Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 30, 2012 19:16 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
DDR na Polu Mokotowskim to raczej do ZOM - oczywiście ZDM powinien to im przesłać w ciągu 7 dni, ma jednak w obyczaju zamiast tego odpisywać Ci po 30-60 że "to nie nasze, do widzenia".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 30, 2012 20:34 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Dzięki za info, wysłane do ZOMu.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 04, 2012 15:52 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Dziura załatana - widziałem jak dziś pan kończył i zasypywał piachem. Zrobię zdjęcie jak nie zapomnę jutro.

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 13:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
Złożyłem do ZDM wniosek i usunięcie murowanych fragmentów ogrodzenia naruszających skrajnię DDR na ul. Puławskiej 111A

Cytuj:
Szanowni Państwo,
Wnoszę o usunięcie fragmentów murowanego ogrodzenia naruszającego skrajnię drogi rowerowej w ul. Puławskiej, pod adresem: Puławska 111A

Uzasadnienie:
Murowane fragmenty ogrodzenia naruszają skrajnię poziomą drogi dla rowerów i stanowią poważne zagrożenie dla użytkowników drogi tym bardziej, że kolorem są bardzo zbliżone do koloru nawierzchni. Po zmroku są bardzo słabo widoczne i mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

Załączam link do mapy pokazującej dokładną lokalizację:
http://www.panoramio.com/photo/80387967

I zdjęcia obrazujące obecny stan rzeczy:
Obrazek

Obrazek

Dziękuję za pomoc, i proszę o informowanie mnie drogą elektroniczną o krokach podjętych w celu wyeliminowania zagrożenia i przywrócenia stanu zgodnego z obowiązującym prawem.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 13:08 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
No jestem ciekaw co odpowiedzą. Murki są własnością prywatną i ich właścicielowi zapewne będą mogli "skoczyć" Prawdziwym problemem jest usytuowanie DDR w ostrej granicy pasa drogowego.
Identyczna sytuacja ma miejsce na DDR przy Górczewskiej kawałek za Tesco.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 12, 2012 8:54 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
pszyszek napisał(a):
Do ZDM:


Wołoska/Rakowiecka - naruszenie skrajni, krawężnik.


Szanowni Państwo.

Zwracam się z prośbą o usunięcie nieprawidłowości dotyczącej zbyt wysokiego krawężnika na drodze dla rowerów wzdłuż ulicy Wołoskiej, na skrzyżowaniu z ulicą Rakowiecką. Krawężnik ma w tym miejscu więcej niż przepisowy 1 cm wysokości a dodatkowo ma bardzo ostrą krawędź. Powoduje to znaczne ryzyko uszkodzenia ogumienia w rowerach i bardzo obniża komfort jazdy (taka sama sytuacja ma miejsce kilkaset metrów dalej, na skrzyżowaniu Wołoskiej i Kulskiego). Zmusza również rowerzystów do hamowania w czasie przejeżdżania przez drogę co w myśl przepisów jest zabronione. Dodatkowo proszę również o usunięcie ze skrajni drogi dla rowerów sygnalizatora, który został postawiony kilka tygodni temu, a który zmniejsza szerokość drogi dla rowerów poniżej przepisowej dla drogi dwukierunkowej szerokości 2,0 m. Sygnalizator ten stał dłuższy czas na prowizorycznym stojaku (również w skrajni) lecz wcześniej znajdował się w innym miejscu. W załączeniu przesyłam zdjęcie opisywanego skrzyżowania wraz z zaznaczonym strzałką miejscem wcześniejszej lokalizacji sygnalizatora.

W przypadku przesyłania do mnie korespondencji proszę o kontakt drogą elektroniczną.

Z poważaniem (...)

Obrazek

----------

Czy ktoś z Was posiada zdjęcie tego miejsca sprzed roku lub starsze?


Obrazek


Kilkanaście dni temu dostałem odpowiedź z ZDM.
1. Znak usunęli pewnie nie po moim mailu tylko dopiero po telefonie Rolanda. Od mojego maila do usunięcia znaku minęło ponad tydzień więc trochę jakby przydługo jak na PILNE zgłoszenie.
2. Jestem przekonany że robią mnie w konia w sprawie słupa. Stał on pół metra dalej od DDR, w skrajni przejścia dla pieszych. Niestety nie mam na to dowodu, ponawiam prośbę o sprawdzenie czy nie posiada ktoś z Was lub nie widział gdzieś zdjęcia z tego miejsca sprzed 2 lat? (wtedy był jeszcze sam słup, bez sygnalizatora).
3. Odpowiedź na prośbę o obniżenie zbyt wysokiego krawężnika całkowicie POMINĘLI, oczywiście niczego w w/w miejscu nie poprawiając!

Jestem załamany taką odpowiedzią, w ten sposób mogą nic nie robić tylko kombinować nad kolejnymi wymijającymi odpowiedziami. Odechciewa mi się dalszego wnioskowania o cokolwiek. Nie wiem Krzysiu (~Kris) jak to robisz ale musisz mieć tam chyba jakieś plecy (żart!). :?


Ostatnio edytowano Pt paź 12, 2012 10:14 przez pszyszek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 12, 2012 9:38 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Może spytaj ich jakich dokładnie środków im na to brakuje (z itemizacją)? Jeśli nie mają cennika do kosztorysów to to nie jest odpowiedź tylko spławianie na bambus. Jeśliby odpowiedzieli, spytałbym które pozycje wykonują jednostki zależne M. St. W., a które idą z przetargów celowych. I pytał czy w związku z brakiem środków na realizacje obowiązków ustawowych wnioskowali o przyznanie takich? Jeśli tak, to w jaki sposób i kiedy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 12, 2012 10:10 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Wiesz, mnie tu nie chodzi o żadną modernizację. Po prostu słup z sygnalizatorem stał poza DDR, potem około 1,5 roku temu zniknął (pewnie wywalił go jakiś samochód) i pojawił się wkrótce na tymczasowym metalowym stojaku (chyba podłączony przewodami górą) a dziura w nawierzchni po starym słupku zoastała zlikwidowana. Sam słup był poza DDR ale podstawa stojaka była w skrajni. Trwało to około roku i dopiero w tym roku późną wiosną zainstalowano ten sygnalizator na stałe zmieniając jego usytuowanie (takie przynajmniej mam przypuszczenia graniczące z pewnością). Ktoś zrobił na odczepnego jak mu najbardziej pasowało (to pewnie nawet nie był ZDM) i powinien to poprawić bez dodatkowych kosztów ZDMu. Dostawienie znaku dodatkowo zmniejszającego skrajnię i na tak niebezpiecznej wysokości to był szczyt głupoty i bezczelności. Za jego usunięciem powinny pójść conajmniej przeprosiny i dodatkowo konsekwencje dla autorów tego pomysłu. Tymczasem po prostu stwierdzili że usunęli i już, żadnych wniosków na przyszłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 12, 2012 20:53 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Widok z lipca 2011 masz na StreetView (zamontowany słup z sygnalizacją, bez stojaka). Rzeczywiście słup był przesunięty, ale stosunkowo niewiele. I tak stał w skrajni DDRki, ale mniej wadził. Myślisz, że bez sygnalizatora stał w jeszcze innym miejscu?

PS. Jak sądzicie, czy ma sens ratowanie tego drapaka (drzewa) w tle. Bo może napisałabym albo o wycinkę albo o położenie kratki, po której piesi mogliby chodzić zamiast po DDR.
http://goo.gl/maps/SSIHQ


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 12, 2012 21:49 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Wielkie dzięki!
Nie wiedziałem że to streetview może być aż tak przydatne. Rzeczywiście słup jest również w skrajni i tylko minimalnie dalej niż obecnie (może 10 cm a może 5) choć nawet taka różnica jest odczuwalna jeżeli jeździ się w jakimś miejscu bardzo często i nagle czuje że "coś nie gra". Wynika to zapewne z tego że w ostrej krawędzi krawężnika jest tam minimalna wyrwa (ok. 3 cm szerokości i 0,5 cm głębokości) w odległości około 20-30 cm od słupa, która pozwalała znacznie zmniejszyć niewygodę i ryzyko uszkodzenia ogumienia przy przejeżdżaniu tego skrzyżowania, a po której można było spokojnie przejechać do niedawna a teraz jest to bardzo ryzykowne z uwagi na przesunięcie słupa właśnie o te 5 cm (jest już bardzo blisko do zaczepienia kierownicą). ZDM się wypiął, słupa nie przesunie nawet odrobinę, krawężnika nie obniży. To co mam zrobić? Wziąć młotek i porozwalać te krawędzie? Na serio o tym myślę.

Nie, nie sądzę że sam słup był w innym miejscu, najpewniej to była właśnie ta lokalizacja. Wyszło że mocno naciągnąłem jednak tą strzałkę w pierwszym wniosku.

Z tym drzewem jest rzeczywiście ciężko, Kratka to może być świetny pomysł! Choć i tak będzie za wąsko ale trochę lepiej. Teraz to nawet nie mam sumienia trąbić na pieszych.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL