Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 7:29 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Służby rozpoczęły akcję pod kryptonimem "niebieski pedał" :mrgreen:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/metro-po ... omosc.html
Cytuj:
"Metro": Polowanie na rowerzystów
dzisiaj, 06:57
Kiedy okazało się, że kierowcy nie dają się łupić przez fotoradary, zaczęło się polowanie na wyjątkowo licznych w tym sezonie rowerzystów, twierdzi "Metro".
A mandat może zaboleć: przejazd rowerem po przejściu dla pieszych czy jazda obok innego rowerzysty na drodze kosztuje 200 zł. Kara za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i jazda po chodniku – 50 zł. Właśnie to ostatnie przewinienie jest najczęstsze.
Stołeczna straż miejska od kilku tygodni prowadzi akcję "Rower", pierwszą w Polsce. Wzrost liczby rowerzystów i wykroczeń spowodował, że w maju ukarano mandatami 40 cyklistów. To osiem razy więcej niż w całym zeszłym roku.
Oprócz straży miejskiej za rowerzystów bierze się też policja. Śląska drogówka w trzy dni wystawiła rowerzystom ponad pięćset mandatów. Policjanci przyznają, że w tym sezonie będą się rowerzystom baczniej przyglądać. – Jeżeli chcą być pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, muszą się liczyć z tym, że za łamanie przepisów trzeba ponosić konsekwencje, podkreśla podkom. Jarosław Sawicki z Komendy Stołecznej Policji.
(żg)

Ciekawe, czy czytali nowelizację PoRD? A może uważają, że w każdej sytuacji jazda obok drugiego rowerzysty "utrudnia ruch"?

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 9:55 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
I już ctrl+c ctrl+v przez gazetę, bez patrzenia na treść...
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ndaty.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 13:25 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
W telewizji pokazali,
A uczeni podchwycili,
Że jakiemuś psu gdzieś w Azji
Można przyszyć łeb od świni
...

Kolejni, co podchwycili...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 17:31 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Czy po parkach mozna jezdzic rowerem? Chyba zalezy od regulaminy danego parku, czy sie myle?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 18:40 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Co ciekawe, u mnie Banacha/Grójecka jeszcze nie stoją - a to ich ulubione miejsce bo ta są setki rowerzystów dziennie.

Ekhm, a może z okazji akcji (anty)rower straży miejskiej zróbmy akcje: znajdź strażnikom zajęcie. Proponuje zachęcać do masowego zgłaszania wszelkich nieprawidłowości na numer 986. W szczególności parkowania na DDR, parkowania na chodnikach bez zostawiania miejsca, parkowania przy wejściach na przejście dla pieszych, parkowania na przystankach autobusowych. Niech chłopaki czymś pożytecznym zajmą - nie będą mieli wtedy czasu na prześladowania rowerzystów.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 18:51 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Mogę sam sobie odpowiedzieć, przynajmniej jeśli chodzio wspomniany Park Praski, bo przejeżdżałem obok więc przeczytałem: zabrania się w nim jazdy na rowerze zagrażającej bezpieczeństwu osób przebywających w parku - czy coś w tym stylu, w każdym razie za samą jazdę mandatu nie można dostać (albo można, ale nie należy go przyjmować).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 19:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
To samo jest na terenie Pola Mokotowskiego - http://polemokotowskie.pl/o-polu-mokotowskim/regulamin-parku

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 20:04 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Dobra nasza. Swoją drogą:

Cytuj:
Wzrost liczby rowerzystów i wykroczeń spowodował, że w maju ukarano mandatami 40 cyklistów



opublikowano 22 maja, co daje niecałe 2 mandaty na dzień, ciężko to odczytać jako szczególne parcie na wlepianie nam mandatów. Mnie w maju Straż Miejska próbowała pouczyć żebym jechał ddr (po lewej stronie jezdni) a nie asfaltem, ale o wniosku do sądu straźnik wspomniał dopiero po tym jak ja upierałem się, że jednak nie ma racji i że ja zostaję na asfalcie, i to bez większego przekonania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2013 9:50 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
em c napisał(a):
Czy po parkach mozna jezdzic rowerem? Chyba zalezy od regulaminy danego parku, czy sie myle?

Ja już widuję jazdę skuterami po parkach, chodnikach i ddr'ach, a nawet parkowanie skuterów w poprzek drogi rowerowej lub chodnika z pozostawieniem 10cm dla pieszych. O samochodach nie wspominając, bo kierowcy robią już wszystko, co się da i nie da, i to od dawna. A Straży Miejskiej trzeba te interwencje niemal wciskać, najlepiej przynosząc osobiście zdjęcia w zębach, bo trudno się doczekać jakiejkolwiek reakcji na zwykły telefon ze zgłoszeniem. Albo się nie pojawiają, albo robią dwa kółka i udają, że nie widzą. Ostatnio przez dwa dni nikt się nie pofatygował do samochodu blokującego przejście dla pieszych.
Ale miło, że jeszcze uchował się ktoś, kto zadaje sobie pytanie, czy ma prawo wjechać do parku rowerem.

8-)

PS Mam tylko nadzieję, że zamiast ganiać za rowerzystą, który przetnie jezdnię o znikomym natężeniu ruchu, albo kompletnie puste pasy obok jakichś magazynów, mundurowi zaczną na poważnie kontrolować oświetlenie rowerów. Bo to akurat naprawdę niebezpieczne i wyjątkowo upierdliwe, jak wielu niewidzialnych matołków porusza się po tym mieście po zmroku.

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 23, 2013 16:00 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N kwi 03, 2011 21:10
Posty: 199
Zgadzam się, i w ogóle to nie mam nic przeciwko mandatom dla rowerzystów którzy celowo urządzają sobie slalom między pieszymi i generalnie są zagrożeniem dla wszystkich dookoła, ale obawiam się, że oberwie się wszystkim. W ogóle to sam wczoraj jechałem po chodniku - na kilkudziesięciu metrowym odcinku między Krakowskim Przedmieściem a schodami prowadzącymi do trasy W-Z, powolutku i omijając pieszych szerokim łukiem ale już wyobrażam sobie uzasadnienie, że mandat się należy, bo policja nie jest od interpretowania przepisów, tylko ich egzekwowania.


I następne pytanie: czy można jeździć po chodniku, jeśli ten ma ponad dwa metry szerokości, ale ulica wzdłuż której prowadzi jest jednokierunkowa? Tego punktu w przepisach nie uwzględniono, więc wygląda na to, że nie, ale bywa to naprawdę bzdurne np. na ulicy Marszałkowskiej między Pl. Unii Lubelskiej a Pl. Zbawiciela, gdzie o ile pamiętam ddr nie powstała, bo jej czerwony kolor zakłócałby wrażenia estetyczne spacerowiczów :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL