Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 6:31 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Kontynuacja ostatniej sprawy w tym wątku. Normalnie szlag człowieka trafia! Czy tam ktokolwiek myśli?

--------
Do ZDM:

Wołoska/Rakowiecka - naruszenie skrajni, krawężnik.


Szanowni Państwo,

W uzupełnieniu mojej prośby (z dnia 27 lipca 2012 r) o usunięcie nieprawidłowości na skrzyżowaniu jak w tytule informuję, że do tej pory nie zostały one usunięte. Dodatkowo w dniach pomiędzy 24 a 27 sierpnia na słupie sygnalizatora został w sposób urągający wszelkim przepisom umieszczony znak drogowy C-13/16 (ruch rowerów lewą stroną, pieszych prawą stroną) na wysokości około 1,6 m, który dodatkowo zmniejszył skrajnię drogi dla rowerów o conajmniej kilkanaście cm. W ten znak w dniu 27 sierpnia uderzyłem niestety boleśnie prawym ramieniem zwyczajnie nie zauważając jego szarej tarczy na tle szarego chodnika, gdyż znak ten został odwrócony przez kogoś (kto zapewne również w niego uderzył) tyłem i skręcony pod kątem do nadjeżdżającyh od strony Pola Mokotowskiego. W związku z powyższym proszę o NATYCHMIASTOWE usunięcie znaku i słupa sygnalizotora oraz wyrównanie nawierzchni drogi rowerowej, gdyż wprowadzone w ostatnich tygodniach zmiany są SKRAJNIE NIEBEZPIECZNE dla osób korzystających z drogi dla rowerów w tym miejscu.

Z poważaniem

-------------

W uzupełnieniu zdjęcia:

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 20:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
Gdyby ktoś pytał: mimo prośby o natychmiastową interwencję do tej pory nie zrobiono NICZEGO, wszystko stoi jak stało, nie dostałem też żadnej odpowiedzi (od 27 lipca). Odechciewa mi się już pisania bo widzę że mają to w poważaniu. Zawołać Policję? Co radzicie? Na Pogotowie drogowe nie dzwonię bo tam też parę razy już dzwoniłem (w innych sprawach) i nigdy niczego co wskazałem nie naprawiono.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 21:17 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
pszyszek napisał(a):
Gdyby ktoś pytał: mimo prośby o natychmiastową interwencję do tej pory nie zrobiono NICZEGO, wszystko stoi jak stało, nie dostałem też żadnej odpowiedzi (od 27 lipca). Odechciewa mi się już pisania bo widzę że mają to w poważaniu. Zawołać Policję? Co radzicie? Na Pogotowie drogowe nie dzwonię bo tam też parę razy już dzwoniłem (w innych sprawach) i nigdy niczego co wskazałem nie naprawiono.



Dziwne to. Na moje maile ZDM reaguje zwykle po 7-14 dniach.
Następną instancją jest dyrektor ZDM ( Pani Grażyna Lendzion )
a potem Naczelnik Wydziału Skarg i Wniosków Gabinetu Prezydenta Warszawy ( mail: dnowak@um.warszawa.pl) albo bezpośrednio Prezydent m.st. Warszawy (mail: sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl )

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 21:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
~Kris napisał(a):
pszyszek napisał(a):
Gdyby ktoś pytał: mimo prośby o natychmiastową interwencję do tej pory nie zrobiono NICZEGO, wszystko stoi jak stało, nie dostałem też żadnej odpowiedzi (od 27 lipca). Odechciewa mi się już pisania bo widzę że mają to w poważaniu. Zawołać Policję? Co radzicie? Na Pogotowie drogowe nie dzwonię bo tam też parę razy już dzwoniłem (w innych sprawach) i nigdy niczego co wskazałem nie naprawiono.



Dziwne to. Na moje maile ZDM reaguje zwykle po 7-14 dniach.
Następną instancją jest dyrektor ZDM ( Pani Grażyna Lendzion )
a potem Naczelnik Wydziału Skarg i Wniosków Gabinetu Prezydenta Warszawy ( mail: dnowak@um.warszawa.pl) albo bezpośrednio Prezydent m.st. Warszawy (mail: sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl )


Aha! Wyślij może jeszcze kolejnego maila bezpośrednio do ZDM (zdm@zdm.waw.pl) z tytułem 'Wobec braku odpowiedzi w ustawowym terminie, PONOWNIE WNOSZĘ o ...

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 18:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Może to przyniesie jakieś zmiany http://prawo.rp.pl/artykul/793784,930282-Za-mylace-znaki-na-drodze-beda-kary.html.

Cytuj:
Zarządcy powinni odpowiadać za nadmiar znaków na drogach, niewłaściwe ich umieszczenie i brak weryfikacji ich usytuowania – uważają posłowie i przygotowują zmiany w kodeksie drogowym. Winnym groziłaby kara. Nie przesądzono jeszcze, czy będzie to mandat z taryfikatora (maksymalnie 500 zł) czy grzywna (od 20 zł do 500 zł).

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 19:32 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Trochę mnie to przeraża. Są dwa typy problemów: albo (a) coś jest już nieprawidłowe i nie idzie doprosić się zmiany albo (b) coś mogłoby być lepiej i nie można się doprosić o zmiany. Wydaje mi się, że z tym pierwszym nie ma takiego problemu - o ile postraszyć odpowiednim przepisem - a w to właśnie celuje projekt. Natomiast w tym drugim przypadku problemem jest już teraz obecny bezwład urzędniczy i niechęć do podejmowania jakikolwiek inicjatywy. Czarno to widzę... I tak źle, i tak niedobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 12, 2012 8:17 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 6:25
Posty: 128
Lokalizacja: Ursynów
W piątek znak w skrajni został usunięty (dokładnie to powieszony nad sygnalizatorem). Nie wiem kiedy to się stało dokładnie ale jego usunięcie zajęło prawie 2 tygodnie. A i tak nie wierzę że to za sprawą pisma, prędzej ktoś zadzwonił na Policję albo SM bo znak został prze ostatnie dni był wygięty i wchodził w skrajnię jezdni. Na resztę wniosków na razie brak odpowiedzi i działań, ale poczekam jeszcze (do 3 miesięcy).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr wrz 12, 2012 8:41 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Natomiast w tym drugim przypadku problemem jest już teraz obecny bezwład urzędniczy i niechęć do podejmowania jakikolwiek inicjatywy.


Problem bowiem polega na chorym systemie motywacyjnym przyzwyczajonym jeszcze do czasów PRL. "Czy się stoi, czy się leży 1200 się należy." Dodałbym: "plus premia". Premię dostaje się w polskich urzędach, a często także w firmach nie za konkretne osiągnięcia, ale za różne uznaniowe sprawy. To jeden.

Dwa. Jak pisałem doktorat spotkałem się z tymi samymi opiniami na temat pracy urzędników - nie kiwną nogą bez 5 warstw ochronnych przed karą, posądzeniem o złamanie przepisu itp. Nakładanie kolejnych kar tylko pogorszy sprawę. Prędzej należy uwolnić umysly urzędników naprawieniem systemu motywacyjnego.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 13, 2012 9:11 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 8:40
Posty: 36
pszyszek napisał(a):
A i tak nie wierzę że to za sprawą pisma, prędzej ktoś zadzwonił na Policję albo SM bo znak został prze ostatnie dni był wygięty i wchodził w skrajnię jezdni. Na resztę wniosków na razie brak odpowiedzi i działań, ale poczekam jeszcze (do 3 miesięcy).


Zgłaszałem telefonicznie do ZDM
Obrazek

Ale niech wiara w słanie pism cię nie opuszcza. Im ich więcej, tym dla nas lepiej.

http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1854.msg37206#msg37206


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N wrz 30, 2012 10:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
Do ZDM zgłoszona dziura na Polu Mokotowskim:
Obrazek

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL