Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 16, 2013 16:58 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Ostatnio miałem okazje przejechać się wzdłuż Prymasa i odkryłem, że stan DDR wzdłuż jest tragiczny:
Kawałek przy Maczka:
Obrazek
Obrazek
Do ZOM poszedł wniosek o wycięcie chaszczy i oczyszczenie, a do ZDM o naprawę nawierzchni.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 25, 2013 10:46 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
Dzisiaj widziałem tam panów robotników, którzy młotkami pukali w kostkę w tym miejscu, które na zdjęciu widać. Pewnie dzisiaj po południu będzie już naprawione.

Co do tego DDRa, to właściwie można wysłać wniosek o komplet, bo dalej są przerosty, za zjazdem nad S8 - luźna i nierówna kostka. Dalej nad wiaduktem kolejowym uskoki na dylatacji > 1cm, potem zjazd z wiaduktu kolejowego - krzywa kostka z dużymi nierównościami. Potem przejazd między drzewami przed Obozową - nierówna i luźna kostka (korzenie). Na samym przejeździe nieprzepisowo postawiony słupek. Dalej zjazd w Czorsztyńską zbyt stromy, znów nierówna kostka (chociaż ostatnio się trochę poprawiło). Przy Górczewskiej przed przejazdem są pozostałości jakiegoś wyciętego znaku w kostce. Nieprzepisowe zjazdy/podjazdy na tym przejeździe. Potem znowu nierówna kostka, za torem wrotkowym w kierunku Kasprzaka - szczególnie. Potem jeszcze po drugiej stronie trasy - znowu nierówności i przerosty zieleni, za Wolską znowu w kostce koleiny i do wyrównania wszystkie przejazdy. Najgorzej jest na górce za przystankiem przed tunelem - tam stan nawierzchni woła o pomstę do nieba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 25, 2013 12:36 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
Ano właśnie. I jeszcze dzwonią na człowieka, który próbuje te koleiny na ddr ominąć, w dodatku zapiaszczone ;P

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 8:37 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Ano ZDM wyrównał kostkę, a ZOM dalej nie oczyścił tego syfu który tam panuje. Przynajmniej jest równo:
Obrazek

@blat123
Zachęcam do pisania w sprawie tych usterek. Mogę podzielić się zdjęciami jeśli chcesz bo mam większość z tego o czym piszesz obfotografowane.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 07, 2013 9:58 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
Wysoki krawężnik na Kochanowskiego/Reymonta

Szanowni Państwo,
Wnoszę o obniżenie do przepisowej wysokości nienormatywnych progów na
drodze rowerowej na ulicy róg ul. Kochanowskiego i ul. Reymonta na ścieżce rowerowej.

Uzasadnienie:
Progi mają wysokość około 3-4 cm. Są niebezpieczne, i niezgodne z
obowiązującymi przepisami, które mówią o maksymalnej wysokości do 1 cm.

Załączam link do dokładnej lokalizacji, i dokumentację fotograficzną
(zdjęcia z 6 sierpnia 2013):

https://ssl.panoramio.com/photo/94285511

Bardzo dziękuję, i proszę o odpowiedź drogą elektroniczną.

Kopia: Urząd Dzielnicy Bielany

edit:
i jeszcze jednen do ZDMu na ul roztworowskiego (Bemowo)
http://www.panoramio.com/photo/94285669

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sie 11, 2013 13:58 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Powinni mu wpakowac mandaty zbiorczo za te 6 lat...
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 95256.html
Cytuj:
Samochód na ścieżce kontra rowerzyści. "Od 6 lat tak jeżdżę"
Kierowca samochodu wjeżdża na ścieżkę rowerową i próbuje przepchnąć blokujących mu przejazd cyklistów. Choć cała sytuacja wyglądała groźnie, po kilkuminutowej dyskusji zakończyła się zgodą i przeprosinami.
Cała sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu Słowackiego z Krechowiecką. Zaczęło się, jak wynika z zamieszczonego w internecie filmu, od zajechania drogi rowerzystom.

Nie przepuszczą
Na nagraniu widać samochód osobowy, który przeciskając się pomiędzy słupkami wjeżdża na ścieżkę rowerową, całkowicie blokując jednośladom przejazd. Dwaj cykliści postanowili nie przepuszczać samochodu.
Coraz bardziej zdenerwowany kierowca rusza i dotyka zderzakiem przedniego koła roweru. Zaczyna się robić nerwowo. Mężczyzna wysiada z pojazdu i zaczyna tłumaczyć, ze ma ciężkie rzeczy, które musi zawieźć pod swój zakład, który znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej. Jako argument podaje, że parkuje tak od sześciu lat. Trzeba przyznać, że nie jest w tym osamotniony. Za słupkami stoi już kilka samochodów. Rowerzyści nie chcą jednak ustąpić.

Nie rób drugiemu
Internauta, który opublikował film pyta retorycznie, dlaczego takie rzeczy nagminnie się zdarzają? Piętnuje też złe zachowania rowerzystów, wytykając im jazdę po chodniku, gdzie jest miejsce pieszych.


Zastanawia się jak czułby się nagrany kierowca, gdyby role się odwróciły i to on byłby rowerzystą. Zakłada, że nie przyznał by sam sobie racji. - W takim razie dlaczego przyzwalamy sobie na zachowania, których nie aprobujemy, gdy skierowane są wobec nas? – pyta.

Przeprosiny
Wymiana zdań trwa kilka minut. Emocje coraz bardziej się tonują, a kierowca osobówki przyznaje, że sam jeździ rowerem i „motorynką”, więc wie, że cykliści bywają źle traktowani na drodze. Rowerzysta mówi zaś, że też ma samochód. Przyznaje, że zawsze buntuje się jednak widząc samochód na ścieżce.
Dyskusja kończy się przeprosinami. – Za to, że tu wjechałem nie będę przepraszał, ale mój skandaliczny błąd był taki, że panu zajechałem drogę. Nie zauważyłem pana. Postąpiłem nieładnie i za to pana przepraszam – powiedział w końcu kierowca, poczym przejechał po ścieżce i zaparkował na chodniku.

wp//par

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 11:03 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
Posłałem dzisiaj 4 pisma:
- zieleń przy Prymasa Tysiąclecia (przed zakrętami) pismo
- zieleń na ekranach dźwiękochłonnych przy Maczka pismo
- nierówności na DDR przy Prymasa, przed Obozową pismo
- sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Maczka, Powstańców, Reymonta (nieprzepisowa detekcja rowerów) pismo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 12:36 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
dobra robota! W czwartym piśmie wkleiłeś początek z poprzedniego pisma.

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 12:54 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz lip 25, 2013 10:40
Posty: 16
Uff, na szczęście poszło do ZDM dobre :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 19, 2013 14:54 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Czwarte pismo powinno pójść chyba do Miejskiego Inżyniera Ruchu a nie do ZDM. I od razu uprzedzam, że trzeba dodać swój adres bo wymaga. Ale ogólnie bardzo fajnie, że wysłałeś.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL