Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 25, 2012 21:48 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
DDR na Broniewskiego jest od kilku tygodni rozkopana. Obok jezdnia, gdzie każdy pas ma ok. 5 m szerokości i utrzymany zakaz jazdy rowerem. Chodnik w godzinach szczytu zatłoczony i między pieszymi slalomuja setki rowerzystów dziennie. To jednak (prawie) nic, nie to mnie skłoniło do założenia tego wątku.
Gdy zdejmowali kostkę, pakowali ją na palety i wywozili, patrzyłem z niedowierzaniem: asfalt? Czyżby na głównej trasie rowerowej Bielan miała być normalna nawierzchnia? Całą ul. Broniewskiego przemierzam dwa razy dziennie, to naprawdę byłoby piękne...
Chyba zbyt piękne, by było prawdziwe. Dziś zobaczyłem to:
Obrazek
Obrazek
Czy BDiK coś o tym wie, mogłoby się to wiedzą podzielić?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 26, 2012 10:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
:shock:
Skąd tu ktoś przytargał taki zabytek? Płyty chodnikowe 50x50? Dobrze widzę?

A swoją drogą naszła mnie taka refleksja. W całym mieście przy absolutnie każdym remoncie ścieżki rowerowe są zamykane bez żadnych ostrzeżeń i bez objazdów. Może by tak zacząć masowo, ale indywidualnie składać na to SKARGI, które jakby nie było uderzałyby w Głównego Galasowego, a potem po uznaniu przynajmniej kilku z nich jako zasadne zapytać oficjalnie co robi w urzędzie pan, na którego jest tyle skarg i jakie konsekwencje zostały za to wyciągnięte.
Ma to sens?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 26, 2012 10:22 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
To są dokładnie takie same płyty, jakie leżą na DDR na Marszałkowskiej. Dziś rano na Broniewskiego było już prawie 50 palet. NIe ma chyba wątpliwości, do czego mają służyć.
PMN76 napisał(a):
A swoją drogą naszła mnie taka refleksja. W całym mieście przy absolutnie każdym remoncie ścieżki rowerowe są zamykane bez żadnych ostrzeżeń i bez objazdów. Może by tak zacząć masowo, ale indywidualnie składać na to SKARGI, które jakby nie było uderzałyby w Głównego Galasowego, a potem po uznaniu przynajmniej kilku z nich jako zasadne zapytać oficjalnie co robi w urzędzie pan, na którego jest tyle skarg i jakie konsekwencje zostały za to wyciągnięte.
Ma to sens?

Tu przewidziano tymczasową organizację ruchu - wpuszczono intensywny ruch rowerowy na uczęszczany chodnik. W skardze musielibyśmy wykazać, że to niewłaściwe rozwiązanie, co, delikatnie mówiąc, może być trudne. Galas się wyrabia, trudniej go zaczepić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 26, 2012 10:34 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Niedaleko na Kasprowicza nie ma nic.
Na Anielewicza płot budowy i żadnych oznaczeń.
To takie pierwsze dwa przypadki, które spotkałem tylko w zeszłym tygodniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 26, 2012 11:38 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
PMN76 napisał(a):
Niedaleko na Kasprowicza nie ma nic.
Na Anielewicza płot budowy i żadnych oznaczeń.
To takie pierwsze dwa przypadki, które spotkałem tylko w zeszłym tygodniu.

E,tam. Dziś rano na Anielewicza panowie postawili bariery na ddr i wykopali dziurę w kostce (czerwonej). Ciekawe, czy rozwalą po całości, czy jak skończą zabrukują czerwoną i wydłubią szarą??? :o

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 26, 2012 14:32 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr maja 30, 2012 10:41
Posty: 13
Z tego, co widzę na Broniewskiego, to te płyty będą tylko od Duracza w stronę Żoliborza, w stronę Chomiczówki dalej będzie prawdopodobnie kostka downa, bo cały czas leżą tam palety z kostką.

_________________
http://lukasz78.bikestats.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 27, 2012 18:44 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Płyty to wynik blokady "zabijającego drzewa asfaltu ścieżek rowerowych" przez ZOM :?: Dziwne że tu robią remont gdy jest dużo więcej ścieżek w gorszym stanie...

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 27, 2012 20:12 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Pawrzes napisał(a):
Płyty to wynik blokady "zabijającego drzewa asfaltu ścieżek rowerowych" przez ZOM :?: Dziwne że tu robią remont gdy jest dużo więcej ścieżek w gorszym stanie...
Nie, to wynik ciągnięcia kabla do jakiejś kumendy, oczywiście genialni projektanci nie wpadli na to, że możnaby pod trawnikiem...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 28, 2012 9:47 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr maja 30, 2012 10:41
Posty: 13
Zawsze jednak lepsze nawet te płyty, niż tamta ohydna kostka, co była wcześniej...

Jednak od Duracza do Perzyńskiego też będą płyty, palety z kostką downa zniknęły, pojawiły się palety z płytami.

Ta kostka była przeze mnie tak znienawidzona, że po prostu omijałem DDR, jadąc równoległą ulicą Magiera.

_________________
http://lukasz78.bikestats.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 28, 2012 11:06 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 10:37
Posty: 1
marek.slon napisał(a):
Tu przewidziano tymczasową organizację ruchu - wpuszczono intensywny ruch rowerowy na uczęszczany chodnik. W skardze musielibyśmy wykazać, że to niewłaściwe rozwiązanie, co, delikatnie mówiąc, może być trudne. Galas się wyrabia, trudniej go zaczepić.


Ostatnio jak jechałem to od strony trasy toruńskiej nie ma żadnego znaku sugerującego objazd chodnikiem i teoretycznie rower nie powinien poruszać się w ogóle ulicą Broniewskiego. Pojechałem jezdnią, na szczęście nikt się nie przyczepił, a teraz wybieram al. Gen. Maczka i właśnie ta sprawa mnie zmotywowała do wejścia na forum.

I właśnie może tutaj zwrócę uwagę na najbardziej denerwujący mnie problem ścieżek na Bielanach. Jadąc DDR na Powstańców Śląskich skręcając w Maczka stajemy na światłach z przyciskami które uruchamiają zielone tylko na jednej nitce Powstańców Śląskich. Jak z drugiej strony nikt nie chce przejść / przejechać i nie naciśnie przycisku to przejazd przez to skrzyżowanie rozkłada się na dwa długie cykle. Ktoś wie gdzie takie sprawy można zgłosić i jak ze skutecznością tego typu interwencji? Zwykle przejeżdżam to miejsce, podenerwuje się, ponarzekam na debili którzy to ustawili, rykoszetem oberwie się też władzom i krajowi, ale później szum gum uspokaja mnie i zapominam. Dziś jakoś jednak się zmobilizowałem, żeby to zapamiętać i gdzieś się dopytać ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL