Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 28, 2012 11:15 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
xard napisał(a):
Ktoś wie gdzie takie sprawy można zgłosić i jak ze skutecznością tego typu interwencji?

Do zarządcy drogi. Więcej pomocnych informacji znajdziesz tu
http://rower.zm.org.pl/

Skuteczność systematycznie się poprawia, wprostproporcjonalnie do liczby osób interweniujących, a więc i Ty masz szansę się do tego wzrostu przyczynić. Dobra praktyka to przesłanie kopii pisma emailem do wiadomości Zielonego Mazowsza, a także podzielenie się nim na forum, aby ułatwić zadanie naśladowcom.

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 28, 2012 12:24 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
xard napisał(a):
I właśnie może tutaj zwrócę uwagę na najbardziej denerwujący mnie problem ścieżek na Bielanach. Jadąc DDR na Powstańców Śląskich skręcając w Maczka stajemy na światłach z przyciskami które uruchamiają zielone tylko na jednej nitce Powstańców Śląskich. Jak z drugiej strony nikt nie chce przejść / przejechać i nie naciśnie przycisku to przejazd przez to skrzyżowanie rozkłada się na dwa długie cykle. Ktoś wie gdzie takie sprawy można zgłosić i jak ze skutecznością tego typu interwencji?

A ja kiedyś podobny problem załatwiłem inaczej. Ponieważ sygnalizacja na DDR zgodnie z przepisami musi być stałoczasowa lub wzbudzana czujnikami, kamerami itp ale nie na przycisk, mam prawo uważać że takiej być nie powinno. Po postawieniu przycisków na Prymasa Tysiąclecia na skrzyżowaniu z Kasprzaka i kilkukrotnym oczekiwaniu na zielone, które nie następowało (bo nikt go nie uruchamiał, a ja z DDR nie miałem zamiaru kręcić kółek po chodniku żeby dojechać do słupka który stał przy przejściu) i kilkukrotnym wymuszeniu na mnie przejechania skrzyżowania na czerwonym, zadzwoniłem do pogotowia ZDM ze zgłoszeniem że sygnalizacja na skrzyżowaniu nie działa prawidłowo i nie uruchamia się zielone. Nic to nie dało i po kilku dniach zadzwoniłem ponownie z tym samym zgłoszeniem zaznaczając że dzwonię po raz drugi. Dyspozytor sprawdził i powiedział że jakiś technik tam był i stwierdził że wszystko działało prawidłowo. Kategorycznie zażądałem ponownego jego przyjazdu bo znów musiałem przejeżdżać na czerwonym (ani razu nie powiedziałem że rowerem!). Następnego dnia sygnalizacja działała już stałoczasowo i tak jest do tej pory (przynajmniej w godzinach w których jeżdżę) :)
Proponuję tak spróbować w razie czego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 28, 2012 12:59 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 8:40
Posty: 36
Monty B. Ike napisał(a):
Nie, to wynik ciągnięcia kabla do jakiejś kumendy, oczywiście genialni projektanci nie wpadli na to, że możnaby pod trawnikiem...


A skąd wiesz, że można by?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 07, 2012 12:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12624043,Sciezka_rowerowa_z_czerwonych_plyt___Decyzja_policji_.html

"Remonty przy Broniewskiego zostały zlecone przez policję - pod ścieżką do placówki komendy rejonowej na Broniewskiego 58 układany jest kabel. - Projekt był uzgadniany u nas. Ale my opiniowaliśmy asfalt. Inwestor, czyli Komenda Główna, mógł jednak zgłosić się do biura drogownictwa z wnioskiem o inną nawierzchnię. I to właśnie zrobił - tłumaczy Karolina Gałecka."

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 07, 2012 16:48 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 15:10
Posty: 16
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12624043,Sciezka_rowerowa_z_czerwonych_plyt___Decyzja_policji_.html


Rowerzyści pojadą po płytach - postanowiła Komenda Główna Policji wbrew opiniom ZDM.

- Tak już miało nie być - alarmuje Agnieszka z Żoliborza. - Tymczasem na ul. Broniewskiego budują właśnie ścieżkę rowerową z płyt, a nie z asfaltu. A przecież ścieżki w Warszawie miały być asfaltowe, takie zarządzenie wydało miasto. Są po prostu wygodniejsze do jazdy. Ścieżki z płyt były krytykowane, ich powierzchnia szybko się wypaczała. I mimo tej krytyki miasto buduje ścieżkę z płyt. Dlaczego?

- To decyzja Komendy Głównej Policji - odpowiada Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Remonty przy Broniewskiego zostały zlecone przez policję - pod ścieżką do placówki komendy rejonowej na Broniewskiego 58 układany jest kabel. - Projekt był uzgadniany u nas. Ale my opiniowaliśmy asfalt. Inwestor, czyli Komenda Główna, mógł jednak zgłosić się do biura drogownictwa z wnioskiem o inną nawierzchnię. I to właśnie zrobił - tłumaczy Karolina Gałecka.

Dlaczego policja mimo opiniowanego asfaltu postanowiła ułożyć płyty? Choć pytanie wędrowało od Komendy Stołecznej do Komendy Głównej i od wydziału do wydziału, przez trzy dni nikomu nie udało się na nie udzielić odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N paź 07, 2012 20:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Hermes napisał(a):
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12624043,Sciezka_rowerowa_z_czerwonych_plyt___Decyzja_policji_.html

"Remonty przy Broniewskiego zostały zlecone przez policję - pod ścieżką do placówki komendy rejonowej na Broniewskiego 58 układany jest kabel. - Projekt był uzgadniany u nas. Ale my opiniowaliśmy asfalt. Inwestor, czyli Komenda Główna, mógł jednak zgłosić się do biura drogownictwa z wnioskiem o inną nawierzchnię. I to właśnie zrobił - tłumaczy Karolina Gałecka."

Coś - a właściwie wszystko - tutaj nie gra. ZDM jest zarządcą drogi a jedynie "opiniuje" prace w pasie drogowym? Policja chciała położyć kabel w pasie drogowym, więc ZDM musiał im wskazać miejsce i wybrał oczywiście DDR; jej główną funkcją jest, jak wiadomo, tymczasowe przykrycie instalacji podziemnych. Im tych instalacji więcej, tym częściej trzeba ją rozbierać i tym ważniejsze jest zastosowanie łatwo rozbieralnej nawierzchni. Remont "zleciła" ponoć KG Policji - czy to aby na pewno ich kompetencje? Rozumiem, że pokrywali koszty przywrócenia pierwotnego stanu. Ale dlaczego mieliby zlecać lub finansować dodatkowe prace? Czy policji w ogóle wolno finansować tego typu inwestycje? A jeżeli nie, to jakiej racji mieliby decydować o zakresie remontu i zastosowanej nawierzchni? Krótko mówiąc sądzę, że to twardogłowi z ZDM postanowili dać odpór asfaltowym fanaberiom rowerzystów, jeszcze raz pokazać gdzie mają rowerowe standardy i wbrew opinii BDiK zlecili te płyty, a policyjny kabel to wygodne alibi. A że policja chętnie temu przyklasnęła, o ile w ogóle pytano ją o zdanie, to już jak najbardziej prawdopodobne.
lukasz78 napisał(a):
Zawsze jednak lepsze nawet te płyty, niż tamta ohydna kostka, co była wcześniej...

Jeszcze za nią zatęsknisz, jak te płyty zaczną klawiszować. A na to pewnie nie będziemy długo czekać. Już za jakieś dwa miesiące na nową drogę wjadą ciężarówki ZOM do wożenia mioteł do zamiatania sąsiedniego chodnika, przejadą się kilkadziesiąt razy w czasie mrozu i odwilży i uzyskamy nowy materiał poglądowy do nowego wydania cennej pracy "Jak nie marnować pieniędzy na drogi rowerowe". Obym się mylił, a solidna podbudowa pod płytami daje pewna nadzieję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 20:49 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 21:05
Posty: 9
Cytuj:
"Coś - a właściwie wszystko - tutaj nie gra. ZDM jest zarządcą drogi a jedynie "opiniuje" prace w pasie drogowym? "


ZDM nie jest zarządcą drogi jest zarządem drogi– zarządcą jest Prezydent miasta który zarządził „Zarządzenie nr 5523/2010 Prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia 18 listopada 2010 r. w sprawie tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju systemu transportu rowerowego na terenie miasta stołecznego Warszawy a w tym:
§ 4
1. W uzasadnionych przypadkach, od zasad i wytycznych określonych w „Standardach”, dopuszczalne jest odstępstwo.
2. Zgody na odstępstwo udziela Dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy.
3. Pisemne wnioski o odstępstwo zawierające szczegółowe uzasadnienie powodów jego udzielenia, należy składać wraz z projektem budowlanym w Biurze Drogownictwa i Komunikacji
Więc kto :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 16, 2013 0:33 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 12:27
Posty: 46
Radny pyta o nawierzchnię DDR na Broniewskiego i dostaje odpowiedź.
Interpelacja nr 67 z 28.11.2012 r. - BIP UDz Bielany http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... ta&dir=asc
(bezpośredni link do odpowiedzi na interpelację jest uszkodzony - http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000 ... b/odpowiedź6712.pdf)
Najciekawsza jest ostatnia strona, gdzie o odstępstwo od zarządzenia prosi sam Z-ca Komendanta Głównego Policji i oczywiście je dostaje w ciągu jednego dnia. Ciekawe co to były za "argumenty", że Dyrektor BDiK zmienił swoją decyzję sprzed 2 tygodni?
I dalsze pytania Radnego.
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000dd364/ruenytlurecwquocunrzeczvariulbha/interpelacja213.pdf


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 16, 2013 1:33 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
MariuszD napisał(a):
Najciekawsza jest ostatnia strona, gdzie o odstępstwo od zarządzenia prosi sam Z-ca Komendanta Głównego Policji i oczywiście je dostaje w ciągu jednego dnia. Ciekawe co to były za "argumenty", że Dyrektor BDiK zmienił swoją decyzję sprzed 2 tygodni

Ty się pytasz? Przejrzyj wiadomości sprzed 2-3 dni... :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 16, 2013 10:49 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
MariuszD napisał(a):
bezpośredni link do odpowiedzi na interpelację jest uszkodzony

Oprogramowanie forum nie radzi sobie z polskimi znakami
Tutaj prawidłowy link:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000dc659/ozknebgsafianpeyyfvfghllzjjwnhjb/odpowiedź6712.pdf

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL