Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 26, 2013 15:29 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 15:25
Posty: 2
Cześć.
Pytanie może durne, ale jak bezproblemowo przedostać się z metra Wilanowska w kierunku ulk Poleczki?
Mam mieszane uczucia co do Puławskiej. Są na niej 3 pasy i raczej powoli się tam nie jeździ.
Jak więc bezpiecznie udać się na południe Stolicy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 26, 2013 15:49 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Cz maja 09, 2013 10:03
Posty: 13
procent napisał(a):
Cześć.
Pytanie może durne, ale jak bezproblemowo przedostać się z metra Wilanowska w kierunku ulk Poleczki?
Mam mieszane uczucia co do Puławskiej. Są na niej 3 pasy i raczej powoli się tam nie jeździ.
Jak więc bezpiecznie udać się na południe Stolicy?


Prawdę mówiąc to najlepiej było by podjechać metrem do stacji Stokłosy i tam spokojną ulicą Herbsta dojechać do ul. Pileckiego. Po przejściu na drugą stronę Pileckiego mamy prostą ścieżkę rowerową do Poleczki.

Jeśli już musi być z Wilanowskiej, to (może trochę naokoło, ale prawie w 100% ścieżką rowerową) można pojechać ul. Rolną w kierunku Dolinki Służewieckiej. Zaraz ZA wiaduktami pod Dolinką trzeba pojechać w prawo i chodniko-ścieżką dojechać do Poleczki wzdłuż Puławskiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 26, 2013 16:05 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Który odcinek Poleczki, bo może sensowniej byłoby dojechać do ul. Wirażowej?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 26, 2013 19:37 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 15:25
Posty: 2
Dzięki za podpowiedź :)
Interesuje mnie bezpieczny dojazd na Grabów - dokładniej tuż za skrzyżowanie Poleczki/Puławska.
Szczerze mówiąc trochę boję się jechać tymi trzema pasami. Wiem, że można jechać wzdłuż Toru Wyścigów Konnych, ale najpierw trzeba pokonać ten węzeł Puławska/Rzymowskiego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 26, 2013 21:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
O węźle Puławska/Rzymowskiego zapomnij. Trzy pasy nie takie straszne, ale... za wiki "Według stołecznej drogówki, jest to najbardziej niebezpieczna ulica Warszawy. W 2012 doszło na niej do 31 wypadków."
Najwygodniej będzie Puławską - (od wsch. strony jest szeroki asfaltowy chodnik, który przechodzi w drogę dla pieszych i rowerów od ul. Wałbrzyskiej - uwaga: to na bakier z PORD), potem DDR puławska, wzdłuż doliny służewieckiej, pod wiaduktem przez park im. Kozłowskiego (pod kopą Cwila) i dalej KEN aż do Herbsta. Dalej jak opisał bromsky wyżej.
Zachęcam do zadania tego samego pytania mailowo na zdm@zdm.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 26, 2013 22:12 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
Możesz jeszcze spróbować tak: Wołodyjowskiego do Wałbrzyskiej, potem przeciąć Wałbrzyską i dalej prosto uliczką Bacha. Po kilkudziesięciu metrach trzeba odbić w prawo i w ten sposób dojeżdżasz do Ciągu Pieszo-Rowerowego,, którym jadąc cały czas prosto dojedziesz do miejsca, o którym pisałeś.

W sumie nigdy w ten sposób nie jechałem, ale wydaje się, że to ma sens, aż sam to przetestuje, bo to w sumie moja codzienna trasa :) jedyny minus jest taki, że będziesz musiał kilkadziesiąt metrów przed Wałbrzyską pojechać pod prąd.

Najlepsze co możesz zrobić, to napisać wniosek do ZDM i do ZMiD o budowę brakującego odcinka drogi rowerowej od Wałbrzyskiej do Domaniewskiej. To jeden z 10 priorytetów, ktore ustaliliśmy dla Ursynowa.

http://www.zm.org.pl/?a=rowerowy_ursynow-123

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 26, 2013 23:30 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Fragment Puławskiej między metrem Wilanowska a aleją Wilanowską jest po niewiarygodnie beznadziejny dla rowerzysty, jechałem tam w zeszłym tygodniu w kierunku Ursynowa i trzeba było przeciskać się między samochodami, barierkami, budami i nie wiem czym jeszcze, od lat nie jechałem w tym kierunku nie-ulicą i rzucałem bluzgami ostro (chciałem skręcić w Wilanowską, więc do prawidłowej strony ulicy miałem daaaleeekoooo). Szeroki chodnik zaczyna się dopiero po przekroczeniu al. Wilanowskiej.

Ja spróbowałbym wykorzystać okazały węzeł autobusowy do przedostania się do Wilanowskiej, przekroczenie jej na przejściu (tam gdzie na google maps zdjęciowym jest zaznaczony serwis rowerowy) i jechanie Wołodyjowskiego aż do Kmicica - Kmicicia (czy tam międzybudynkowym przedłużeniem) da się wyjechać na wspomniany chodnik na Puławskiej i dojechać kawałek do Wałbrzyskiej, dalej jak wyżej opisane. Najgorsze punkty to 2 przejścia dla pieszych (na Wołodyjowskiego i Wałbrzyskiej), poza tym z górki, no i nie wiem jak tam z zajezdnią bo nigdy w ten sposób nie jechałem (ale następnym razem spróbuję, żeby tylko nie jechać wzdłuż Puławskiej na tym odcinku)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL