Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 15:00 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
W pismach które poszły są adresy, te kopie zamieszczone tutaj ich nie mają. Jak ZDM nie przekaże w ustawowym terminie do Galasa, a zdaje się, że mają taki obowiązek, to sam mu prześlę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sie 22, 2013 8:14 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
I przyszła odpowiedź na drugie pismo do ZOM dotyczące naruszenia skrajni na DdR przy Maczka. Jak zrobią, to będzie pierwszy mały sukcesik :)

I przyszło również przekierowanie sprawy sygnalizacji do inż. Galasa:
Cytuj:
Zarząd Dróg Miejskich przesyła do rozpatrzenia zgodnie z kompetencjami pismo Pana
Łukasza J. W sprawie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Powstańców
Śląskich i Maczka.

Jednocześnie informujemy, ze W tut. urzędzie złożone do opinii projekty
sygnalizacji, które na zlecenie Tramwajów Warszawskich opracowania Vialis Polska.
W projektach tych planowana jest Zmiana strategii sterowania m. in. na omawianym
skrzyżowaniu. Zwracamy się z prośbą, by na etapie zatwierdzania przez Pańskie biuro
powyżej Wspomnianej dokumentacji pod uwagę postulaty zgłoszone przez Pana
Lukasza J.


Wysyłam pismo o dostęp do projektów opracowanych przez Vialis Polska w trybie dostępu do informacji publicznej.


Załączniki:
PISMO ZOM 002.jpg
PISMO ZOM 002.jpg [ 93.37 KiB | Przeglądane 3988 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 25, 2013 12:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
blat23 napisał(a):
I przyszła odpowiedź na drugie pismo do ZOM dotyczące naruszenia skrajni na DdR przy Maczka. Jak zrobią, to będzie pierwszy mały sukcesik :)

I przyszło również przekierowanie sprawy sygnalizacji do inż. Galasa:
Cytuj:
Zarząd Dróg Miejskich przesyła do rozpatrzenia zgodnie z kompetencjami pismo Pana
Łukasza J. W sprawie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Powstańców
Śląskich i Maczka.

Jednocześnie informujemy, ze W tut. urzędzie złożone do opinii projekty
sygnalizacji, które na zlecenie Tramwajów Warszawskich opracowania Vialis Polska.
W projektach tych planowana jest Zmiana strategii sterowania m. in. na omawianym
skrzyżowaniu. Zwracamy się z prośbą, by na etapie zatwierdzania przez Pańskie biuro
powyżej Wspomnianej dokumentacji pod uwagę postulaty zgłoszone przez Pana
Lukasza J.


Wysyłam pismo o dostęp do projektów opracowanych przez Vialis Polska w trybie dostępu do informacji publicznej.


Mi się wydaje, że system sygnalizacji przy torach działa dobrze - tzn. świeci się tam zielone światło na DDR i zmienia automatycznie na czerwone gdy jedzie tramwaj. Problemem jest detekcja po obu stronach jezdni gdzie są przyciski i to jest niezgodne z prawem. Mam nadzieje, że nie zmienią na gorsze... choć z drugiej strony taka reorganizacja to dobry moment na zlikwidowanie tej nielegalnej i szkodliwej detekcji właśnie przy jezdni.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 05, 2013 15:31 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
blat23 napisał(a):
- zieleń na ekranach dźwiękochłonnych przy Maczka pismo


zrobione

blat23 napisał(a):
- nierówności na DDR przy Prymasa, przed Obozową pismo


zrobione, chociaż nie dostałem info na maila

Jestem jak na razie zadowolony, chociaż naprawa kostki jest trochę "na odwal się" imho, ale ta technologia tak ma po prostu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 9:10 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
Mam pytanie.

Dostałem odpowiedź od Tramwajów Warszawskich w sprawie projektu zmian sygnalizacji na Powstańców Śląskich. Napisali mi, że to wersja robocza. Czy mam prosić o jej przesłanie, czy może czekać na wersję końcową?

Ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale może ktoś z ZM mógłby te projekty przejrzeć przed ich "dopracowaniem". Z tego co wiem ZDM wydał o nich opinię negatywną.

G.Madrjas napisał(a):
W nawiązaniu do Pańskiego wystąpienia R/08/0/1/b z dnia 26 sierpnia uprzejmie informuję, że omawiane projekty nie otrzymały jeszcze zatwierdzenia Inżyniera Ruchu m. st. Warszawy. Są zatem materiałem roboczym.

Czy w związku z powyższym podtrzymuje Pan chęć ich otrzymania na tym etapie, gdy zajść w nich mogą jeszcze znaczące zmiany?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 27, 2014 17:24 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Nie wiem czy ktoś o tym pisał bo to pewnie dosyć stare ale wytyczyli objazd przy okazji przebudowy Maczka/Prymasa
Obrazek

Z jeden strony mogliby go zostawić na stałe. Z drugiej jednak strony może się okazać, że za chwile maźnięcie farbą po płytach to idealny sposób na wytyczanie DDRów w Warszawie...

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 21, 2014 16:53 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Hermes napisał(a):
Ostatnio miałem okazje przejechać się wzdłuż Prymasa i odkryłem, że stan DDR wzdłuż jest tragiczny:
Kawałek przy Maczka:
Obrazek

Do ZOM poszedł wniosek o wycięcie chaszczy i oczyszczenie, a do ZDM o naprawę nawierzchni.


Robią nowy przebieg tego odcinka:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 14:29 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Pawrzes napisał(a):


No szkoda tylko, że usunięcie kawałka tej konstrukcji (betowono-ziemny ekran?) jest nie do zrobienia. Nikomu tam nie pomaga, a jak ograniczał widoczność tak dalej będzie to robił.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL