Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 11, 2014 19:31 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Teoretycznie dyndał tam równie dobrze widoczny po zmroku łańcuch, nie dziwię się że został zerwany gdyż był to typowy "generator pustych kilometrów", innymi słowy wydłużacz trasy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 10:27 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 9:12
Posty: 93
~Kris napisał(a):
draco napisał(a):
~Kris napisał(a):
Zabieram się za najnowsze dzieło naszych dzielnych inżynierów: ul. Bukowińska

W tej chwili największe zagrożenie stwarza ustawienie świateł na skrzyżowaniu Bukowińskiej z Al. Wilanowską. Na przejściu i przejeździe przez Al. Wilanowską zielone światło dla pieszych i rowerzystów zapala się najpierw na jezdni południowej a dopiero po kilku sekundach na jezdni północnej. W czasie gdy na jezdni południowej jest już zielone światło dla pieszych i rowerzystów, a na północnej nadal czerwone to rozpędzone samochody przejeżdżają skrzyżowanie na pomarańczowym świetle.


Faktycznie tak jest. Parę dni temu napisałem również o tym problemie Arturowi Tonderze (z zespołu Pełnomocnika).

No i sam przejazd wygląda tak (wszystkie słupy stoją w skrajni albo - na drodze):

Obrazek


Wczoraj myślałem, że mam przewidzenia, ale dziś widziałem to samo, co wczoraj. Zielone światła na przejściu i przejeździe przez Al. Wilanowską zapalają się jednocześnie na obu jezdniach. Brawa za szybką reakcję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 19, 2014 15:29 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
No tak, przez paru niezbyt rozgarniętych użytkowników trzeba czekać dłużej*, choć można by bezpiecznie wejść wcześniej... rzeczywiście, optymalizacja jak cholera. Za każdym razem, gdy czekam na przejście np. na przystanek w kierunku Pralki przy Bitwy Warszawskiej błogosławię autora dogmatu "tylko równy start jest bezpieczny".

* - bo mogę się założyć, że równy start zielonego zapewniono opóźniając to, które było wcześniej.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 19, 2014 16:23 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Też jestem zwolennikiem dawania zielonego dla pieszych na przejściu przez każdą jezdnię najwcześniej (i wyłączania najpóźniej) jak się da. Inna sprawa, że dość często spotykam się z przepalonymi pojedynczymi światłami dla pieszych, które zmuszają do orientowania się na podstawie tego, co pali się na drugiej jezdni. No ale to już kwestia utrzymania i ograniczonego zaufania.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N sty 19, 2014 17:16 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Przepalenie czerwonego powinno powodować wywalenie sygnalizacji w tryb żółty migowy i wizytę konserwatora w ciągu 4h. Choć osobiście jestem zwolennikiem LEDów lub przynajmniej dwużarówkowych źródeł światła.

Przepalenie zielonego takim kłopotem nie jest, bo można sobie zobaczyć na sygnalizatorze po swojej stronie albo po reakcji pieszych z drugiej strony przejścia (choć to ostatnie bywa mylące :p ).

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 10:48 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 8:40
Posty: 36
Drzewo Boboli/Wołoska

http://goo.gl/maps/ISPmB

W ubiegłym roku na spotkaniu z ZDM, ZOM i ZRiKD poruszyłem sprawę drzewa na chodniku, przez które piesi uskuteczniają wędrówkę po DDR.
"Niestety drzewo jest zdrowe". ZOM wnosił o zgodę na jego wycięcie, jednak dostał jedynie polecenie wycięcia suszu (martwych fragmentów drzewa) więc samo jego wycięcie nie wchodzi w grę.
Chciałem zapytać, co sądzicie o zastosowaniu takiej osłony http://www.architekturamiejska.com.pl/14-kraty-pod-drzewa aby powiększyć przestrzeń dla pieszych po prawej stronie pnia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 24, 2014 17:56 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Dokopałem się do projektu organizacji ruchu Wołoskiej (Racławicka-Konstruktorska)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/433790/woloska.zip

Na FP Pełnomocnika napisałem:
Cytuj:
Od razu postuluję o wywalenie B-9 (to nie boli) chyba, że Pan Inżynier osobiście dopilnuje odśnieżania tej DDR w zimie.

Niezrozumiały jest dla mnie też plan DDR po obu stronach ale projekt budowlany już tylko na tą po stronie zachodniej. Na 10 pasów ruchu na skrzyżowaniu Wołoska/Racławicka to było miejsce i pieniądze? Zwłaszcza, że na projekcie są też stojaki rowerowe, które będą po stronie gdzie nie będzie DDR

Proszę też o kontrolę skrajni DDR przy ekranach akustycznych. Czy nie nachodzą. To częsty błąd projektantów, przypominam... PO STUDIACH Z TYTUŁEM MAGISTRA, INŻYNIERA.

Może ktoś jeszcze znajdzie jakieś uwagi.

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 19:25 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Urząd Dzielnicy Mokotów dzwonił do mnie w sprawie tego wniosku.
Obiecali zbadać sprawę i skontaktować się z wykonawcą albo... wystąpić o odstępstwo :mrgreen:

~Kris napisał(a):
Zabieram się za najnowsze dzieło naszych dzielnych inżynierów: ul. Bukowińska
5 stycznia 2014: Wniosek o usunięcie nieprawidłowości do ZDM, z kopią do Pełnomocnika

Przejazd przez ul. Puławską (wschodnia strona)

1. Słupek w skrajni poziomej:

Obrazek

2. Nienormatywny próg (ok 3-4 cm):

Obrazek

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 20:53 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
~Kris napisał(a):
Urząd Dzielnicy Mokotów dzwonił do mnie w sprawie tego wniosku.
Obiecali zbadać sprawę i skontaktować się z wykonawcą albo... wystąpić o odstępstwo :mrgreen:

Do Ministerstwa? Bo zarówno wysokość krawężnika powyżej 1cm, jak i słupek w odl. poniżej 20cm jest naruszeniem Rozporządzenia Ministra. Występować o odstępstwo od Zarządzenia Prezydenta (w uzasadnionych przypadkach) można pomiędzy 20cm a 50cm. Za krótkiego mają... :lol:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 25, 2014 22:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Monty B. Ike napisał(a):
~Kris napisał(a):
Urząd Dzielnicy Mokotów dzwonił do mnie w sprawie tego wniosku.
Obiecali zbadać sprawę i skontaktować się z wykonawcą albo... wystąpić o odstępstwo :mrgreen:

Do Ministerstwa? Bo zarówno wysokość krawężnika powyżej 1cm, jak i słupek w odl. poniżej 20cm jest naruszeniem Rozporządzenia Ministra. Występować o odstępstwo od Zarządzenia Prezydenta (w uzasadnionych przypadkach) można pomiędzy 20cm a 50cm. Za krótkiego mają... :lol:


Podoba mi się ten argument : )))

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL