłości, łączy się logicznie z Przyczółkową. Jeżeli do Rzeczypospolitej doprowadzona jest DDR po tej samej stronie (czyli nie trzeba zmieniać stron ulicy co chwilę) to bym tak bardzo na ten pomysł nie pomstował. Oczywiście wąska ulica z pasami pewnie byłaby lepsza, ale i to proponowane rozwiązanie nie wydaje mi się takie tragiczne jak to przedstawiacie. Zwłaszcza, że mniej zaawansowani rowerzyści panicznie boją się jezdni to taka droga jest dla nich całkiem odpowiednia.

A kostka nie wchodzi chyba w rachunek bo prawo wymusza asfalt.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 24, 2013 20:47 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): So paź 05, 2013 21:44
Posty: 5
Dzięki za odpowiedź.

Hermes, może trochę przesadzam, ale mam po prostu bardzo złe doświadczenie z istniejącymi DDRami na polach wilanowskich. Problemem dla mnie jest fakt, że w proponowanym kształcie powstanie przeskalowana ulica w miejsce istniejącej jezdni z progami zwalniającymi. Proponowany DDR nie będzie w ogóle obsługiwać południowej pierzei ulicy Klimczaka gdzie będzie jeszcze więcej lokali usługowych niż obecnie. Dojazd do południowej pierzei ul. Klimczaka zatem będzie się musiał odbywać po 2 pasmowej jezdni, co na pewno zwiększy paniczny strach mniej zaawansowanych rowerzystów. Powstanie coś podobnego do Al. Rzeczypospolitej, tyle, że z drogą rowerową po jednej stronie. Al. Rzeczypospolitej póki co jest jedynie tranzytową ulicą więc to nie jest w ogóle problem, ale Klimczaka taka nie jest. A powstanie kolejna autostrada przecinająca osiedle wszerz. Oczywiście na 100% na wszystkich przejazdach nie będzie się dało normalnie przejechać z prędkością większą niż 5-10 km/h bo zostaną źle wykonane i nie ma co się łudzić, że będzie inaczej. O ironio, południowa odnoga tego DDRu wzdłuż Kieślowskiego dochodzi do "śródmieścia" miasteczka Wilanów i lokalnego placu miejskiego. Ja jednak mam nadzieję na nieco inny kształt śródmieścia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 27, 2013 10:33 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Fakt, o lokalach usługowych nie pomyślałem. Ja się zgadzam, z tym co piszesz w 100%, tylko generalnie moja wiara w to, że nasi urzędnicy i inżynierowie zrobią choć jedną ulice w Warszawie dobrze jest mała. Z drugiej jednak skoro Pełnomocnik rozmawiał z burmistrzem Wilanowa i jest szansa na normalność, to tylko trzeba się cieszyć i pilnować.

W każdym razie wydaje mi się, że problemem jest przewymiarowana ulica w centrum osiedli, złe położenie DDR, a nie sam fakt powstania DDR. Jak dla mnie trochę źle wygląda, gdy rowerzyści ciągle krytykują powstawanie takich dróg.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL