Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 14, 2013 10:07 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
News nie pasował mi do żadnego istniejącego wątku. Założyłem więc nowy. :)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=3
Cytuj:
Burmistrz-rowerzysta chce zmniejszyć liczbę samochodów w Rzymie
PAP | dodane (04:50)
Nowy burmistrz Rzymu Ignazio Marino zapowiedział, że doprowadzi do zmniejszenia o 20 procent liczby samochodów na ulicach i nakłoni mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej oraz rowerów. Obiecał to w wywiadzie, którego udzielił pedałując na tandemie.
Wybrany w czerwcu 58-letni centrolewicowy burmistrz, wybitny chirurg- transplantolog, jest zapalonym cyklistą. Na rowerze jeździ niemal po całym Wiecznym Mieście z eskortą, również na rowerach.
Na białym rowerze pojechał też do Watykanu na audiencję u papieża Franciszka, który go za to pochwalił.
Rzymianie przyzwyczaili się już do widoku burmistrza poruszającego się tak po stolicy. Ale i oni zaskoczeni byli tym, co zobaczyli na Kapitolu, gdzie znajduje się siedziba władz miejskich.
Po placu wokół pomnika Marka Aureliusza jeździł osobliwy tandem , na którym z przodu siedział pedałując burmistrz. Z tyłu zaś był dziennikarz portalu Radiobici, redagowanego przez stowarzyszenie rowerzystów.
Marino odpowiadał na pytania nie tylko nie widząc swego rozmówcy, ale trzymał jeszcze małą kamerę, która go filmowała.
W czasie tego wywiadu burmistrz Wiecznego Miasta zapowiedział, że chce doprowadzić do tego, by po ulicach jeździło o jedną piątą samochodów mniej. Przypomniał, że na 1000 dorosłych rzymian przypada prawie 980 samochodów. Oczywiście - dodał - niemożliwe będzie osiągnięcie statystyki z Londynu, gdzie na 1000 osób przypada tylko 350 aut.
Marino wyraził przekonanie, że ludzie zrezygnują z prywatnych samochodów, jeśli komunikacja miejska będzie dobrze funkcjonować.
(ah)

Obrazek
http://www.giornalettismo.com/wp-content/uploads/2013/06/ignazio-marino-bici-roma-11.jpg

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 15:22 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Jak przeczytałem pierwsze słowa (o burmistrzu na rowerze), to myślałem że będzie o Białołęce...

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 14, 2013 20:31 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Piwoslaw napisał(a):
Jak przeczytałem pierwsze słowa (o burmistrzu na rowerze), to myślałem że będzie o Białołęce...
:lol: :lol: :lol:

Obrazek
Boris Johnson i Kelly Brook...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL