Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 03, 2013 8:41 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Jest okazja do naprawienia felernego zakończenia pod górę:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ronda.html
Cytuj:
Mieszkańcy Śródmieścia zaskoczeni tablicami, które zapowiadają zamknięcie ul. Kopernika przy Tamce i Świętokrzyskiej. Powstaną tu dwa ronda
Obrazek


Mam nadzieję, że zostanie wykorzystana.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 05, 2013 0:47 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 05, 2013 0:34
Posty: 4
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Bardzo dobrze, że robią pasy, które poprawią bezpieczeństwo rowerzystów. Jeszcze do tego trawniki i drzewa i w miastach byłoby przyjemniej :)

_________________
Informacje na temat wycinki drzew w lesie i ochraniania przyrody to moja pasja!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 7:53 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... LokWarsTxt



W nocy z poniedziałku na wtorek zamknięty zostanie fragment Świętokrzyskiej i ul. Kopernika od Nowego Światu do Tamki. Ratusz ujawnił dokładny przekrój ulicy po remoncie.
To pierwszy etap przebudowy Świętokrzyskiej. Miasto zaczyna prace na jej końcowym odcinku od Nowego Światu do ul. Kopernika. Remontowana będzie także ta ostatnia ulica do skrzyżowania z Tamką. Ratusz pokazał właśnie dokładny przekrój ulic po remoncie. Po pierwsze, nowością będą dwa ronda na ul. Kopernika - u zbiegu z Tamką i ze Świętokrzyską. Wzdłuż przebudowywanych odcinków powstaną także pasy rowerowe na jezdni. Jadący Świętokrzyską w kierunku Tamki na chwilę jednak opuszczą jezdnię. Tu powstanie skrót rowerowy przez trawnik. Nowe pasy rowerowe połączą się z wytyczonymi niedawno na Tamce. W przyszłości będą miały kontynuację na kolejnych odcinkach Świętokrzyskiej.

Jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa, ale przy Nowym Świecie będzie dodatkowy pas do skrętu. Upadła zaś idea, by u zbiegu Nowego Światu i Świętokrzyskiej oprócz tradycyjnych przejść przez jezdnię wytyczyć również nietypowe zebry - przez skrzyżowanie skos. Łączyłyby przeciwległe narożniki. Takie rozwiązania zastosowano np. na ruchliwych skrzyżowaniach w Londynie czy w Tokio.

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 7:59 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Mam wątpliwości co do szerokości wlotów i wylotów na ronda. Sugerują one dwupasowość, gdy tymczasem organizacja ruchu na rondzie jest jednopasowa (i to akurat słusznie, pasy rowerowe na obwiedni ronda są krytykowane z uwagi na bardzo złą widoczność rowerzysty z samochodu na obwiedni).

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 8:16 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Bo zresztą słusznie wg obowiązujących przepisów na rondzie rowerzysta aby być lepiej widocznym może jechać środkiem pasa ruchu, jeśli jest to jeden pas ruchu. Faktycznie gdyby był dodatkowy pas do ruchu rowerów byłoby dość kiepsko, bo to rozwiązanie zdecydowanie konfliktogenne.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 8:21 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
I m.in. jak sądzę dlatego w wytycznych GDDKiA na wlocie ronda jednopasowego szerokość jest ograniczona do 3,5 m (4,0 bardzo wyjątkowo) - jak widać chociażby na Obozowej, zbyt szeroka jezdnia jednopasowa staje się de facto dwupasową.

Boję się, że skończy się na rowerzystach jadących "po śladzie" wydzielonego pasa wzdłuż prawej krawędzi obwiedni. Już chyba lepiej (dla bezpieczeństwa) byłoby zrobić krótki kawałek jednokierunkowej ścieżki i poprowadzić ją w sposób zupełnie wydzielony, z przejazdem przez wlot od strony Ordynackiej wzdłuż PdP.

Ale może uprawiam czarnowidztwo.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 9:47 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Wojtek napisał(a):
Bo zresztą słusznie wg obowiązujących przepisów na rondzie rowerzysta aby być lepiej widocznym może jechać środkiem pasa ruchu, jeśli jest to jeden pas ruchu.


O ile się orientuje rowerzysta może jechać środkiem pasa jeżeli istnieje możliwość opuszczenia go w więcej niż jednym kierunku, niezależnie od tego ile pasów na rondzie czy skrzyżowaniu się znajduje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 17:40 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Na forum masy Sparrhawk wrzucił wcześniejszą (?) wersję projektu:

Obrazek

Tutaj są wyraźne zwężenia wlotów/wylotów, choć podejrzewam że większość rowerzystów będzie jechała tak jak autobusy i większość samochodów, a przez to praktyczne funkcjonowanie rond jako pozwalających na równoległy ruch samochodów i rowerzystów nie powinno sprawiać większych problemów (rzadko będzie występować przecinanie kierunków jazdy). Kopernika mogłaby być fajną alternatywą dla NŚ, ale jest problem jak się nań dostać/zeń wydostać.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 18:24 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Przy "łamanym" korytarzu ruchu rowerzystów chyba wolałbym skrzyżowanie z pierwszeństwem łamanym i pasami rowerowymi ciągłymi jednak.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL