Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 12, 2012 22:46 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 8:40
Posty: 36
Sprawdził bym (zapytał), kiedy było wydane pozwolenie na budowę (11 lat czyli dokładnie kiedy) bo jeśli obowiązywało wtedy Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie to albo prace nie zostały wykonane zgodnie z projektem, co oznacza brak należytego nadzoru nad prowadzonymi pracami, albo projekt został wykonany i zatwierdzony niezgodnie z w/w rozporządzeniem. Skrajnia jest określona w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

Jeśli chodzi o obniżenie krawężnika, to ostatnio również dostałem kilka odpowiedzi w których piszą wprost "nie mamy kasy - zrobimy w przyszłym roku jak kasa będzie" więc nie zniechęcaj się, bo jeśli nie będziesz pisał, w przyszłym roku też tego nie poprawią.

Ogólnie też czasem, gdy czytam pokrętne odpowiedzi, to odechciewa mi się pisania. Ale nawet jeśli okazuje się, że nie jestem w stanie naprawić lub chociaż odrobinę wyklepać infrastruktury z której codziennie jestem zmuszony korzystać, to mam chociaż satysfakcje, że coś w tym kierunku zrobiłem i mogę z czystym sumieniem narzekać na bezczynność urzędników, bo moja bezczynność takiego prawa mi nie daje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 14:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Dostałem odpowiedź na swój wniosek do ZDM o usunięcie murków naruszających skrajnię DDR na Puławskiej.

~Kris napisał(a):
Złożyłem do ZDM wniosek i usunięcie murowanych fragmentów ogrodzenia naruszających skrajnię DDR na ul. Puławskiej 111A
Obrazek


Obrazek

Czyli przekazane do inspektoratu nadzoru budowlanego - to chyba dobra wiadomość. Ta instytucja ma kompetencje, żeby nakazać rozebranie konstrukcji postawionej niezgodnie z prawem. Zobaczymy...

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 08, 2012 18:08 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Wysłałam - w celu wsparcia 16.10 pismo do ZDM o obniżenie wyżej omawianego krawężnika:

Cytuj:
Dotyczy:
Stan techniczny przejazdu rowerowego przy przystanku Rakowiecka Sanktuarium

Szanowni Państwo,

Proszę o jak najszybsze doprowadzenie przejazdu rowerowego przebiegającego przez ulicę Żaryna (obok restauracji Biały Domek) do obowiązujących przepisów.

Występujące na w/w przejeździe poprzeczne uskoki zagrażają bezpieczeństwu użytkowników drogi. Obecny stan narusza ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. (Dz. U. z dnia 14 maja 1999 r.):

§ 48.
Pochylenie podłużne ścieżki rowerowej nie powinno przekraczać 5%. W wyjątkowych wypadkach dopuszcza się większe pochylenia, lecz nie większe niż 15%. Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm.

Obrazem istniejącego stanu może być fakt, iż jazda rowerem przez w/w przejazd spowodowała oderwanie światła od mojego roweru. Utrzymywanie dotychczasowego stanu może spowodować roszczenia finansowe do zarządcy drogi.

Proszę o uwzględnienie moich uwag i jak najszybsze obniżenie krawężników. Proszę o odpowiedź drogą elektroniczną, jakie działania zostały podjęte.

Z poważaniem(...)

A w odpowiedzi z dn. 25.10 do Zakładu Remontów i Konserwacji napisano tak:
Cytuj:
Prosimy o podjęcie niezbędnych czynności naprawczych w trybie pilnym.

Haha, mała rzecz a cieszy :D

Tylko zastanawiam się, skąd ten sukces - z tylko jednej sprawy do rozpatrzenia, czy bardziej z postraszenia roszczeniami (takie modne słowo ;)).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 08, 2012 18:55 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
miroslavka napisał(a):
Tylko zastanawiam się, skąd ten sukces - z tylko jednej sprawy do rozpatrzenia, czy bardziej z postraszenia roszczeniami (takie modne słowo ;)).


Gratuluję : ) Trzymajmy ZDM w formie, nie dajmy im zapomnieć co należy robić z takimi wnioskami.

Mam ostatnio podobne doświadczenia ze zgłoszeniami dotyczącymi progów i dziur: od września prawie wszystkie moje wnioski kierowane są do wykonawcy 'w trybie pilnym'. Mam wrażenie, że może chodzić o wykonanie budżetu: została niewykorzystana kasa na remonty, i ZDM próbuje ją wydać przed końcem roku. Korzystajmy więc, puki czas!

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 09, 2012 8:47 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
~Kris napisał(a):
od września prawie wszystkie moje wnioski kierowane są do wykonawcy 'w trybie pilnym'.


Może też dlatego, że ZRiKD olewał wnioski dot. infrastruktury rowerowej przekazywane przez ZDM w trybie zwykłym ;)

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 16, 2012 11:27 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Inspektorat Nadzoru Budowlanego poinformował mnie, że wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie:

~Kris napisał(a):
Dostałem odpowiedź na swój wniosek do ZDM o usunięcie murków naruszających skrajnię DDR na Puławskiej.

~Kris napisał(a):
Złożyłem do ZDM wniosek i usunięcie murowanych fragmentów ogrodzenia naruszających skrajnię DDR na ul. Puławskiej 111A
Obrazek


Obrazek

Czyli przekazane do inspektoratu nadzoru budowlanego - to chyba dobra wiadomość. Ta instytucja ma kompetencje, żeby nakazać rozebranie konstrukcji postawionej niezgodnie z prawem. Zobaczymy...

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 16, 2012 11:34 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Mój wrodzony pesymizm podpowiada mi jaka będzie konkluzja z postępowania wyjaśniającego.
"Stwierdzono, że murki oporowe zostały wybudowane zgodnie z zatwierdzonym projektem i pozwoleniem na budowę. Umorzono"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 16, 2012 12:07 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Skłonienie PINB-u nawet do przyznania się, że powinni się czymś zająć to już i tak spore dokonanie.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 16, 2012 13:14 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Dziś w Stołecznej.
Obrazek

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 21:27 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 12:40
Posty: 245
Plan rowerowy dla Mokotowa:

http://www.masa.waw.pl/index.php/aktual ... kotow-plan

im więcej podpisów, tym lepiej

_________________
Ursynowski budżet partycypacyjny na bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe!
http://www.zm.org.pl/?a=bp-142-pasy_ursynow


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL