Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 10:32 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn sie 05, 2013 10:03
Posty: 2
Dzisiaj że zdziwieniem stwierdziłem że jedna z niewielu sensownie poprowadzonych ścieżek rowerowych w Warszawie, której jedyną wadą była nawierzchnia z fazowanej kostki, zmieniła swoje oblicze. Niestety ale sporą część nawierzchni z kostki została wymieniona (nie wiem kiedy, bo od dawno tamtędy nie przejezdzalem) na nawierzchnię z hm... płyt chodnikowych. Powiem tylko tyle... od dziś z zagorzałego przeciwnika stałem się miłośnikiem fazowanej kostki...


Załączniki:
Komentarz: Nowa nawierzchna
IMG_20130805_113008.jpg
IMG_20130805_113008.jpg [ 142.83 KiB | Przeglądane 3239 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 11:02 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr gru 05, 2012 10:50
Posty: 27
Remont był rok temu. A tutaj masz więcej informacji: viewtopic.php?f=1&t=2714


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 11:23 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 11:45
Posty: 103
pzl11c napisał(a):
...od dziś z zagorzałego przeciwnika stałem się miłośnikiem fazowanej kostki...


ale nie napisałeś dlaczego

_________________
--
rowerem.info.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 11:38 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn sie 05, 2013 10:03
Posty: 2
Przepraszam, nie zauważyłem tamtego tematu... Dzięki za link:) generalnie w moim subiektywnym odczuciu jeździ się po tym dużo gorzej niż po kostce. Amplituda drgań jest bardziej odczuwalna. Poza tym wydaje mi się że przez większą powierzchnię płyt, wszelkie nierówności skutkują dużo większymi różnicami "poziomów" między poszczególnymi płytami. Takie moje zdanie, ale ktoś może mieć inne odczucie. Strasznie szkoda tej ścieżki... Była jednym z niewielu przykładów w Warszawie prawie dobrze zarobionej ścieżki rowerowej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 13:52 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Mi jeździ się - na razie - trochę lepiej, niż po starej kostce. Choć pierwsze przypadki klawiszowania płyt stwierdziłem użytku, na razie całość trzyma się dobrze. Płyty były układane na utwardzonym podłożu, a nie - jak kostka - na piasku, stąd pewnie ich względna trwałość.
pzl11c napisał(a):
Strasznie szkoda tej ścieżki... Była jednym z niewielu przykładów w Warszawie prawie dobrze zarobionej ścieżki rowerowej.

Z akcentem na "prawie": jest tylko po jednej stronie jezdni, sporo na niej ostrych zakrętów, zjazd z przejazdu przez Trasę AK w kierunku Bielan jest koszmarny, w kilku miejscach jej układ gwarantuje liczną obecność pieszych, skrzyżowanie z Reymonta z paranoiczną sygnalizacją (wyjątkowo uciążliwe przyciski połączone z czymś w rodzaju zielonej strzałki na wprost dla samochodów), ślepe zakończenie przy Wólczyńskiej. Średni warszawski standard, a to nie jest komplement.
Przy okazji: od paru tygodni przebudowują/budują chodniki wzdłuż ul. Wólczyńskiej od ul. Conrada / Sokratesa w kierunku Broniewskiego. Kładą m.in. nowy odcinek chodnika, więc nie jest to tylko remont, musiał być projekt. Teraz zabrali się rejon przystanku autobusowego i tramwajowego przy skrzyżowaniu z ul. Aspekt / Wolumen. Wygląda na to, że zgłaszane od kilkunastu lat i dość oczywiste postulaty rowerowe zostały w 100% zignorowane.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL