Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 10, 2013 8:09 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
To nie jest luka prawna, a niedopatrzenie zarządcy drogi. Luka prawna byłaby, gdyby oznakowanie było zgodne z przepisami, a nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 13, 2013 15:52 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
ZRiKD poinformował mnie dzisiaj, że słupek na DDR przy Trasie Siekierkowskiej został usunięty.

~Kris napisał(a):
[..]
2. Słupek
Lokalizacja: http://www.panoramio.com/photo/88143130

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 20:24 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
legalnycyklista napisał(a):
Jedziemy dalej z krawężnikami - przejazd w poprzek Puławskiej przy Dolnej (wjazd na DDR w stronę Ursynowa).


Uskok od strony ul.Dolnej został zniwelowany :)

Lokalizacja: http://www.panoramio.com/photo/90354005
Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 14:16 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Na mój wniosek ZDM zwrócił się do Urzędu Dzielnicy Mokotów o interwencję w sprawie płotu, który narusza skrajnię DDR w ul. Puławskiej (skrzyżowanie z ul. Żywnego)

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 03, 2013 22:10 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
Ja też próbuję jeszcze raz w sprawie Sikorskiego. może tym razem się w końcu uda?

WNIOSEK
W trybie art. 241 KPA
Szanowni Państwo,
Uprzejmie ponawiam swoją prośbę z ubiegłego roku dotyczącą utworzenia utworzenie przejazdów rowerowych na ciągu pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Sikorskiego na odcinku Al. Wilanowska ul. Jana Sobieskiego.

Szerokość ww. ciągu pieszo-rowerowego wynosi ponad 4 m. Oznacza to, że w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków umieszczania ich na drogach (Dz. U. nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r. zał. 2. P. 4.2.2) istnieje możliwość podziału tej przestrzeni na drogę dla rowerów o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 1,5 m.
Dzięki temu zaistnieje możliwość wykonania przejazdów dla rowerów w miejscach przecięcia tej trasy z poprzecznymi uliczkami (m in. wyjazdy ze stacji benzynowej, z myjni itp.) gdzie są one bezwzględnie potrzebne gdyż obecna sytuacja zmusza rowerzystów do łamania prawa lub sześciokrotnego schodzenia z roweru.

W związku z przywołanymi powyżej przepisami określającymi minimalną szerokość przejścia dla pieszych najlepszym i najprostszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z przejść dla pieszych w punktach przecięć gdyż zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym pieszy ma prawo pokonywać jezdnię również w miejscach bez wytyczonego przejścia, podczas gdy rowerzyście takie prawo nie przysługuje. Zwracam uwagę na fakt, że nie są to typowe skrzyżowania lecz przecięcia z rzadko wykorzystywanymi wyjazdami. W Warszawie w wielu analogicznych miejscach nie wyznacza się przejść dla pieszych.

Przedstawione przeze mnie powyżej rozwiązanie wiąże się z minimalnymi kosztami, gdyż wymaga jedynie zmiany oznakowania poziomego i pionowego, nie wymaga natomiast przebudowy.

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 03, 2013 15:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Próbując dziś przedostać się na druga stronę wiaduktu na Marynarskiej/Sasanki takie pytanie mi się nasunęło, czy tam powstanie jakaś droga dla rowerów z okazji przebudowy? W od strony wschodniej, którą jechałem nic na to nie wskazuje. Ale może ktoś wie czy po zachodniej coś budują?
Obrazek

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 04, 2013 8:32 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Hermes napisał(a):
Próbując dziś przedostać się na druga stronę wiaduktu na Marynarskiej/Sasanki takie pytanie mi się nasunęło, czy tam powstanie jakaś droga dla rowerów z okazji przebudowy? W od strony wschodniej, którą jechałem nic na to nie wskazuje. Ale może ktoś wie czy po zachodniej coś budują?

Z tego co pamiętam, nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 10:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
~Kris napisał(a):
Na mój wniosek ZDM zwrócił się do Urzędu Dzielnicy Mokotów o interwencję w sprawie płotu, który narusza skrajnię DDR w ul. Puławskiej (skrzyżowanie z ul. Żywnego)

Obrazek


Dostałem właśnie odpowiedż w sprawie tego płotu z PINB.
Uprzejma Pani Kierownik wyjaśniła mi czym jest skrajnia drogi :mrgreen:

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 10:57 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
~Kris napisał(a):
Dostałem właśnie odpowiedż w sprawie tego płotu z PINB.
Uprzejma Pani Kierownik wyjaśniła mi czym jest skrajnia drogi :mrgreen:

Należy ją poinformować, że są dwie skrajnie -- ta nieznana jej, to pozioma i zamieścić kopię z Warunków Technicznych, z rysunkiem + cytat z warszawskich Standardów Rowerowych. :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 22, 2013 11:10 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
O matko! Nadzór Budowlany nie zna przepisów budowlanych! Kto tam do jasnej... pracuje? Szkoda że ta pani nie pracuje w zdm, mielibyśmy znaki drogowe na krawężnikach jezdni :)

A tak naprawdę to jechałem w tym miejscu w sobotę i o ile fragment na prostej nie jest tak uciążliwy o tyle narożnik ogrodzenia od strony północnej zachodzi na łuk DDR, wchodzi również _ponad_ nią (to tak dla Pani Kierownik) i stanowi nieprzyjemną niespodziankę dla rowerzystów jadących w kierunku centrum, którą należałoby koniecznie usunąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL